Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elmennétek nyaralni 5-6...

Ti elmennétek nyaralni 5-6 napra autóval Horvátországba 30-32 hetesen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elmenni tengerpartra, de nem tudom, hogy ilyenkor érdemes-e. Volt valaki harmadik trimeszterben nyaralni?
2013. márc. 12. 14:58
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Szerintem te igaziból már el is döntötted,hogy mész és csak megerősítést szerettél volna.Te tudod.Én szintén azt mondom,hogy parás vagyok és nem mernék.De ha te nem félsz,hogy gond lehet és úgy érzed eltudod mondani ott is a problémádat és bízol is bennük akkor nyugodtan.
2013. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, igazad van, én már eldöntöttem, hogy megyek:) Csak érdekelnek a vélemények. Igazából 7 órás út lesz, aludhatok végig, elég kényelmesek az ülések. A kórház miatt nem aggódom, mindenhol vannak orvosok.
2013. ápr. 30. 11:52
 23/48 anonim ***** válasza:
Akkor jó és probléma mentes nyaralást kívánok :)
2013. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Én 33 hetes vagyok.

Nagyon jól viselem a terhességet, jelenleg is dolgozok napi 9 órát, ellátom a háztartást, eljárok bevásárolni és 5-6 kg-ig fel is cipelem a 4.-re.

DE! tegnap rá kellett döbbennem, hogy a kislányom nem csípi az autózást, pedig csak 40 km-t mentünk oda és ugyan ennyit vissza és közbe álltunk kb. fél órát. Folyamatosan feszítette magát a baba a pocakomba és a hasam is bekeményedett.

Nagyon kellemetlen volt az egész út, pedig a párom nagyon finoman vezet, nem ment gyorsan a kátyúkat kikerülte.

Sajnos ez van. Szerintem mielőtt elindulnátok menjetek el egy "próbakörre" hogy hogy bírjátok az utazást.

2013. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Köszi:) Az autózással nincs gond, naponta vezetek és néha vidékre is lemegyek, igaz, nem 7 óra, de 2-3 órát utaztam már gond nélkül.
2013. ápr. 30. 12:44
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem mennék. Mi lesz, ha pl baleset miatt kell állnotok jó pár órát a kánikulában?
2013. ápr. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Én sem mennék, max Ausztria.

De én egyéb eset vagyok két koraszüléssel, úgy hogy az elsőnél éppen Ausztriában voltunk, itthonról kb. 300 km-re. Nem engedtek haza, túl kockázatos lett volna. Ott született meg a lányom. De nem bántam, az ellátás fényévekkel a magyar előtt járt már akkor is.

Ilyen is van, remélem veletek minden ok lesz és egyben jössz haza!

Jó nyaralást!

2013. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Arra emlékszem amikor ennyi idős terhes voltam, hogy akkora volt a pocakom, hogy nem tudtam hogy üljek, feküdjek már minden bajom volt. Biztosan nem tettem volna magunkat ki egy ekkora autókázásnak. De TE akarsz elmenni, ez minden mást felülír. A kétéves gyermeked sem fog semmire emlékezni, én max. a balatonig mennék...
2013. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.

Hát igen a pocak méretétől is függ, hogy hogy viseli az ember az utazást. :)

Pont ebben az időszakban van a legmagasabban a méh és nyomja a tüdőt is. Nagyon nem mindegy, hogy hogyan ül az ember. Ezt a 30. hét előtt el sem tudtam képzelni, mert én magam olyan kismama voltam, hogy még az asztalon is táncolnék ha a párom hagyná... De a 30. hét sok mindent megváltoztatott. Onnantól érzem, hogy a terhességet miért nevezik terhességnek. :)

Ja és a mi fontos. Ne felejtkezz meg a 32. heti kötelező uh-ról nehogy lecsússz róla. És vigyél magaddal magnéziumot ha keményednél legyen nálad...

2013. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

SZia, én a helyedben úgy indulnék el, ha minden papírom nálam van, és kötnék valamiféle nyaraló biztosítást, nem tudom, most milyenek vannak.

Igaz én nem terhesen, de a nászutunkon jártam úgy, hogy a nyaralás közepén derült ki, cisztám van, nagyon begörcsöltem. Spanyolországban voltunk, és mivel volt utasbiztosításom, a kórházban rögtön meg is műtöttek, így a nyaralás hátralévő napjaiban a tengerparton lábadozhattam. Jó emlék maradt, a kórházban nagyon kedvesek voltak, de ha nincs biztosításom, egy vagyonba került volna a dolog.

Én azóta csak úgy megyek külföldre, ha minden ilyesmire felkészülök.

A helyedben én is mennék, de mondom mindenre felkészülve, akkor biztos nem lesz gond. Jó nyaralást!

2013. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!