Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák és leendő anyukák mit...

Anyukák és leendő anyukák mit tegyek? Valami baj van velem?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy az anyaság csodálatos és a terhesség is az. Én nem így élem meg. Most várom az első gyerekünket. Nem tervezett baba, gyógyszer mellett estem teherbe. A párom nagyon örül neki, nekem viszont ambivalens érzéseim vannak. Imádom a munkámat, keményen megdolgoztam érte. Most kiesek belőle. Imádtam sportolni, most azt sem lehet. Félek a lekötöttségtől is, ami a picur megszületése után lesz. Szóval nálam nincsenek csicsergő madarak és rózsaszín felhők. Változik ez?
2013. ápr. 3. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bizony változni fog:) Ne stresszel ezen:)

Hány hetes vagy?

2013. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
36 és akkora vagyok mint egy bálna. Meg fáj a lábam, a hátam. Szóval nem érzem a csodát :(
2013. ápr. 3. 21:50
 3/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én sem érzem a csodát! Majd akkor fogjuk érezni ha ott lesz a kezünkben. Nálam mindig így volt. Most 35 hetes vagyok:) És már van két gyerekem. Nem lesz gond:) Ha beszélgetni akarsz nyugodtan írj:)
2013. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én attól is félek, hogy mit csinálok majd vele. Eddig olyan jól ment az életem. Egyetem, munka, újabb diploma, előléptetés. Most mindez eltűnik, legalábbis egy időre. Anyukám már azon szomorkodik előre, hogy nem akarok évekig otthon maradni. Miért nem lehet megérteni, hogy nekem az is fontos, amit eddig elértem?
2013. ápr. 3. 21:56
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudod, most már hogy itt van velem a lányom (2,5 éves), és napi szinten megnevettet, és a kis porcelán arcocskája, érzelmi/lelki tisztasága elvarázsol, már pont nem érdekel mit hagytam ki a munkából, vagy éppen mit sportoltam.

Minden eltörpül az élet felett, amit így - egy gyerek által - sokkal tisztábban látok.


Sok kitartást, türelmet! S c

2013. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bocs az S c nem kell oda :)
2013. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baj veled, mindenki máshogy éli meg. Én sem érzem a csodát, meg a rózsaszín felhőt, persze ettől még örülök neki, s bár mi sem terveztük, most, hogy közeledik a nagy nap, úgy érzem nekem ezzel teljes az életem. Szerintem nem baj, ha hamarabb visszamész dolgozni, mindenki máshogy érzi, én otthon maradok a gyerekkel, mert nekem mélyen ez volt az álmom.

Persze ettől még nem leszel rossz anya, hiszen számtalan ismerősöm van, ahol hamar visszament az anyuka dolgozni, és az apuka maradt otthon, vagy a gyerkőc bölcsibe ment. Mégis boldogok a gyerekek :)

Persze lehet, hogy mikor a kezedben lesz máshogy fogod gondolni, de ezt majd csak akkor tudod meg, ha megszületik a picur... :)

39hkm

2013. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok! Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy megváltozik, ha a kezemben lesz. De azt is mondták, hogy a terhesség csoda. Na nálam ez nem jött be. Mi van, ha a másik sem? Mit csinálok akkor???? Ez nem olyan, mint az elrontott szigorlat, itt nincs B vizsga. ( Bár nekem az sosem volt) Félek a kudarcélményektől, frusztrál, hogy valamit nem irányíthatok.
2013. ápr. 3. 22:05
 9/14 Meladik ***** válasza:
Én is valahogy így éreztem, fogalmam sem volt milyen lesz. Biztosan változik nálad is majd. Igazából most is furcsa itthon ülőnek lenni, és néha teljesen kibukik az ember-fáradtság, monotonitás, társaság hiánya- de egy apró mosoly a kicsitől és a világ legboldogabb emberének érzem magam, és semminek nem érzem hiányát, úgyhogy csak nyugalom :)
2013. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár mi terveztük a babát, de hasonló érzések bennem is voltak, mert minden nagyon jól ment babavállalás előtt, iskolák, párkapcsolat, karrier stb...soha semmi kudarc nem ért, én voltam az életem főszereplője.

S bevallom az első év nem is volt könnyű a kislányommal. Sírós volt, érzékeny volt, én meg vágytam a régi munkámra, régi életemre. Nehéz volt elfogadni, hogy itt már nem én dirigálok.

De aztán hála az égnek bevillant a tudat, hogy a gyerekem léte mindennél fontosabb, és tényleg lényegtelen, hogy mit dolgoztam, mit csináltam előtte. Ő egy olyan valaki az életemben, aki sok mindenre rávezet, aki által az életem lényegét jobban értem már.

Sokat változtam mellette, viszont megmaradtam azért önmagam is. Most már elmúlt két éves, én újra dolgozom, imádom a munkám, és munka után szeretettel és örömmel rohanok érte a bölcsibe.

Tudod, az csak egy idő, amíg ő pici. Utána még lehetsz önmagad, építheted a karriered. De most már őt kell elsődlegesen szem előtt tartanod, ami lehet rosszul hangzik, de hidd el, élőben, ha megtapasztalod, csodás lesz. Főleg ahogy növekszik és növekszik, és rád néz majd az értelmes kis szemeivel. Nincs olyan munka vagy sport vagy bármi, ami ennél jobb.

S most vegyél komolyan, mert egy hülye, örök maximalista, karrierista állat voltam régen. :)

Szerencsére a gyerek azért rávezetett arra, hogy van, ami fontosabb az életben (mindamellett, hogy a munkámat a mai napig imádom).

Menni fog, csak hagyd hogy átvegye a szerepet az anyaság! Mert a kicsinek nem az lesz a fontos, hogy anyának mi a foglalkozása, hanem az, hogy anya hányszor ölelgeti meg, hányszor mond mesét, és mikor vigasztalja meg, mikor számíthat rád. Így fog egészségesen felnőni érzelmileg.

Szép babázós - hamar elmúló, ezért ki kell élvezni - korszakot!

2013. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!