Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elmennétek nyaralni 5-6...

Ti elmennétek nyaralni 5-6 napra autóval Horvátországba 30-32 hetesen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elmenni tengerpartra, de nem tudom, hogy ilyenkor érdemes-e. Volt valaki harmadik trimeszterben nyaralni?
2013. márc. 12. 14:58
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Pont júliusban megyünk, addigra 32 hetes leszek, 7 éjszakát fogunk maradni. Az előző terhességemnél Szilvásváradon voltunk, ott gyalog felmentem az Ősember barlanghoz, egész nyáron sétálni jártam a barátnőmmel, aki tolta a már megszületett gyerekét, imádom a meleget, sosem zavart nagy hassal sem, én már alig várom. Ha nem lesz addig semmi komplikáció, akkor semmi nem állhat az utamba.Ez lesz az első hosszabb nyaralásunk két éves kislányunkkal. 6-7 óra autózásról van szó, nem mondanám ,hogy félek tőle, hiszen csak ülni fogok , a melegtől sem félek, alig várom hogy kánikula legyen.
2013. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Nem főszezonban mennénk, mert akkor már tényleg nem mehetnék, május végén, akkor még nincs csúcsforgalom. Nem szeretem a Balatont, és szeretnék nagyon tengerpartozni. Mondjuk, utána kell nézni, nem lesz-e hideg a tenger május végén-június elején.

Csak autó jöhet szóba, mivel repülőre föl sem engednek szerintem.

2 évesem is tuti élvezné. Az utazást éjszaka meg lehet oldani, férjem vezet, mi alszunk:)

Bármi gond van, Horvátországban is van mentő, meg utánanéznék a közeli kórházaknak és magánkórházaknak. Ezzel az erővel, terhesség egész ideje alatt nem lehetne utazni.

Azért érdekel minden vélemény, mindenkinek köszönöm, mert gondolkodom még, utánaolvasok, megkérdezem a dokit. De érdekel minden tapasztalat.

2013. márc. 12. 15:56
 13/48 anonim ***** válasza:
51%
Én egész terhességem alatt nem utazom, meg lehet oldani a szórakozást az otthonunkhoz közel is. Nem tengerpart, ez tény, de azért unatkozni nem fogunk. Azért az is érdekes, hogy ha a gépre nem engednek fel, akkor miből gondolod, hogy autóval biztonságosabb? És a férjed éjjel vezet, miközben körülötte mindenki alszik? Ez sem valami biztonságos. De te döntesz, én csak annyit tudok, én mit tennék. Nem mennék. A 2 évesed meg semmire sem fog emlékezni ebből. Max. a képeken látja, hogy járt ott valaha. Őszintén nem tudom, miért az utolsó hónapokra kell hősnek lenni?
2013. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
51%
Én 27-28 hetesen fogok menni nászútra Olaszországba férjemmel. Szintén autóval megyünk, mert nem szerette volna, hogy a repülőn lévő nyomás-különbségtől baja legyen a magzatnak.
2013. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
Amúgy 32-33 hetesen lehet repülni, még később is. Semmi baja nem lesz a babának a nyomáskülönbségtől.
2013. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Ha a dokid is jóváhagyja, akkor nyugodtan elmehetsz! EU kártyával ingyenes a szülés Horvátországban, persze erre vsz. nem lesz szükség, de azért jó tudni!
2013. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
Bocsi, de sokan írták itt, hogy repülni nem mernek, de az autó simán.. Az orvosok is jobban ajánlják, főleg hosszabb utakra a repülést, a babák nem szeretik túlságosan a rázkódást ami az autókázással jár. Persze, nyílván ez Horvátországra nem vonatkozik.
2013. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen távolságra már nem mennék. Igaz, én 40. héten szültem, de ismerek olyat, aki a 32.-en, és ezt senki nem tudja előre. Kérdezd meg az orvosodat, hogy ő mit gondol róla :)
2013. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
Én voltam nyáron Horvátországban 34 hetesen 1 hetet, autóval. Nőgyógyász és háziorvos is azt mondta nyugodtan mehetek.
2013. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 sumergo ***** válasza:
100%
Én nem mennék.
2013. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!