Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elmennétek nyaralni 5-6...

Ti elmennétek nyaralni 5-6 napra autóval Horvátországba 30-32 hetesen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elmenni tengerpartra, de nem tudom, hogy ilyenkor érdemes-e. Volt valaki harmadik trimeszterben nyaralni?
2013. márc. 12. 14:58
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Hamarabb elmennék, de 32 hetesen már nem. Sosem bocsájtanám meg magamnak, ha valami történne.
2013. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy ha már eldöntötted, hogy mész akkor miért emelted ki a kérdést???


Egyébként, A válaszom: Te tudod, de én nem mennék, mert volt már 2 vetélésem is, és ahogy az előzőek írták, nem érezném magam biztonságban, mert az autópályán rekedhetünk vagy mondjuk az út közepén, ahol semmi sincs csak jó pár száz km-re, és ott jön rád valami nagy görcs... akkor mit csinálnál?

Én is a repülőt javaslom inkább... mint írtad, hogy ott is vannak orvosok, hát igen de útközben nem mindenhol találnál... repülővel meg kb. 1 óra az út, ha nem kevesebb, és ott tudnak rajtad segíteni!


Szóval én nem vállalnám be autóval! Egyébként repülővel igen, és valami hiper biztosítást kötnék magamra!!!

2013. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a repülőre fel sem engednék, mert beindulhat a szülés ha jól tudom a nyomáskülönbség miatt.
2013. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

30 hét felett már nem lehet repülőre ülni, a légitársaságok nem vállalják a felelősséget.

Nem értem az ilyen gondolkodást, ha valaki ilyen előrehaladott állapotban van, a nyaralás a legfontosabb neki? Még nyaralhattok eleget, szerintem ez most nem a legalkalmasabb idő rá.

2013. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
32es vagyok, nem tudtam, hogy nem engedik a repülőt, 30 hét után, de nem is néztem utána soha.. így akkor sehogy se vállalnám be!
2013. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Baleset miatt kánikulában itthon is lehet állni az autópályán ugyanígy, én jártam már úgy, első terhesség alatt is sajnos. Úgyhogy ez nem távolság kérdése.

Ez a pocak kérdés engem is zavar, mert már most elég nagy a hasam, így tuti nagy lesz akkorra.

A 32. heti uh-ra pont visszaérnénk, azzal nincs gond.

Külföldi ismerőseim mind el mertek menni későbbi időszakban is ilyen utakra, és ez még nincs is olyan messze. Itthon valamiért nem túl bevállalosak az emberek:) De én megértem, ha valaki nem mer elindulni ilyenkor már, főleg rossz tapasztalat miatt. Csak én eleve rengeteget utaztam eddigi életem során, más kontinensekre is, úgyhogy jól tudom, hogy 1. Horvátország tök közel van, 2. Mindenhol van kórház és orvosok és mentő.

Én úgy gondolom, hogy nem fölösleges kimozdulni egy kisebb gyerekkel programokra, mi a 2 év alatt rengeteg helyen voltunk és tudom, hogy nem emlékszik majd, de a képek, videók megvannak, illetve, akkor jól érezte magát.

Kedves 31-es, mi olyasmi történhetne Horvátországban, ami itthon nem történhetne meg? Ne viccelj már. Ugyanúgy történhetnek különféle dolgok a 32. hét előtt. Nem értem, de mindegy.

Azért köszi mindenkinek, aki írt. Nagyon sok olyan ellenérvet írt néhány hozzászóló, aminek nem az úthoz van köze, mármint, ami ugyanúgy történhet itthon is. Én járok egy orvoshoz, akinél szeretnék szülni egy nagyon jó kórházban, ha tegyük föl, pont vidéken vagyok és bármi van, a helyi vidéki ismeretlen kórházba visznek. De, ha a 36. hét előtt itthon Pesten indul meg a szülésem vagy bármi, akkor sem a jó kis kórházba visznek, ahol szülni terveztem, hanem valszeg a SOTE-ra, ha jól emlékszem ott van koraszülött osztály és még nagyon kevés kórházban.

Ha Afrikába mennék valamelyik nagyon elmaradt területére, azt mondanám, hogy nem, de Horvátországban nem hiszem, hogy szakadtabb a kórház, mint itthon a legtöbb.

Kedves 32-es, azért emeltem ki a kérdést, mert még nem fizettük be a szállást és még dönthetek másképp is. Érdekelt volna, főleg olyanok válasza esetleg, akik voltak ténylegesen a harmadik trimeszterben nyaralni és nem a levegőből beszélnek tapasztalat nélkül és fölöslegesen ijeszgetnek egy kismamát komolytalan érvekkel. Nem neked szól, csak néhány ember tényleg nem írt túl hasznosat. Sajnálom a vetéléseket. A harmadik trimeszterben már nincs vetélés, csak koraszülés. Ugyanúgy rátörhet az emberre MAGYAR autópályán a görcs, rosszullét, Horvátország nem az északi sarkon van, abszolút kulturált ország, ahol lehetőség van mentőt hívni, mint itthon is. Nem értem, mi a különbség, ha magyar autópályán vagy horváton lesz rosszul az ember, mentő van mindkét országban... Nekem a repülő tűnik amúgy durvábbnak, 1-2 óra alatt senki nem tud segíteni, amíg egy autópályán hamarabb odaér egy mentőautó vagy helikopter.

