Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam, vetessem el?

Megtartsam, vetessem el?

Figyelt kérdés

Van egy hat honapos babàm.

És most ujra terhes vagyok,nem tudom hogy hisz gumival védekeztünk rendszeresen.

Csak késett a mensim,gondoltam veszek 2 tesztet.

Mind a kettö pozitiv.Szinte sokkolt,de ez van.

Mit tegyek?

Ne azt nézzétek,hogy abortusz gyilkossàg stb,hanem hogy vajon egyedül nulla segitsÉG nélkül fogom e birnï?

Ha a baba megszületik a mostani babàm 1,és fél éves lesz pontosan.

Férjem van,dolgozik,külföldön élünk,rokonok nincsenek közelbe.

Segitsetek teljesen bevagyok zavarodva.

Egyàltalàn hogy lehettem terhes gumi mellett??????


2009. szept. 9. 14:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
85%

szia! hasonló helyzetben vagy, mint én nemrégiben. a pozitív teszt látványa után csak bámultam magam elé egy órát. kiborultam, nem akartam megint terhes lenni, utáltam, hogy nem én döntöttem az újabb babavállalásról (ha rajtam múlik,talán sosem lesz kistesó). bejelentkeztem abortuszra, majd fél óra múlva lemondtam.

abban a pillanatban, hogy a döntés visszakerült a kezembe, kitisztult minden, lenyugodtam, rájöttem, hogy fog ez nekem menni és a fiamnak nagyon jó lesz, hogy lesz testvére és ilyen kis korkülönbséggel. 14 hónap lesz köztük! most 23 hetes terhes vagyok, már tudjuk, hogy kislány érkezik a családba - már nagyon várom, az érzelmi kételyeim szertefoszlottak, tudom, hogy jó lesz mindannyiunknak. egyébként meg kemény csaj vagyok, meg fogok bírkózni a nehézségekkel, ahogy korábban is mindig. csak persze, fél az ember, de ez természetes.

szerintem beszélgessetek a férjeddel, próbálj te is tisztán látni, megnyugodni. bárhogy is lesz, fontos, hogy a döntésed a szívedből jöjjön és ne az észérvek vezéreljenek (utóbbi esetben megbánnád, bármi is lenne az).

2009. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

16.18-as vagyok. én is tettem fel kérdést, kicsit hasonló a tiédhez. talán az ott érkezett válaszokat is tudod majd hasznosítani.

sok sikert, vagy nem is tudom, mit kívánjak... talán olyan döntést, amit nem bánsz meg.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
83%

Ember tervez, Isten végez...

Ne vetesd el, később megbánod!!

Nem te leszel az első, ilyen kicsi korkülönbséggel.

Nálunk 21 hó lesz, igaz mi így is akartuk.

És jól látod, hogy a kicsinek már csak pelus kell, a többi megvan, tehát nem teher.

Az első év nehéz lesz, de hidd el, el fog röppeni, ha utólag visszanézel rá!!

Tarsd meg, és szeresd, és ne félj!!

