Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó ötlet ezt így közölni,...

Jó ötlet ezt így közölni, vagy totális baromság?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 13 hetes boldog kismama. Eddig nem volt komplikációmentes a terhességem,( pár évvel ezelőtt jobb oldali petefészek ciszta műtéttel, ezért nehezen tapadt a baba, 1 missed ab) és veszélyeztetett terhes lettem, feküdni kellett itthon, első pillanattóé duphastont szedtem, és még így is folyton bevérezgettem, sőt, múlt vasárnap begyulladt a jobb vesém is, igy eltölthettem pár kellemetlen napot a kórházban is. Szóval nem igazán híreszteltük sem én sem a párom a jó hírt, pedig annak ellenére hogy nem is olyan rég vagyunk együtt, nagyon örültünk neki.

Mivel már kezdtek rákérdezni többen a dologra, úgy fondoltam, facebook-on osztom meg a jó hírt minden ismerősömmel, aki még nem tudja. Mivel én külföldről érkeztem, és nem lesz rá lehetőség hogy szülésig hazautazzunk, úgy gondolom, így elmondhatom mindenkinek. Szerintetetk milyen ötlet?


2013. máj. 10. 08:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Én is így tudattam a baba hírét! Nálunk is nagy a család, és mire mindenkinek külön elmondanánk már meg is szülnék! :D


13+6 hkm

2013. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Én biztos nem írnám ki a fb-re, hogy "sziasztok, terhes vagyok!"

Nem is igazán értem. Aki fontos nekem, annak elmondom személyesen (vagy levélben/telefonon, nyilván attól függ, hogy tudom elérni), aki meg felületes ismerős, az meg vagy megtudja valahonnan, vagy nem, nem számít.

Maximum majd ha meglátja a babás képet, akkor ír egy sort, hogy "jaj de jó, nem is tudtam, gratulálok". Ennyi.


Ha közeli hozzátartozó lennék, akkor lehet hogy még bántana is, hogy a fb-ről kell ezt megtudnom?


Aztán lehet hogy maradi vagyok. :D

2013. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos vannak emberek, akik a facebookon élik életüket :-(
2013. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Én sem írnám ki Facebook-on. Aki közel áll Hozzád, annak sokkal jobb személyesen elmondani, aki meg nem, tök mindegy, hogy honnan és mikor tudja meg.
2013. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A közeli hozzátartozóknak természetesen elmondtam személyesen, de akik kint élnek küldöldön, azoknat kicsit költséges lenne külön- külön felhívni, és elmondani. Továbbá mint mondtam, utazni nem tudok, még most is feküdnöm kell. ÉS nem úgy gondoltam, hogy kiirom,helló , babát várok, hanem mondjuk kirakom az első ultragangos fotót.
2013. máj. 10. 09:11
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Mi a családnak személyesen mondtuk el, és azoknak a barátoknak, ismerősöknek is, akiket személyesen el tudunk érni. Akiket a távolság miatt nem, azokat egyesével felhívtuk, hogy személyesen tudassuk a hírt. Akikkel meg annyira sem tartjuk a kapcsolatot, hogy felhívjuk egymást, csak facebookon üzengetünk, ők meg így is, úgy is megtudják majd valakitől. A legfontosabb személyekkel igyekszünk telefonon tartani a kapcsolatot, az személyesebb.

Persze, te közölheted facebook-on, de jobb a közeli barátokkal személyesen. Persze, nem olcsó a külföldi hívás, de a régi barátokra ennyit lehetne akár áldozni. És legalább kicsit ápolod is a kapcsolatokat. :)

2013. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

1. vagyok! A közeli hozzátartozóknak személyesen, vagy telefonon mondtuk el!


Csak a tágabb baráti körnek és a messzebbi rokonoknak tettük ki face-n!


Nem mindenki onnan tudta meg!

2013. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Egyet értek az első válaszolóval: Közeli rokonok- barátok, mindenkinek személyesen mondtuk el, de fontosnak érzem, hogy olyanok is megtudják, akikkel mondjuk csak havi 1szer beszélek a távolság miatt..
2013. máj. 10. 09:20
 9/23 anonim ***** válasza:

6. vagyok!

Azt hozzátenném, hogy a helyedben, én tényleg csak a legközelebbieket hívnám fel: igazi régi barátok, kedves ismerősök. A többieknek valamilyen frappáns módon akár vázolhatnád facebookon is, csak tényleg elég komikusan jön ki: "Sziasztok, terhes vagyok! Akinek tetszik, likeolja!" :) Biztos érted a dolog súlyát és a helyzet komikumát... :)

2013. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

én 28 hetes vagyok. a családom, barátaim, szomszédok, munkatársak tudják, velük napi szinten találkozom. nincs igényem arra, h azokkal az ismerősökkel, félismerősökkel, 10 éve volt kollégákkal, főnökökkel is tudassam, akiket évek óta nem láttam és épp ez okból kifolyólag, nem véletlenül nem tudják. a baba uh képét se posztoltam a hírfolyamba és tükörből mobillal készített pocakos képeket sem teszek ki. nem a facebookon akarok terhes lenni és a babámat sem szeretném 10 hetes korától szerepeltetni a világhálón.


mindemellett ez már annyira bevett szoksá, h senki sem fog rajta csodálkozni, ha fb bejelentést teszel

2013. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!