Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16,5 éves lány vagyok! Kötelez...

16,5 éves lány vagyok! Kötelezhetnek arra (szüleim, orvosok.. bárki) hogy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés
Két éves komoly kapcsolatom van minden háttér, szeretet meg van! (nem tervezett baba.... , de ha már így alakult szeretnénk vállalni! )
2008. máj. 4. 10:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A házasságkötéshez sajnos a gyámhatóság meg fogja hallgatni a szüleidet, ez törvényi kötelességük, úgyhogy úgy nem tudtok összeházasodni, hogy a szüleid ne tudjanak róla... Sajna.
2008. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok véleményt/segítséget! Nem tudom mi lesz! Sajnos a házasság tényleg nem jó mert ezt már érdeklődtük mert ...!Az apa nagykorú, remélem van esélyünk!Még egyszer köszönet mindenkinek!
2008. máj. 4. 19:01
 23/31 anonim ***** válasza:
63%
Szia.Szerintem még túl fiatal vagy egy babához.Nekem is van több ismerősöm,aki ilyen idősen szült,ott a nagyszülők nevelik a picit.Ez nem normális élet!.Most nem Magadra kell gondolnod,hogy Neked milyen rossz lesz az abortusz.Először is fel kell nőnöd egy gyerekhez!Van még időd hidd el...Nekem is volt fiatalon abortuszom(akkor is tudtam,hogy jól cselekszem),ma már 23évesen férjem van,lakásom,és egy 34 hetes csöppség a pocakomban...Nem bántam meg,hogy elvetettem az elsőt!
2008. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
szia .én 16 voltam..az a kérdés hogy a párod hány éves?mert amikor velem ez volt a párom már nagykoru volt és dolgozott..be mentünk a gyámhatoságra ahol kérvényeztük hogy kerüljek a párom gyámsága alá nagykoruságomig és a gyerek is...nekem a szüleim engedélyezték..vagy van még az a lehetöség hogy gyámhatoság engedélyezi a háézasságotokat mint nekem,és onnantol nagykoru leszel
2008. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
A párom nagykorú, de az édesanyám (ő nevel) nem engedélyez semmi ilyet.Voltunk már a családsegitő központban is mert voltak otthon gondok, de azt mondták szülői beleegyezés nélkül sehogysem oldható meg hogy az előtt mielőtt betöltöm a 18-at nagykorú legyek!Ezért félek annyira hogy kötelezhetnek az abortuszra illetve bármire!Tudom mekkora felelősség, de a párom már dolgozik, megtudjuk teremteni a szükséges feltételeket!De nem tudom mi lesz mert anyukám nem járul hozzá semmihez!
2008. máj. 4. 21:03
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem írtál, hogy a párod szülei hogyan fogadták a hírt, ők hogyan állnak hozzá a kérdéshez. Ha megtartod a babát akkor nyugodt lesz a lelkiismereted. Az abortusznak lehetnek sajnos nem várt következményei is pl: egy meddőség. Ha ez bekövetkezne bánnád egész életedben, hogy elvetetted. Az iskolát estin is be tudod fejezni, baba mellett is. Biztos nehezebb lesz, de meg lehet oldani.
2008. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
szia..én nem tudom..én vagyok az aki 16 volt..és mi van apukáddal?azt irtad hogy anyukád nevel?apukáddal tartod a kapcsolatot?mert ö is jo lenne engedélyezésénél.nekem szülés elött 1 honappal lett m,eg az engedély.de nekem nem volt ilyen probléma.a gyámságot probáld meg akkor mert mi is ugy kezdtük..a gyerekre hivatkozva és hogy komoly kapcsolaltban éltek,kérjétek hogy kerülj a párod gyámsága alá.nála mindenképp csinálnak egy környezet tanulmány hogy megfelelö háttere van e ahhoz hogy eltartson titeket.ezt probáld meg.
2008. máj. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy apukámmal sem tartom a kapcsolatot más családtag meg nincs aki bevállalná a gyámságomat!És nekem kb fél éve azt mondták hogy nem lehet megoldani hogy más legyen a gyámom!Sőt.. még majdnem elzavartak hogy 16 évesen anyám mellett a helyem!De majd megpróbálom akkor ezt hogy a babára hivatkozok! Köszönöm a segitségeket!
2008. máj. 5. 15:21
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Úgy tudom, ma Magyarországon nem kötelezhetnek senkit abortuszra. Főleg nem 16 évesen! Számolj azért azzal, ha megszülöd, nagyon nehéz lesz az életed. A párod bármikor leléphet, de a babát akkor is neked kell felnevelned, csak akkor már egyedül. Csak anyukádra támaszkodhatsz. De ha megszülöd, biztos nem fog megromlani anyukáddal a kapcsolatod, ahogy valaki írta, mert egy babát öröm nevelni, és ahogy kézbe veszi meg fogja szeretni. Ahogy téged is szeret, és támogatni fog később is mindenben...
2008. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 bendzso ***** válasza:
83%

sziasztok! a kérdés feltevőjének egy lehet, h útálatos kérdéssel válaszolk vissza, de TE TÉNYLEG EL AKAROD TOLNI AZ ÉLETEDET EGY GYEREKEKL? tudod,h mivel jár egy gerek? hány buliból maradsz ki, hány szerelmi kalandból, udvarlásból örömből bánatból? a kamasz szerelem igen ritka esetben tart évtizedekig! az is lehet, h mostani nagyszerelmed még a szülés előtt lepattan, vagy a szülés után...

két kisfiam van, az egyik egy éves, a másik három én 32 vagyok. 16 és fél évesen is volt egy nagy szerelmem, akinek gondolkodás nélkül szültem volna, azóta úgy vagyok vele, h a srác 20 km-es körzetbe ne jöjjön, nmhogy neki gyerket! aztán volt egy megint igen komoly kapcsolatom és ott is boldogan szültem volna bármennyit, annak a szerelemnek is vége lett... aztván volt ilyen olyan kaland, flört és megismertem a férjemet! és tdod, őt tartogatta nekem a sors. végig kellett csinálnom előőtte ezeket a kapcsolatokat, h megtudjam azt, h milyen férfi mellet tudnám leélni az életemet és milyen férfinak szülnék gyerket! tudod, h 16,5 éve nem is olyan sok idő egy anya életében? édesanyádat a végtelenségig megértem! nemrég még ő várt téged boldogan és te voltál élete csodája és a világon minden boldogsággal meg akart ajándékozni téged és nagy embernek látott a jövőben. és te meg egyszercsak felnőttél, de minden tapasztalat, érettségi, diploma minden nélkül anyuka akarsz lenni! ez egy anya számára igenis ilyesztő, rémisztő stb. ráadásul korodból kiindulva erősenlóga levegőben, haz unokáját majd felnevelheti helyetted, hisz te vagy tanulni akarsz, vagy rájössz, h még nem éltél vagy csak meg akarod valósítani önmagad... szóval erős esély van rá, h lepattintsd a gyereket, pláne, he még a párod is lelép, vagy te jössz rá, h vele mégsem...

szóval inkább egy közös kutyán gyakoroljátok a papás mamásat, tanuljatok tőle szeretni és nevelni és a kutya is megtanít, h milyen is felelősséget vállalni! ha a kutyával már minden tökéletesen alakul és a sok kutyakaki összeszedése után is ti még mindig együtt vagytok, akkor elgondolkozhatsz a gyerekvállaláson. de addig bizony én is azt javasolnám, h intsetek búcsút egymásnak a babával... MONDOM MINDANNAK ELENÉRE, H ELVEIMBE ÜTKÖZIK AZ ABORTUSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!