Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam, vetessem el?

Megtartsam, vetessem el?

Figyelt kérdés

Van egy hat honapos babàm.

És most ujra terhes vagyok,nem tudom hogy hisz gumival védekeztünk rendszeresen.

Csak késett a mensim,gondoltam veszek 2 tesztet.

Mind a kettö pozitiv.Szinte sokkolt,de ez van.

Mit tegyek?

Ne azt nézzétek,hogy abortusz gyilkossàg stb,hanem hogy vajon egyedül nulla segitsÉG nélkül fogom e birnï?

Ha a baba megszületik a mostani babàm 1,és fél éves lesz pontosan.

Férjem van,dolgozik,külföldön élünk,rokonok nincsenek közelbe.

Segitsetek teljesen bevagyok zavarodva.

Egyàltalàn hogy lehettem terhes gumi mellett??????


2009. szept. 9. 14:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
86%

A kezdeti sokk után mindenképp meg kell majd ezt beszélnetek a férjeddel. Tanácsot nem adhatok, elfogult vagyok, holnap megyek missed ab-ra, sajnos a kistestvéreket elveszítettük, a szívem szakad meg értük. Van egy csomó észérvem arra, hogy mi az, ami így lesz jobb, de ezek mind eltörpülnek a veszteség mellett.

Egyik döntés sem könnyű, talán azt lehetne még átgondolnod, hogy ha megtartod, akkor most még vagy 2 évig iszonyat nehéz lesz, ha nem tartod meg, az is lehet, hogy egész életedben bánni fogod. Persze az is lehet, hogy 5 év múlva megérkezik a tervezett, várt tesó és feledtetné valamelyest, hogy most hogy döntöttél. Aludjatok párat rá, hallgassatok a szívetekre!

2009. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Kérlek ne pontozzàtok le egymàst!

Nagyon hasznos minden vàlasz.

Nagyon nehéz lesz a döntés,pàrom,és én részemröl is.Sajnos.Ha van valakinek még véleménye,irja meg mindenképp,sokat segit a mérlegelésben!

És megfogom irni,hogy döntöttem

2009. szept. 9. 15:13
 13/44 anonim ***** válasza:
72%
Én elvetetném. De ez a te döntésed. Nem vagy felelőtlen mert védekeztél. Akkor lenneél az ha végig sem gondolvs megszülnéd őt is. Szerintem most az első babáddal kéne foglalkozni, beállni és rendezni az életed. 3-4 év korkülönbésg nem olyan sok... Ne gondold hogy ez gyilkosság. Sokkal rosszabb, ha a babáknak ideges anyukája van. Nem mindneki olyan tökéletes hogy tiptop ellát 2 csecsemőt egyedül. Valakinek elég egyszerre egy is. Beszéld meg az férjeddel. De akaratod ellenére ne tégy semmit.
2009. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
90%
szerintem hamar igy alakult tartsd meg ot,kicsit nehez lesz,de meg lesz a jutalma a faradozasodnak!az a baba aki most apocidban van meg akar szuletni es teged akar az anyukajanak,gondolj arra milyen csodalatos anyanak lenni es mar nem is kerdes mit teszel!az en fiam 4 honapos es teherbe estem ujra,nem terveztem,de megtartom!kitartast!es jo dontest kivanok!
2009. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nekem meg 13hónap van a két nagyobb között és hidd el semmivel se idegörlőbb,mint a nagyobb korkülönbség!Majd nem tavasszal mész vissza dolgozni,hanem 3év múlva tavasszal!:)))Tartsd meg szerintem!Ha az első terhességeddel nem volt semmi gond,akkor meg pláne meg kell tartani!Ja,és nekem sem volt semmi segitségem,mégis tök jól megoldottam mindent!Kitartás!:)))

2009. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

A nővérem és köztem 15 hónap van, jó volt együtt járni oviba, suliba is, anyunak is könnyű volt így. Azt mondta, nagyon jó baba voltam, nem volt velem gond. Lehet a 2. babáddal és a már meglévő tapasztalatoddal sokkal rutinosabban működne a gyereknevelés. Mit érzel a szíved mélyén? Bátor vagy és erős? Vágj bele ha csak kicsit is szeretnéd! Talán nem hiába lettél ilyen módon terhes és pont most! A sors keze? Döntesetek a férjeddel, ha ő rábolint akkor miért ne!?

2009. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Vegyes vàlaszok érkeztek,de jo lett volna ha külszemlélök egyöntetüen egy vàlaszt irtak volna...

Hàt igen van jo,és rossz oldala.jaj ha belegondolok hogy êgy olyan gyönyörü babànak vetek véget mint amilyet szültem 6 honapja,összeszorul a szivem.De félek is.Nagyon.Pàrom döntés-ére kivàncsi vagyok,5-kor jön haza,

2009. szept. 9. 15:47
 18/44 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm 18 és 20 évesen szült,itthon...mellette elvégezte az iskolát,az utolsó gimnáziumi évet együtt a barátainkkal csináltuk végig.A második baba is becsúszott védekezés mellett,de megtartották,a kicsi nyugis baba volt és a nagyobb is imádta...most,hogy már a kicsi 1 a nagyobb 3 éves nehezebb mert együtt csintalankodnak anyuka ellen :D

Nehéz lesz a döntés az tény,de muszáj lesz döntenetek és inkább most hamarabb ha nagyon akarjátok mintsem akkor amikor már dobog a szíve...akkor amikor meghallod már,nagyon nehéz lesz elengedni

2009. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Én remélem, hogy a pároddal együtt úgy döntötök, hogy megtartjátok! Ne feledjétek, hogy az abortusz után lehet, hogy nem lehet több! Ha már így alakult, és anyagilag is bírjátok, szerintem tartsátok meg, nagy boldogság lesz a két kicsi!! Sok előnye van a kicsi korkülönbségnek :)

Remélem, megírod majd, hogy a férjed mit szólt!

2009. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Mindenképp megirom,bevagyok zsongva.

Ha örülne neki,megtartanàm,de ugy érzem besokkolt,ugyhogy ha nem akarja akkor lehet nem tartom meg mert végül is nem egy jàték a baba

Remélem tàmogatni fog.

2009. szept. 9. 16:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!