Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák és leendő anyukák mit...

Anyukák és leendő anyukák mit tegyek? Valami baj van velem?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy az anyaság csodálatos és a terhesség is az. Én nem így élem meg. Most várom az első gyerekünket. Nem tervezett baba, gyógyszer mellett estem teherbe. A párom nagyon örül neki, nekem viszont ambivalens érzéseim vannak. Imádom a munkámat, keményen megdolgoztam érte. Most kiesek belőle. Imádtam sportolni, most azt sem lehet. Félek a lekötöttségtől is, ami a picur megszületése után lesz. Szóval nálam nincsenek csicsergő madarak és rózsaszín felhők. Változik ez?
2013. ápr. 3. 21:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt sajnálom, hogy az egyetem miatt egy évnél többet nem tudok majd itthon maradni a gyerkőccel. De nem akarom otthagyni, amit elkezdtem, mert nekem is fontos és a jövőnkre nézve is az.

Amúgy a terhességnek eddig (14. hétig) csak a kellemetlen felét ismertem meg. Nem is áradozok róla. :D Nálunk félig-meddig tervezett babáról van szó, úgyhogy egy pillanatig sem bánom, csak nekem eddig nem sok jó volt benne. :)

Azon pedig nem aggódom, hogy mi lesz a szülés után. A gyerek az élet része, majd szépen cipelem magammal mindenhova. :) A lakásban is. Nem szoktam nagy feneket keríteni az ilyen dolgoknak. Megoldom, amit meg kell. :) Úgyis olyan gyorsan felnőnek... én szívesen áldozok rá időt az életemből. Végül is miért sajnálnám tőle? :)

2013. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nevessetek ki, de jó érzés, hogy ne vagyok egyedül. Az a baj, hogy eddig valahogy mindig "szuper-anyukkal" futottam össze. Tudom persze, hogy sokszor az ő viselkedésük is lehet csak túlkompenzációja a szorongásuknak. Én azonban mindig igyekeztem a realitásoknál maradni. Úgy látszik ezt a terhesség sem befolyásolta. :)
2013. ápr. 3. 22:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon is tervezett volt a terhességem, majd 2 évet vártunk rá. Mégis, úgy 16 hetes lehettem, amikor bevillant, hogy már soha nem lesz olyan az életem, mint előtte. Hogy lőttek a spontán dolgoknak, hogy nem aludhatok majd délig, ha úgy tartja kedvem és hasonlók. Ekkora már mindent elértem a munkahelyemen, amit lehetett, középvezetőként dolgoztam. Szerettem a munkám, de örültem, hogy végre kiszakadhatok belőle.

Szóval vegyes érzelmekkel vártam a babámat. Egyrészről boldog voltam, hogy érkezik, másrészről sirattam a régi életem.

Most sokan biztosan megköveznek, de miután megszületett és hazahoztuk a kórházból, az első két hétben azt éreztem, hogy ha valaki beállítana és azt mondaná, hogy most elviszi a fiam, simán hagytam volna.

Ma már 2,5 éves nagylegény és már elképzelni sem tudom azt az érzést.

Olyan gyorsan elröpült a babakor, hogy most azt siratom. :) Az első mosoly, az első gügyögés, az első puszi, az első ölelés! Ezek mind mind akkora élmények, hogy semmilyen munka, karrier nem pótolhatja őket!

Hamar rájöttem, hogy attól még, hogy pici babám van, nem kell itthon üljek. Már nagyon korán vittem magammal minden felé. Szinte mindent lehet csinálni egy babával, amit nélküle. Max egy picit többet kell készülődni, csomagolni.

A fodrászom januárban szült, februárban már dolgozott. Ilyen is van. Nagyon szeretett volna babát, de a vendégkörét is félti. Ő ezt a kompromisszumot kötötte. Naponta pár órát távol van a babájától, cserébe megmaradt a munkája.

Ne aggódj! Majd minden jön magától! Egy a fontos: ne görcsölj és ne agyalj folyton! Hagyd, hogy megtörténjenek a dolgok, lazíts! Ezen már úgysem változtathatsz! :) Anya leszel!!!! Aki ilyen sikeres a munkájában, biztosan megbirkózik ezzel is!

Végül még egy apró jótanács: létezik egy olyan, hogy anyai ösztön!! Figyeld mit súg és mindig hallgass rá!!! Nekem még sosem hazudott!

Könnyű szülést, kitartást és boldog babázást kívánok!

2013. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, h a "kielégítetlen vágyak és a teljesületlen remények" (idézet) gyulladást okozzanak majd a medencédben. Én is sajnáltam, h nem sportolhatok, amikor akarok, h az eddigi küzdelmem félbe tört. CSináltam egy tanfolyamot a pici egyéves kora körül, és rájöttem, h mindent megkapok, csak időbeosztás kérdése. És egy kis pihenésé.
2013. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!