Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16,5 éves lány vagyok! Kötelez...

16,5 éves lány vagyok! Kötelezhetnek arra (szüleim, orvosok.. bárki) hogy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés
Két éves komoly kapcsolatom van minden háttér, szeretet meg van! (nem tervezett baba.... , de ha már így alakult szeretnénk vállalni! )
2008. máj. 4. 10:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősömis szült 18 év alatt.A kolléganőm 17 volt,mikor megszületett a lánya.Imádja és nem bánta meg.Eztnektek kell tudni,hogy mit szeretnétek.Úgy tűnik Te nagyon ragaszkodsz a picihez.Ha ebben az esetben mégis elvennék Tőled,szerintem nem tudnád feldolgozni nagyon sokáig.Biztos a szüleidet okolnád mindenért.Igazad is lenne,bár Ők valószínű csak jót akarnak.Akkor is meg tud viselni valakit nagyon egy abortusz ha nem akarja a picit.Így még belegondolni is rossz,hogy mit éreznél.Próbáld meggyőzni a szüleidet szerintem.Én drukkolok Neked,hogy sikerüljön!:)
2008. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%
szia még ne mond el a szüleidnek csak majd 13 hetesen és akkor már nem lehet gond belőle de azért jól gondold meg mert egy baba nagyon nagy felelőség, és még iskolád sem lesz mi lesz veled ha dolgoznod kell menni, nem lesz szakmád, még az sem biztos hogy a párod kitart melletted én is azt hittem hogy örökké tert de aztán 4 év után elhagyott
2008. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy tudom, hogy senkit nem lehet abortuszra kényszeríteni Mo-n. Még egy kiskorút sem, Te pedig már fiatalkorú vagy. Gondold át az egész dolgot: nem lesz egyszerű életed sem Neked, sem a babának ha megtartod.

Sok sikert kívánok akárhogy döntesz!!!

2008. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%
ez tényleg nagyon nehéz döntés...én is pont így vagyok jelenleg, annyi különbséggel hogy még nem tudom biztosra az eredményt.azt írtad, hogy a szeretet megvan, akkor beszélj szüleiddel és próbáld meggyőzni ész érvekkel.hányadik hétben vagy?ha még nem mondtad el és nem is szeretnéd, mert tudod hogy nem engednék akkor sztem is várj a 3. hónapig!sulival mi lesz?hogy fogod befejezni?:S az egészben az a legrosszabb, hogy ilyen fiatalok vagyunk, és ez nagyon megnehezíti a döntést:( drukkolok, hogy úgy alakuljon ahogy szeretnéd!
2008. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarlak elkeseríteni, de még 12 hét után is el vehetik ha nem vagy nagykorú, vagy ha erőszak áldozata lettél. Azt hiszem 16 hét a legfelső határ. Kórházban voltam és ott feküdt egy kislány abortuszra várva. A szülei kötelezték. Egész nap vígasztaltuk, amikor az anyja nem hallotta. Nagyon szomorú volt. A barátja is vele volt. Ők is a 12. hét után mondták el, mert akarták a babát, de hiába, így is elvették, mert nem nagykorú és még nem volt 16 hetes. Hát ebből gondolom. Ez évekkel ezelőtt történt, ha csak a törvények azóta nem változtak, akkor ez van.
2008. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondold meg, mert már nemcsak a te életedről van szó!

Még nagyon fiatal vagy, előtted az egész élet, én elhiszem,

hogy nehéz, de még annyi aranyos pici babát szülhetsz!

Szerintem először fejezd be a sulit, és ha még mindig

együtt vagytok, és szeretitek egymást, akkor hajrá!

Persze ez csak az én véleményem, a döntés a Te kezedben

van!

2008. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%

Azt javaslom, hogy mindenképpen kérdezz meg egy ügyvédet!

Ő fog tudni valami kiskaput, hogy megtartsd a babát. Te ugyanis, mivel korlátozottan cselekvőképes vagy, a 18. hétig vetetheted el a babát! Azt kéne elérni, hogy addig húzzátok az időt valahogy! Erre az ügyvédeknek vannak módszereik, csak akkor ne habozz, hanem keress fel egyet! Szánjatok rá némi pénzt, és menjetek segítségért egy jogi szakemberhez!

