Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam, vetessem el?

Megtartsam, vetessem el?

Figyelt kérdés

Van egy hat honapos babàm.

És most ujra terhes vagyok,nem tudom hogy hisz gumival védekeztünk rendszeresen.

Csak késett a mensim,gondoltam veszek 2 tesztet.

Mind a kettö pozitiv.Szinte sokkolt,de ez van.

Mit tegyek?

Ne azt nézzétek,hogy abortusz gyilkossàg stb,hanem hogy vajon egyedül nulla segitsÉG nélkül fogom e birnï?

Ha a baba megszületik a mostani babàm 1,és fél éves lesz pontosan.

Férjem van,dolgozik,külföldön élünk,rokonok nincsenek közelbe.

Segitsetek teljesen bevagyok zavarodva.

Egyàltalàn hogy lehettem terhes gumi mellett??????


2009. szept. 9. 14:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%
Az is lehet, hogy egy apró lyuk volt a gumin, amit nem vettetek észre. Hallottam már olyat, hogy tűvel jópofa gyerekek kilyukasztgatják a csomagoláson keresztül. :-( Ha anyagilag bírjátok, akkor nem lesz probléma szerintem. Nagyon sokan direkt a kis korkülönbségre mennek. Az első fél év biztosan nehezebb lesz, de amint mozgásképes lesz a nagyobb baba, akkor már minden egyszerűbb lesz, eljátszanak majd egymással. Persze amíg várjátok a kistesót, addig ki kell egy nagyon komoly rendszert alakítani a nagyobb életében, amit a szülés után is tartani tudtok majd, ha eddig nem tettétek. Én megtartanám, de ez csak a személyes véleményem.
2009. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
* a kisebb baba lesz mozgásképes, elírtam.
2009. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm sógornője fogigátló és óvszer együttes használata esett teherbe,van aki még a széltől is teherbe esik:S


Mi nemtudunk helyetted dönteni,ez csakis te tudhatod...Nekem személy szerint a szívem szakadna meg,viszont nemtudom,talán én is elvetetném,csak érted,akkor meg az a bazi nagy lelkiismeretfurdalás.Én szétmarcangolnám magam,de hát én nem te vagyok.Az a baj,hogy a fél év olyan kevés...te sem regenerálódtál még teljesen belülről,szóval,nemtudom,meg külföld egyedül is vagy,kicsi a kicsi is...áhhh talán így nem tartanám meg,de ahhoz nagyon nagy lelki erő kellene...én szorítok,hogy tudjatok dönteni

2009. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőmnél ugyanez volt a helyzet. Megtartotta 1,5 év korkülönbség + a tesója is mindig rásózta a lányát aki a barátnőm nagyobbik gyerekével egyidős.

Egész nyáron egyedül votlt otthon egy újszülött és 2 1,5 éves gyerekkel . . .

2009. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szerencsétlenül järtam,pedig mindennap elmondtam baba^csak 5 év mulva ujra,anyagilag szerrintem lehet birni,hisz babakocsi,àgy,ruhàk,jàtékok minden van az elsönek,csak pelus kellesz majd meg lehet tàpszer,az nem lesz gond,addigra a nagyobb màr nem tàpszert dfog kapni,pelus meg van olcso is,csak az idegi dolgokra gondoltam,türelem,stb,...
2009. szept. 9. 14:57
 6/44 anonim ***** válasza:
64%

Szia


Én is külföldön vagyok, a helyzetem nagyjából ugyanaz. 3 hónapos a babám. Ha én lennék most terhes, gondolkodás nélkül elvetetném. Én soha nem úgyfogtam fel hogy az abortusz az gyilkosság lenne. Ha nem volt tervezett akkorsztem ez a normális. Egy babának mindent meg lehet adni. Mellesleg sztem teljesen kikészülnél, ilyen kis korkülönbségü babák melett. Egy csecsemő az első 6 hónapban egy teljes embert igényel, sztem ezt te is észrevetted.

2009. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

de férjem ma szintén sokkot kapott a telefonba.hogy ö mit akar passz.

Végül is megtartanàm én,de 22 vagyok,fiatal,és nem terveztem ezt,hanem hogy megyek tavasszal dolgozni..

2009. szept. 9. 15:01
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

én szülés után 5 hónappal estem teherbe.

a terhesség alatt semmi probléma nem volt, és a szülés utáni 1 hónapban sem.

Utána kezdődött a féltékenykedés, állandó hisztik, még éjjel is.

Nagyon ki voltam készülve, sokszor napokig nem aludtam, mert váltották egymást, ha betegek voltak szinte mindig együtt, vagy egym ás után...

De most, hogy 3 és 4 évesek, örülök, hogy így alakult, eljátszanak egymással, szeretik egymást.


Azért nem olyan vészes 2 kicsivel.

Közlekedni nem egy leányálom, ha nincs autó, de még akkor sem.

Minden percet ki kell használni a pihenésre, amikor elalszanak, feküdj le te is, inkább maradjon a házimunka.

Ki lehet bírni,és ha sikerül őket összehangolni, akkor még obb lesz, mint nekem volt. Nekem ez nem sikerült.


De azért elvetetni,mert hamar jön...ha ígyis-úgyis szeretnétek még gyereket, akkor felmerül a kérdés, hogy miért ne Őt?

Szerintem tartsd meg.Rengetegen vagyunk így, és ahogy majd halad az idő előre, egyre könnyebb lesz.

Én is segítség nélkül voltam, és még apárom sem volt azországban.

2009. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%

utolsóvagyok,18, 19 évesen szültem őket.

Most vagyok 22.

2009. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk 1,5 év van a gyerekek között.Nehéz az eleje,de kibírható,és később több előnye is van a kis korkülönbségnek.Én is távol a szülőktől éltem, a férjem sokszor vidéken dolgozott,néha napokig,sokat voltam egyedül.Nekem nehezebb lett volna úgy,h a nagyobbik már önállóbb-4-5 éves-és akkor kell újrakezdenem egy kisbabával.

De azért az hozzátartozik,h mi direkt kis korkülönbséget akartunk,és tudtam,h bírni fogom,mert vagyok az a parás,labilis,önállótlan anyuka.:))(Nehogy félreértse valaki,csak ilyenkor az embernek fel kell mérnie saját magát.Én jól tűröm a monotóniát,nem zavar az egyedüllét,nincs "gyesbetegségem",szóval előre tudtam,h nem fogok kiborulni a két picivel,ha egyedül kell esetleg lennem velük napokig.)

2009. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!