Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, kikészít az anyám?

Mit csináljak, kikészít az anyám?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok,jelenleg Pesten lakunk,de vettünk egy házat vidéken,amit mi újítunk fel.Csak hétvégén van rá időnk,a párom sokmindent csinál,de mindent nem bír,lassan beleszakad a rengeteg melóba.Anyám meg csak szapulja,mit miért csinál.Miért vettük meg úgy a házat,hogy ők nem látták?Ma pedig közölte,hogy felelőtlen vagyok,mert nincs választott orvosom és miért nem döntöttem el,melyik városban fogok szülni.Az a legnagyobb baja,hogy nem úgy csinálom,mint a többiek.Tudni kell azt is,hogy 8 éve külön lakunk,megállunk a saját lábunkon.Miért nem tudja elfogadni a döntéseimet?Közben engem halálra idegel,a páromat meg alig bírom lebeszélni,hogy beszéljen velük,mert abból csak a harag lenni és a sértődés.Most ők úgy készülnek,hogy oda költözünk szülés előtt és ott leszünk utána is.De én ebben márnem vagyok biztos,hogy ezt akarom.Ők olyanok,hogy ha valami nem úgy történik,ahogy kigondolták,akkor mártír arccal járkálnak és szenvednek.
2009. júl. 15. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ezt előre tisztázni,bár ha ennyi ideje nem ment,nem tudom,most fog-e sikerülni.Anyunak meg kell értenie,ez már nem róla szól,megvan a saját életetek(persze könnyen mondom,de az én anyám meg anyósom is ilyen)
2009. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne, ha tényleg nem költöznétek oda, még ha úgy sokkal nehezebb is lenne. Inkább te beszélj velük, ne a férjed, vagy esetleg valami közelebbi rokon is felvilágosíthatná őket, akikre esetleg még hallgatnak. Nyugi, nem vagy felelőtlen, mert még nincs orvosod, meg hát ki tudja, hol fogsz szülni? Ha épp vidéken lesztek, nyilván nem fogsz utazni x km-t, csakhogy pl.Pesten szülj.

Nem értem azt sem, miért kellett volna látniuk a házatokat, mielőtt megvettétek. Nem ők adták rá a pénzt, meg különben is. Nyilván ha nektek fontos lett volna a véleményük, akkor kikéritek, de feltételezem nem véletlenül nem történt meg. Felfoghatnák már, hogy felnőttetek.

Én is kakukktojás vagyok az anyósom nevében, mert én nem a nevén hívom még a babánkat. De miért is tenném, még csak ma 20 hetes a picur. Senki sem egyszerű...

Remélem valahogy csak felfogja, hogy nem az ő hülyeségük szerinte kell élnetek.

20hetes kismama

2009. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hál istennek nem voltam és leszek szerintem ilyen helyzetben, de szerintem az lenne a legjobb, ha megmondanád a szüleidnek, hogy legyenek tekintettel az állapotodra és ne akarják rád erőszakolni az akaratukat és lássák meg azt is, hogy az unokájuknak mégis csak az apja az akit minden félével ... számon kérnék. Ha te nem kéred számon, akkor ők milyen jogon tennék ezt? Állj a sarkadra és ne hagyd magad befolyásolni negatívan, mert az neked sem tesz jót és a babának sem, ha örlődsz.

Remélem, hogy meg tudod velük beszélni!

És sok-sok örömöt a babához!


9h km

2009. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Épp most beszéltem megint vele és mondtam neki,hogy nagyon rosszul esett,hogy felelőtlennek tart.Meg hogy fogják már fel,hogy felnőttünk és meg tudunk állni a saját lábunkon,eddig is ezt tettük.Azt mondta,befejezi az aggodalmaskodást.
2009. júl. 15. 18:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
akár csak anyámat látnám.Nos.Ez a te gyereked,a te férjed,a te házad és a te életed.Azért nincs fogadott orvosod,mert te igy döntöttél,sokaknak nem kell nekemse kelett.minden nagyon klasszul ment üzenem neki.A ház is tietek lesz.szóval próbáld a viszonyokat kicsit erősebben tisztazni.én tuti nem költöznék oda szülés után,megőrülnék.Anyám pont ilyen nagyon nehéz kezelni,de lehet.Változtatni nemlehet rajtuk,mert ők már ehez idősek.de nemszabad hagynod,hogy irányítson.Ha vedig nem jol tűri azt,hogy vissza szolsz neki,akkor ajánlom any "igen anya"ugy van anya"persze anya" kezdésű mondtatokat.és csináld továbbra is ugy ahogy ti ezt jonak látjátok.Én is igy teszek,fel se tünik neki,hogy nem változik semmi,de jobb a lekének,hogy egyetértettem vele.
2009. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Örülök nek, hogy beszéltetek róla, lehet, hogy többször meg kell majd tenned, hogy leülsz vele és hosszasan elbeszélgettek erről a dologról, de jobb a békesség neked is és a picinek is, főlleg, ha már a gólya meghozza!


Sok kitartást és boldog babavárást!


9h km

2009. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
csak visszakerdezek, ne haragudj. Ha mar 8 eve kulon eltek, minek akartok hozzajuk koltozni a szulesre? Hogyan jutott egyaltalan eszetekbe? En inkabb felakasztanam magam, minthogy visszakoltozzek, ha mar egyszer kulon lakok, pedig nem vagyok rosszban sem anyosekkal, sem anyuekkal. Ha azert gondoltad, mert felsz egyedul az elso napokban a babaval, akkor hadd meseljem el unokatestverem egyik beszolasat. Ket hete szult a felesege, mentunk hozzajuk latogatoba, ok sem szorulnak egyik szulo segitsegere sem, nagyon onellatok. Ugy megmaradt bennem, mikor az uncsim kijelentette: majd megtanuljak ellatni! Ha ketszer leesik rola a pelus, harmadjara majcsak megtanuljak rendesen raadni! En teljesen kivonnam magam a szulied hatasa alol. Ha harom hetig hangodat sem halljak, majd eszhez ternek.
2009. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mintha az anyósomról olvasnék. Hidd el, anyukád aggódik érted, csak szarul mutatja ki. Engem anyós az állandó aggódásával és szeretetével meg a nyomulásával akaszt ki, pedig 200 km távolság van köztünk.

Most kell beszélnetek a hozzáállásáról, mert még 20 hét, mire megszülsz, így addigra becsavarodtok tőle! Ne hagyd, hogy rátok telepedjen, és szerintem ne költözz vissza hozzá 8 év után, mert azzal aláírod, hogy te vagy a kicsi lánya, akiről neki kell gondoskodni. Onnantól egy önálló gondolatod se lehet, és a férjeddel való kapcsolatot is veszélyezteted!

2009. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nagyon sokat gondolkozok rajta.eldöntöttük a férjemmel,hogy megcsináljuk a lakást belülről,hogy be tudjunk költözni,aztán a többi majd kész lesz.és akkor egyedül lehetünk.majd hét végén beszélek vele,csak még nem tudom,hogyan kezdjem el.
2009. júl. 16. 15:48
 10/11 A kérdező kommentje:
beszéltem vele telefonon most és elmondtam,hogy örülök,hogy segítenek,csak engedjék,hogy saját magunk urai legyünk.eddig is megálltunk a lábunkon,ezután is menni fog.azt is mondtam,hogy nem fogunk ott lenni szülés után.ezen biztosan sírni fog most,hallottam a hangján.csak mondtam neki,hogy nem akarok haragot és sértődést.
2009. júl. 16. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!