Megértem a nemleges válaszokat, nem is akarok vitatkozni, csak azért írtam le, mert egyes dolgokat én másképp látok.

Tehát, az pl. hogy nagy a hasam és esetleg nagyon kényelmetlen lesz az út nagyobb ellenérv, mint ez az autópályás ott rekedtség, mert itthon is lehet dugóba kerülni, én is kerültem már terhesen, ez bárhol megeshet, ugyanúgy kijön itt is, ott is a mentő.

Engedik egyébként a repülőt a 30. héten, nézz utána, aki írta, minden légitársaságnak más szabályai vannak.

"Nem értem az ilyen gondolkodást, ha valaki ilyen előrehaladott állapotban van, a nyaralás a legfontosabb neki? Még nyaralhattok eleget, szerintem ez most nem a legalkalmasabb idő rá." Nem a nyaralás a legfontosabb, de a terhesség nem betegség tudtommal. Ebben az országban sajnos elég pesszimista a legtöbb ember és mindenben egyből a legrosszabbat látja. Én nagyon elővigyázatos vagyok az életben, sőt, és a terhesség alatt én nem cigizek (holott dohányos voltam), egy korty alkoholt nem iszom, holott melegben lehet jólesne egy fél pohár sör, de terhesen nem, sok mindenre odafigyelek. De nem értem, miért kell belekötni egyes embereknek a másikba. Ha az orvos engedi az utat, akinek gyakorlata van ebben, aki nap, mint nap kismamákkal találkozik és átlátja a dolgokat, akkor egy laikus miért gondolja, hogy hülyének kell nézni azt a kismamát, aki elmenne nyaralni egy közeli országba. Mindegy, te véleményed, de én nem értek ezzel egyet.

Valami olyasmi érdekelt volna egyebként, ha valaki volt nyaralni vagy utazott a harmadik trimeszterben és leírta volna, hogy igen, ő volt és nem ajánlja, mert beragadt a dugóba és kihívták a mentőt, de a helikopter is benn ragadt a dugóban, így várni kellett órákig:) Bocs, csak már nem tudok hogy reagálni:) Vagy fordítva, volt és bár fárasztó volt az utazás, de megérte, mert jól érezte magát. Leginkább valós negatív vagy pozitív tapasztalat érdekelt volna.

2013. ápr. 30. 15:02
 37/48 anonim ***** válasza:
Fúú én sem mennék. 32 hetesen eléggé nagy a pocak. Nem túl kellemes ez az időszak már.Vizesedés, esetleg jóslófájások is jelentkezhetnek. 7 óra kényszeredett ülés fárasztó lehet. Arról nem beszélve, hogy én ekkora pocakkal a tűző napon sem érezném jól magam, tengerpart ide vagy oda.Még szeptemberben is elmehettek ha annyira fontos ez a nyaralás. Akkorra már kint lesz a picitek és a 2 hónapot is betölti ahogy számolom.Bár én még úgy sem mennék...Jövőre már igen :)
2013. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
65%
Hát ne haragudj, de a kérdésedre válaszoltam miszerint ÉN nem mennék el nyaralni, mert felelőtlenségnek tartom. Az, hogy nem cigizel és iszol terhesség alatt, a világ legtermészetesebb dolga, ezért nem kapsz glóriát a fejed fölé. Tudod van különbség aközött, hogy itthon is beakadhatsz egy dugóba, meg hogy olyan helyzetbe hozod magad direkt ami sokkal veszélyesebb mintha nyugton maradnál. Akkor tégy amit akarsz, nem értem minek tetted fel a kérdést?
2013. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező ha neked valós válaszok lettek volna a meggyőzőek akkor nem igazán tetted fel jól a kérdést.

Meg aztán le laikusozod itt a népet...

""Ha az orvos engedi az utat, akinek gyakorlata van ebben, aki nap, mint nap kismamákkal találkozik és átlátja a dolgokat, akkor egy laikus miért gondolja, hogy hülyének kell nézni azt a kismamát, aki elmenne nyaralni egy közeli országba.""....

holott te kérdezted az egyszerű laikus embert és osztottad meg a problémádat az interneten. Örülj annak hogy kaptál választ és ennyien elolvasták és egyáltalán foglalkoztak az idióta nyaralásoddal!

2013. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Jó kis háború robbant ki a kérdésed kapcsán:) Ez teljesen egyénfüggő, valaki jól érzi magát, be meri vállalni, bírja, nem történik semmi baj. Én is félős vagyok, sőt ülni sem tudok egy helyben sokat és a lábam is dagad kb. 32. hét óta, szóval nálam kizárva.
2013. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!