Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamák nem lett...

Tibor215321 kérdése:

Dohányos kismamák nem lett baja a babának?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik dohányoztak a terhességük alatt. Sajnos ismerek pár nőt aki végig cigizett és asztmás lett a gyerek befullad....

Sokat olvasni róla idegrendszeri károsodás, légúti megbetegedésekre fogékonyabb.... és van benne valami.



2012. aug. 8. 19:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Én csak annyit írnék,hogy erős dohányosoknál többet árt ha hirtelen leteszik,mintha cigiznének(én nem cigiztem kismamásan,azelőtt igen),de az a véleményem,hogy nagyon kevés baba születik betegen a cigi miatt,persze nem azt jelenti hogy cigizni kell,de több nem dohányzó nőnek van beteg gyermeke,ezek csak tévhitek,meg riogatások,hogy jaj,te cigizel,de undorító..stb..ha cigizik vki kismamaként tegye azt otthon,ne mindenki előtt,persze az orvos tudjon róla,de sok ismerősöm cigizett terhesen,és a baba is egészséges szerencsére,és a lepény is ép volt,semmi meszesedés,más kismamák akik nem cigiznek,meg elöregedett,meszes lepénnyel,beteg babákat hoznak világra.szóval ez is lutri,mint a védekezési módszerek..ennyi.......
2012. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az előzőnek igaza van. Csak a dohányzás ritkán okoz gondot, ezt nem lehet előre megjósolni. A falunkban egy 17éves lány fogamzásgátló mellett lett terhes, 5hónaposan derült ki mert megjött neki. És ivott meg drogozott is amíg nem tudta hogy terhes. Ennek ellenére 4kilós teljesen egészséges gyereke született! Persze nem ez a követendő példa nyilván, hatalmas szerencséje volt.
2012. aug. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
akkor megint leírom:ismerősnek aki előtte nagy dohányos volt,állítólag engedélyezett az orvos napi1 szálat,nem tudom betartotta-e a csak 1szálat,40.hétre született 2kiló pár dekás gyermeke,fekete üszkös méhlepénnyel,súlya miatt koraszülött osztályon tartották még jó darabig,minden allergiaszezonban injekciózzák h túlélje a nyarat és az őszt,mert a szem-és orrcseppek már nem segítenek rajta,ne mentegessük a dohányos anyákat h mekkora stressz letenni.Az anyasággal vállalja azt is hogy akit a világra hoz,annak a legjobbat adja amire képes,a legkevesebb hogy az anyaméhben SEM mérgezi tudatosan.Ha a méhlepény oxigénhiányos üszkös,az nem árt a babának? Ezeket úgy írtam h dohányos voltam mielőtt családalapításra adtam a fejem és a férjem is az volt,mi le tudtuk tenni.Onnantól h bekerül a baba a pocakba,már ketten dohányoznak és szörnyű ha valakit ez sem tántorít el tőle.
2012. aug. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Anyukám mindkét terhességét végigdohányozta, a húgom 4 kiló felett született, én sem voltam kicsi, szinte soha nem voltunk betegek.

Én nem dohányoztam terhesen, passzívan sem, mégis mind a 2 fiam asztmás. :(

Nekem és a húgomnak szerencsénk volt, általános a rosszul fejlődő magzat, az oxigén hiány, kis súlyú baba.

Én terhesség előtt dohányoztam ugyan - nem napi 1 dobozzal, de akkor is - de amint terhes lettem abba hagytam. Valóban nehéz egy függőnek letenni a cigit, de azt gondolom, hogy nem ilyen esetben! Én amint megtudtam, hogy terhes vagyok letettem és azóta rá sem néztem. Nem azt mondom, hogy nem hiányzott az elején, de a gyerekem fontosabb volt.

2012. aug. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
orvosi könyvek szerint a gyerek kisebb súlya valószínű, és hajlamos LEHET! légúti betegségekre. az alkohol sokkal károsabb. mindemellett borzasztóan elítélem a terhesen dohányzókat.
2012. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem csak a terhesség alatt dohányzókkal van a baj, én múltkor mentem a kórházba, épp ultrahangra, és jött velem szembe egy fiatal anyuka, pár hónapos babával akit kenguruban vitt. Nagyjából egy szintben volt a fejük és így dohányzott az anya!!! Szerintem jobb is hogy nem mérték utána a vérnyomásomat...
2012. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves Tibor!

En csak a saját tapasztalatomat tudom leírni! Nem rész létezem miert es hogyan de 15- évesen kezdtem cigizni! Igazándiból nem tartoztam a legerősebb dohányosok közé! 1doboz volt hogy 3 napig is elég volt az erőset soha nem bírtam el szívni, es zárt helyiségbe főleg lakásban soha nem szerettem cigizni! 30- évesen voltam várandós a fiammal! Nem bírtam a ciginek meg a szagát sem az első 3 hónapban igy nem cigiztem 1x -2x amikor kívántam a férjeméből szívtam 1-1 slukkot! Majd a 5- hónaptól mikor éreztem kívánom a cigit nagyon gyenge cigibol szívtam egy pár slukkot utána el nyomtam! A lanyomnal nehezebb volt ugyan is nem voltam rosszul a cigitől igy végig cigiztem igaz kevesebbet es kevesebb mg tartalmút! Tudtam hogy nem jo amit teszek, de ez van! Odafigyeltem jobban a gyümölcsök re vitamin ra főleg a c vitaminra! A fiam 4100 grammal 58 cm született 41- hétre császárral meg az orvosok is csodálkoztak milyen szép aranyos baba! A lányom 3800 grammal született 56 cm 40- hétre ő is császárral! Egészséges mind2ő mint a Makk!!!! Hála égnek!!! En viszont hallottam fordított esetet is!!! Erősen dohányos nő várandós lett és kényszerítésre letette a cigit teljesen! Tiszta sokk volt hónapokig a gyereke meg idegrendszeri problémákkal született! Nem is egy ilyen van! Ebben a témában az orvosoknak is megoszlik a véleménye!!! A legjobb ha a várandósag elott 1-2 evvel valaki leszokik a cigiről! De ha úgy lett várandós hogy cigizik szerintem nem egészséges az sem ha akkor szokik le mikor mar benne a pocaklako! Gondoljon bele mindenki egy egészséges szervezetet is hogy megvisel amikor valaki leszokik a cigiről milyen átalakuláson megy at a szervezet szerintem ez a sokk sem egészséges a picinek! Arról a sok méreg anyagról nem is beszélve ami leszakad es a vérbe jut hogy onnan ürüljön ki!!! Most a gyerekek 4,5 éves es 2,5 egészségesek mint a Makk! Viszont tervezzük a 3. Babát 2015 - re :) akkor leszek 36 ami mar amúgy is rizikós ezért mar most letettem a cigit es 2 hónapja nem cigizek!!!! :) ezt mindenkinek magának kell eldönteni mit miert vállal, de egy kismama ne legyen erős lánc dohányos, viszont ne is akkor kezdje magát sanyargatni!!! Nekem ez a véleményem! Nálunk be is vált!!!

2013. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!