2009. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Nálam itt szuszog a 6hós rosszcsont folyton ölbe lenne, nehéz vele. Ezt a kérdést feltettem apának is erre ő azt felelte kiborulnánk majd +tartanánk, kicsit később, h vagy nem. Mi sem tudnánk. Gondoljatok át mindent alaposan. Főleg te mivel egyedül vagy velük egész nap. Lehet ma bepánikoltál de 2-3 nap múlva tiszta lesz a kép. Bárhogy is döntsetek ird meg. Kitartás!Te hogy érzed birnád?
2009. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
56%
az én fiam 1éves,de ha terhes lennék nem tartanám meg...most van a hisztizös korszaka,ráadásul még nem alussza végig az éjszakát sem...én nem birnám biztos..
2009. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőm szülés után 4 hónappal lett terhes,szintén gondos védekezés után.Nem felelőtlenségből és ez sokat számít!Akkor azt tanácsoltam neki,hogy vetesse el mindenképp,mert nem fogja bírni.Külföldön éltek(még most is)csak szülni jött haza,hogy az anyukája tudjon segíteni az első időben.Ő azt mondta "ha ... kapott esélyt,miért ne adnánk ennek a babának?" Össze szorul a szívem,ha belegondolok,mi lett volna ha rám/ránk hallgat.Van két gyönyörű kisfia és bár lehet voltak/vannak nehéz,nyűgös éjszakáik,de egyedül oldja meg a dolgokat,mert a párja csak hétvégén van otthon,Ő pedig a két kicsivel.Biztos nem könnyű,de ha anyagilag megengedhetitek magatoknak azt a plussz pár pelusos,tápszeres hónapot,akkor Neki miért ne adnátok esélyt?Lehet nem véletlen,hogy Ő most fogant meg...

Sok erőt a döntésben!Írd meg mindenképp párod véleményét!

2009. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Nem tudom birnàm -e.

Az enyém 6 honaposan àtalussza az éjszakàt,nappal még igencsak anyàs.

De ha 1,5 éves lesz lehet fog tudni màr jàrni,és akkor jobban ellesz hosszabb idöre magàban,...

Az is lehet hisztis lesz.

2009. szept. 9. 16:48
 28/44 anonim ***** válasza:
83%

Remélem, hogy helyén lesz az eszetek és adtok esélyt annak a kis csöppségnek a pocidban. Most nagyon meg vagy ijedve, mert váratlanul ért, nem így terveztétek, de ha jól belegondolsz, nem tudsz igazán jó észérveket felsorakoztatni, hogy miért ne tartanátok meg. Én most 21 hetes vagyok első babával, nem tudom még, hogy milyen 2 picike gyerekkel, csak azt tudom, hogy közöttünk a tesómmal 8 év korkülönbség van (közöttünk Anyu elvetélt 5 hónaposan és utána sokáig nem sikerült teherbe esnie)és nagyon szerettem volna, ha korban hozzám közelebb áll a testvérem.

Olyan sok párról lehet hallani, akiknek nem sikerül a babát összehozni vagy pl. az én környékemen nem egy házaspár van, akiknek az első baba sikerült a másodikra az egyik pár 3, a másik 4 éve vár. Teljesen el vannak kenődve.

Biztos, hogy nagyon nehéz lesz az első időkben, de vértezd fel magad azzal, hogy lesz 2 gyönyörű gyermeked és ha igazán akarod és a férjed is mindenben melletted áll + anyagilag is megbírkóztok vele, akkor bírni fogod!!!!!(-:(-:

2009. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

5óra már elmúlt és remélem úgy döntötök,hogy megtartjátok a babát!Tuti édesek,mikor együtt nőnek fel!És nézd a sok jó dolgot,amit 2 kicsi nyújt a szüleinek!

Drukkolok,hogy megtartsátok a babát!:))))

2009. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
93%
nekem is van egy kicsim es januarra varom a picim:) de meg se fordult a fejembemikor meglattam a terhesegi tesztet hogy pozitiv hogy elvettesem, igaz engem is sokkolt eloszor mert hazudnek ha azt mondanam hogy nem, de utanna nagyon tudtam es tudok neki orulni eppen most rugdoss bennem :) es NEM ADNAM, SEMMIERT!!!!!jol gondold meg o is beloletek van es o nem tehet semmirol! pedig en is azt mondtam hogy 5 evig nem kell ujabb gyerek, de igaza volt egyik valaszironak itt ember tervezz ISTEN vegez!! es halat adok neki azert hogy ilyen hamar teherbe estem a fiammal akit most a szivem alatt hordok amugy az elso gyerekem meg lany:) szivbol kivanom hogy okosan es jol dontsetek a ferjeddel egyutt! es a legjobbakat kivanom!
2009. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!