Mert ha összeházasodnátok, hogy nagykorú legyél, azt is csak a gyámhatóság engedélyével lehetne, amihez meg a szülők meghallgatására van szükség... Szóval, sehogy sem jó...

Menj ügyvédhez! Ha akarjátok a babát, akkor tűzön-vizen át...!!!

Majd írd meg, hogy mi van veletek! Gondolok Rád, Rátok! Judit

2008. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
78%

Kötelezhetnek, mivel fiatalkorú vagy! Azt meg nem tenném a helyedbe, hogy nem mondod el a szüleidnek! Mi lesz akkor ha kiderül? Megvonhatnak tőled mindenféle támogatást! Nem olcsó manapság semmi, és miből lenne pénzed? Mindenképp beszélned kell a szüleiddel! Nem írtad, hogy mennyi idős a barátod! Szerintem nagy felelőtlenség ilyen fiatalon gyereket vállalni! Ha megszülöd a gyermeket egész életedre fog szólni, de a barátod bármikor tovább állhat.

Egyik volt osztálytársam is ilyen fiatalon szült, úgymond komoly kapcsolatra, és tudod hogy végződött? A baba születése után kb két évre a fiú lelépett, a lány egymagára maradt! Se az iskolát nem fejezte be, se rendes munkát nem kapott, anyagilag a padló alatt van! A gyerek szakadt ruhába jár, csokit szinte csak karácsonykor lát, és még sorolhatnám!

Nem hinném, hogy fel vagy készülve az anyaságra, nem játék baba születne!

Te döntesz, de ne felejtsd el, hogy nem minden végződik "happy end"-el!

És csúnyán fog hangozni, de lehet jobb lenne a gyermeknek, ha meg sem születik, és nem kell egész életében nélkülöznie!

2008. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%
szia. kötelezhetnek,de ez már a te vagy ti döntésetek mivel már 14 felett vagy. szerintem tarsd meg. ha még nem tudják a szülők akkor ne mondjátok el még nekik,csak akkor ha már nem lehet elvetetni.
2008. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Általában a családsegítő központokban van jogász, aki ingyen nyújt segítséget. Nálunk be kell hozzá jelentkezni, pontosabban időpontot kérni. Szerintem Nálatok is hasonlóan működik, nézz utána! Ő biztosan meg tudja mondani, mit tudsz tenni, illetve, hogy hogyan tudod megtartani a babát. Egy dolog nagyon fontos: mindenhol mindenki lássa, hogy hajthatatlan vagy, Te meg akarod szülni! Ha látják, hogy határozottan tudod, mit akarsz, talán kisebb erővel próbálnak lebeszélni. Bár valószínűleg mindenképpen megpróbálják. De ha Te hajthatatlan vagy, segíteni fognak abban, hogy mit kell tenned. Az anyagi oldalát jól gondold át, hogy tudj mit mondani, ha azt firtatják, miből fogod eltartani. Az is jó, ha a leendő apuka is megy veled. És persze ő is legyen rendkívül határozott!

Az apa nagykorú? Mert ha nem, akkor a szüleidnek kell vállalni a gyámságot a gyerked felett amíg Te nagykorú nem leszel. De ha az apa nagykorú, akkor lehet ő a gyám.

Érdemes annak is utánanézni a gyámügyön (általában a polgármesteri hivatalon belül működik), hogy lehet-e szülői engedély nélkül összeházasodnotok. Ha van rá esély, hogy a gyámhatóság engedélyezi a szüleid helyett, akkor érdemes ezt meglépni, mert a házassággal nagykorú leszel! Csak ott a hiba, hogy amit leírtam, mind időbe telik. Közben sajnos a szüleid sok mindent tehetnek. Ezért előszöris: irány a családsegítő jogásza, hogy tudjátok a jogaitokat!

Írd majd meg, mi lett Veletek!

2008. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!