Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok ehhez? Én már...

Mit szóltok ehhez? Én már teljesen ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, sajnos a körülmények miatt nem élünk együtt a párommal, ráadásul messze is lakik tőlünk. Én itthon élek Anyuval és a Papámmal. Párom pedig szintén az anyjával meg a nővérével. Ugyan van munkája, de iszonyat rosszul keres, és nekem havonta csak 5 ezreket adott eddig, ebben a hónapban meg már csak 3 ezret és csodálkozik, hogy veszekszem vele. Amije eddig van a babánknak az Anyukámnak és nekem köszönhető 90 %-ban, ráadásul a párom anyja sem segít semmiben, semmivel nem lepte meg a leendő unokáját, az ilyen ember a szememben egy 0. Megbeszéltük, hogyha eljön a nap, hogy születik a kicsi, szólok természetesen neki, mégiscsak az apja, de ha ideállít üres kézzel, Anyu be nem engedi a lakásba, és teljesen igaza van. Mi az, hogy egy apa, ha távol is van, nem tartja el a családját? Nem ez lenne a normális ebben a helyzetben is? Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy ne aggódjunk, el fog minket tartani. Neki ez az eltartás, hát szép, mondhatom. Kevés, hogy mondja, hogy imád minket, bizonyítsa is be. Egy hónapban egyszer talizunk. Ha én lennék az apa, megszakadna a szívem, ha alig láthatnám a fejlődését a babámnak, én mindent megtennék, hogy minimum hetente lássam a párom. Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek? Amúgy én 23 éves vagyok, a párom meg 27 éves, szóval mát eléggé felnőtt ahhoz, hogy komolyan gondolkodjon és eltartsa a kisbabáját. Ha kell, egy apa a föld alól is teremtse meg a feltételeket.
2012. júl. 8. 17:52
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
27%
bocsi az utolsó három válasz elég durva..."fantasztikusak" vagytok. Mindenki annyi gyereket vállaljon ahányat egyedül is el tud tartani??? Ha meg nem megy akkor úgy kell neki???...Hát szép! Akkor ugyanezt mondhatnánk arra a sok devizahiteles családra. Mind kerüljenek az utcára, mert vállalták a hitelt, az árfolyamkockázatot, nem tudják fizetni, úgy kell nekik. Nagyon furákat írtok, de tényleg.
2012. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 A kérdező kommentje:
14:20-nak. Kívánom, hogy egyszer te is kerülj ilyen helyzetbe. És ezzel le is zártam ezt a témát, én többet nem szólok hozzá. További jó beszélgetést a veled egy kaptafára valókkal. Biztos ennyire ráértek, hogy mást ócsároljatok. Inkább menj, és tedd szét a lábad, bennem van annyi mondjuk, hogy terhesen nem teszem, mindenki döntse el maga.
2012. júl. 9. 14:43
 53/55 anonim ***** válasza:
100%
08:55-ös vagyok. Ha a párod akarta a picit és megbeszéltétek,akkor közösen tartjátok el majd a kicsit. Ennek ez a menete. Te is kapsz majd pénzt,amiből elláthatod magatokat,és ha a párod rendes és tartja magát a szavához ő is segít. De nem tudom,ha ahogyan te írod "iszonyat rosszul keres" akkor miért nem tudod megérteni,hogy csak ennyit tud most küldeni Neked? Pedig nem téged kéne eltartson,hanem a babátokat. Viszont egy valamit még nem értek,azt írtad a kommentekben,hogy párkapcsolatban életek,akkor a kérdésedben miért úgy írtad,hogy "Megbeszéltük, hogyha eljön a nap, hogy születik a kicsi, szólok természetesen neki, mégiscsak az apja, de ha ideállít üres kézzel, Anyu be nem engedi a lakásba, és teljesen igaza van" Másrészt,meg szerintem nem az a lényeg,hogy mit visz amikor meglátogat benneteket,hanem,hogy ott van. Én még nem vagyok családos,mint már leírtam,bennünket bármikor elhagyhat a párom,mégis így látom ezt a dolgot. Ha ő elhagy,egyedül is el tudnám tartani magunkat. Ezt sajnos mindig bele kell kalkulálni,főleg,ha Nálatok ilyen szélsőséges a helyzet. Nem azt nem értettem,miért nem találkozol az anyósoddal,hanem azt,hogy ha ilyen a viszonyotok,akkor miért vársz tőle bármit is? Én,ha így lennék az anyósommal,akkor el sem fogadnék tőle semmit.Nemhogy 0 ember legyen..ahogy te fogalmazol..nem kötelessége vennie semmit sem. Félre kell tenned a gyűlöletedet,mert Neked most a baba legyen az első!Bár szerintem a párod(mivel így is ad nektek pénz) nem hiszem,hogy a későbbiekben nem fog támogatni titeket,mert akkor most sem tenné. Ha Neked ennyi kevés,ez van,Ő gondolom ennyit tud küldeni.Megvagytok ketten anyukáddal,szerencsére van segítséged,ha megszületik a pici,kapni fogod utána a Családit,a Gyes-t,az anyaságit,és ha ezen felül kapsz segítséget,akkor örülni kell neki.
2012. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
Még az utolsónak írnék pár sort. Természetes, hogy az első boldog pillanatokat, amikor megszületik a kisbabánk a párom közelségében akarom eltölteni, mert mi az anyagiaktól függetlenül szeretjük egymást, ezért tényleg nem azt vártam, hogy szidjátok őt, de attól független van bennem iránta harag is. Az anyjától meg nincs mi, amit ne fogadnék el, mert nem is ajánlott fel semmit, de tőle nem is vártam többet. De legalább minimum egy telefont ejtett volna, hogy vagyunk, és nem csak akkor, amikor elküldött a francba. Sajnos ezt a haragot nem tudom félretenni, gyakorlatilag nem csak engem, hanem az unokáját is kitiltotta tőlük. Anyagilag még azért várok segítséget a páromtól, ha jön a szülés napján, mert ki kell fizetni az orvost meg egyéb dolgokat elintézni, és egyedül nem bírjuk Anyuval, evvel szerintem semmi rosszat nem írtam, de ez az igazság. Amúgy akik nem értettek velem egyet, nem muszáj, de kulturáltan is meg lehet fogalmazni, ahogy egyesek fogalmaztak, és ez nem rád vonatkozik utolsó, magukat minősítik.
2012. júl. 9. 22:11
 55/55 anonim ***** válasza:

Az, hogy az ő anyja nem enged be hozzájuk, az miért rosszabb, mint hogy a Te anyád nem engedné be, ha üres kézzel megy???


Egyébként akinek nincs rá pénze, ügyeletesnél tud szülni, és semmibe nem kerül. És ezt nem rosszindulatból mondom, a testvérem ügyeletesnél szült, ráadásul idő előtt, sürgősségi császárral, teljesen meg volt elégedve a dokikkal.

2012. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!