Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó ötlet ezt így közölni,...

Jó ötlet ezt így közölni, vagy totális baromság?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 13 hetes boldog kismama. Eddig nem volt komplikációmentes a terhességem,( pár évvel ezelőtt jobb oldali petefészek ciszta műtéttel, ezért nehezen tapadt a baba, 1 missed ab) és veszélyeztetett terhes lettem, feküdni kellett itthon, első pillanattóé duphastont szedtem, és még így is folyton bevérezgettem, sőt, múlt vasárnap begyulladt a jobb vesém is, igy eltölthettem pár kellemetlen napot a kórházban is. Szóval nem igazán híreszteltük sem én sem a párom a jó hírt, pedig annak ellenére hogy nem is olyan rég vagyunk együtt, nagyon örültünk neki.

Mivel már kezdtek rákérdezni többen a dologra, úgy fondoltam, facebook-on osztom meg a jó hírt minden ismerősömmel, aki még nem tudja. Mivel én külföldről érkeztem, és nem lesz rá lehetőség hogy szülésig hazautazzunk, úgy gondolom, így elmondhatom mindenkinek. Szerintetetk milyen ötlet?


2013. máj. 10. 08:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi szövegre gondoltam, a 12 hetes uh fényképpel együtt: Kedves Ismerősök, Barátok.

Ezen úton szeretném bemutatni nektek a legdrágább kincsünket, aki épp 13 hetes, itt növekszik a pocakomban, és már most büszkén mutogatja magát: kisfiúnak készül:)

Minden bizonnyal ő lesz a Szabó család legújjabb tagja, novemberre várjuk a legnagyobb szeretettel és boldogsággal

Üdv nektek: a Pocak- lakó mütyűr:)

2013. máj. 10. 09:28
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Hétvégén találkoztam egy ismerősünkkel, és teljesen meglepődött, hogy babát várok (21 hetes vagyok), és az első kérése ez volt: "Hogy-hogy nem írtad ki facebookra?", mondom, mert nem szoktam ilyen dolgokat bedobni a nagyközönség elé. Szerintem nem odavaló.


Akkor inkább írd meg mindenkinek üzenetben, képpel. Az mégis személyesebb, mint ha kiírod az üzenőfaladra.

2013. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
hát, te tudod. olyan tipikus fb kiírás ey 22 éves kismamától. nbiztos oskan értékelik majd. nekem túl sok a kitárulkozásból. azért azt is vedd számításba, h nem mindenki fog veled együtt örülni, sokan összenéznek majd, h no, épphogy összekerült ezzela fiúval a távoli anyaországban, aztán már meg is esett
2013. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%
Én akinek nem tudtam személyes elmondani de szerettem volna azt felhívtam. A "többiek" úgy tudták meg, hogy a huszonvalahanyadik héten feltettem egy képet. Nem kimondottan a pocakomról, tesómmal közös kép volt, de látszódott a baba. Sokan gratuláltak, lájkolták, nem mondom hogy nem esett jól, ha a fele komolyan gondolja és nem csak úgy írt/lájkolt már örülök :) Én is szoktam nagyokat meglepődni terhességeken és megmosolyogni.
2013. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
12. nekemmeg ez furcsa. van egy nagyobb számú baráti társaság, akikkel évente 1-2-szer beülünk valahová. azért ilyen ritkán, mert így 30 felett már mindenki elfoglaltabb és nem hagyunk ki senkit, ha egy embernek nem jó, akkor nincs találkozó és ez így a jó, szerintem. én nem verem nagydobra, de nem is kerülöm a kérdést, akivel kommunikálok, annak el szoktam mondani, ha szóba kerül. fél évig nem szervezkedtünk és láttuk egymást. amikor elkezdtük szervezni, mondtam, h olyan helyre menjünk, ahol az étkezés is megoldható, mert nálam az alkoholizálás kiesik, mivel babát várok. a társaság egyik lánytagja szinte megsértődött, h miért nem jelentettem be a hírt "hivatalosan" fb-on. az nem hiányzott neki, h fél éve nem beszéltünk és valóban nem is vagyunk olyan jóban - csak akkor miért érzi mégis úgy, h tudnia kellene róla? búcsúzáskor még hozzátette, h most már kezdjek el képsorozatot feltenni a növekvő pocakomról. wtf. tök kerge ez a világ. nem baj, ha szülésig már nem beszélünk, de azt megnézné, hogyan nő a hasam :-)
2013. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Hát én sem írnám ki Facebookra. Valljuk be, hogy FB-n nem csak a legközelbbi ismerőseid vannak, hanem olyanok is, akik csak szegről-végről ismerősek, vagy régi kollégák, évek óta nem látott emberek. Főleg UH képet én végképp nem tennék fel a méhemről:) bár tudom h ez a divat, ma már mindenki itt éli az életét. Én max a huszon valahányadik hétben ha készülne rólam valamilyen fotó, amin látszik a pocak, azt persze miért ne, abból is nagyon sokan meg fogják tudni. De az a bejelentés, meg totál gáz sztem. Max jelentsétek be, ha megszületett, de egy 13 hetes terhességet nagyon korai így bejelenteni. De persze azt csináld, ami neked jó.
2013. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én mondjuk 13 hetesen még simán titkoltam. megvártam az Afp és a genetikai uh eredményét mert éppen ha bármi gond van, te facebookon kiírod hogy hurrá aztán egy hónap múlva meg hogy mégse. ? én 24 hetesen írtam ki hogy hurrá kisfiú lesz és ezt is csak azért mert a családban 16 éve nem született fiú ezért igazán nagy számnak minősült! De akkor mi már tudtuk hogy minden rendben van. én nem raknám ki az uh-s képet ilyen hamar. Majd amikor már tudod hogy okés minden amikor tudod hogy jólvan hogy fiú vagy lány. Vagy egész egyszerűen felraksz kb 2 hónap múlva egy pocakos fotót. a rokonoknak meg küldesz mailt.
2013. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Pocaklakó Mütyűr? Na ne már! Rajtad fognak nevetni,kinek jó ez? Az,hogy így nevezitek,egy dolog,de így kiírni?


Amúgy sosem értettem,hogy miért kell a facebookon egy ilyen fontos dolgot csak úgy kipótolni. Van 200ismerősöm,nem tartozik mindre,illetve nem akarom mindenkinek bejelenteni. Írt egy privát levelet,vedd bele azokat,akik érdemesek rá,hogy tőled tudják meg. De kiírni?? Szerintem ne.

2013. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
*nem kipótolni,hanem kiposztolni,bocsi
2013. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én sem írnám így ki, de nyilván mindenki maga dönti el. Én 33 hetes vagyok, a legtöbb barátom külföldön él, nekik chaten/skypeon mondtam el, akikkel meg ennyi idő alatt nem beszéltünk, azoknak nem hiszem, hogy annyira fontos lenne, hogy ezt tudják... Majd ha lesz baba, idővel nyilván kerül fel kép róla a fb-ra.


De ha te így szeretnéd tudatni, tegyél úgy, te ilyen vagy és ennyi, akiknek nem tetszik, azoknak meg nem tetszik... :) Jó babavárást!

2013. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!