Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem az lenne a problémám,...

Nekem az lenne a problémám, hogy ezen a hétvégén állandóan hányingerem volt, és már régóta ilyen furcsa mozgásokat/remegéseket érzek a hasamban! Vajon mitől lehet ez? :D

Figyelt kérdés
A hányinger amúgy engem már több hete is van,hogy kínoz,és ezeket a hasban érzett fura "remegéseket" pedig mostanában,nemrégen kezdtem el érezni!Amúgy ha azt nézzük,egyáltalán nem fáj,sőt,sokszor nagyon jó érzés is,és ez inkább akkor van,amikor én nem is számítok rá,és ezt inkább olyan érzéshez hasonlítanám,'mintha pillangók röpködnének bennem'. .. :) És ezt a fura érzést a hasamban hol a hasam alján,hol pedig a hasam egyik vagy másik oldalán szoktam érezni,nem mindig,csak időközönként!Én azt gyanítom,hogy esetleg terhes vagyok!Amúgy a párommal nem védekezünk semmivel!!Ha valakinek volt már ilyen vagy ehhez hasonló,az írjon,sürgős,megköszönném,Üdv:Erika. :S
2012. szept. 30. 16:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. amikor van hányinger, akkor még nincs magzatmozgás. Amikor van mozgás, az már a második trimeszter, általában nincs hányinger, mert addigra elmúlik. Persze ez nem mindeninél van így.. 300 forint egy gyorsteszt a dmben... mire vársz? Nekem a 17. héten kezdett el "remegni" és most kezdett el mozogni, 20 hetes vagyok.
2012. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
és én elmennék orvoshoz, sürgősen, ha mozog a babád, a genetikai UH-t és nagy eséllyel a down kór szűrést is kihagytad, ha terhes vagy....
2012. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak írom:Értem én.Nekem volt korábban úgy is,hogy csak hányinger volt,de ezeket a remegéseket még nem éreztem akkor!Ez csak mostanában kezdett így lenni,hogy hányinger,meg ez a fura mozgás,igaz,ezek sem egyszerre!Ugyebár te már tudod!!. ..Nem mindenkinél bizony,mert nincs pl:.két egyforma szervezet!!Igen,van mindenféle fajta gyorsteszt,és veszek is hamarosan,ha már tényleg odáig fajul a dolog,és jónak látom!. ..Na,ez nagyon szép,azért gratulálok,szép babavárást!Izgalmas időszak ez a kismamák életében,de sajnos sokszor megkeserítik a kellemetlen tünetek!! :S
2012. szept. 30. 16:15
 4/35 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak írom:Szerintem is elfogok menni már egy kivizsgálásra hamarosan,de szerintem a legjobb erre egy nőgyógyász lenne!És esetleg mostmár egy hasi ultrahang sem ártana!!Hát csak nem lesz tán semmi baja,ha esetleg tényleg baba van!!! :D
2012. szept. 30. 16:18
 5/35 anonim ***** válasza:
Álljunk már meg egy pillanatra, menzesz kimaradása, vagy bármi, amiből esetleg arra lehet következtetni, hogy terhes lehetsz? Nekem is szokott remegni a hasam, hol itt, hol ott, egyszerű izom-mozgás okozza, esetleg nagyon soványaknál a bélmozgást lehet ilyen apró rezdülésként érezni... első babánál a második trimeszter közepe-végénél hamarabb nem igazán érződik semmi. Az meg, hogy hányingered van, igazán bármitől lehet... Először számol utána, mikor volt az utolsó menzeszed, ha késik, akkor tesztelj egyet, reggeli vizeletből, majd bármi az eredmény, menj el nőgyógyászhoz, esetleg a háziorvosodhoz (ha negatív a teszted, és a nődoki is azt mondja, nem vagy terhes, lehet akár bélhurut is, vagy bármi..)
2012. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
első ÉS második vagyok :D énis ezt írtam, hogy ez nem törvényszerű. Viszont ha negatív a teszted akkor is menj el dokihoz, mert ha baba van és már mozog, akkor már lehet olyan magas a hcg amit nem mutat ki a teszt!
2012. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Megint az 5. vagyok... az előző válaszoló arra gondolt, kedves kérdező, hogy a 12., 16. és 18. hetekben a nőgyógyászok genetikai vizsgálatokat végeznek a babán, ultrahang és vérvétel alapján, hogy esetleg fenn áll-e bármilyen genetikai megbetegedés valószínűsége. Ezek nagyon fontos vizsgálatok, és jó nagy szamár vagy, hogy nem mész időben orvoshoz, hogy ezeket a vizsgálatokat elvégezzék. Ugyanis ezeket csak meghatározott terhességi hétben lehet elvégezni, a későbbiekben fals eredményt adnak. Szóval, nagyon okosan a kisbabád egészségét, illetve a sajátodat is veszélyezteted....
2012. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
5.válaszolónak írom:Értem,amit mondassz!Elhiszem,hogy nagyon fontosak lehetnek,és el is megyek az orvoshoz mihamarabb!!Igen,mindenre van szabály,a vizsgálatoknak is van időpontja!Hát csak nem tán!! :D
2012. szept. 30. 16:35
 9/35 A kérdező kommentje:
Első és második válaszolónak írom:Ha terhes is vagyok,szerintem is lekéstem én már a terhességi tesztelést,mivel ezek a jelek nekem már réggebb óta megvannak!..Mert ugye a hcg szint sem mutathatja ki teljesen a 9 hónapig a terhességet!!Ide már tényleg doki kell!!!
2012. szept. 30. 16:38
 10/35 anonim ***** válasza:
Menj el ügyeletre :D Mond, hogy fáj a hasad, és lehet, hogy terhes vagy :D Én tuti elmennék, nem tudnék várni holnapig :D
2012. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!