Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba (kistesó) megfoga...

Második baba (kistesó) megfoganása előtt ti is voltatok bizonytalanok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk második bsbát, de amikor a szülésre, éjszakázásra (ami még tart), nehézségekre gondolok elbizonytalanodok..:-/ viszont nagy korkülönbséget nem szeretnénk max 2 évet.

2013. júl. 17. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányaim között 19 hónap van, a kicsi most fél éves - talán már hitelesen mondhatom, hogy ne aggódjatok, felesleges! - nálam is jöttek a kétségek, hogy hogy fogom bírni, mit kezdek ha éjjel sír az egyik.... ehhez képest könnyebb volt a kettővel , mint mikor az első kislányom megszületett! - persze voltak nehézségek, kicsi féltékenység , de akkor is azt mondom, a lehető legjobb döntés volt a pici korkülönbség!
2013. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11.-nek köszi a biztatást, jól jön!!!:)
2013. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen dilemmázom. A kis korkülönbségnek is megvannak az előnyei nyilván,pl hogy a gyerekek jobban elvannak egymással. De attól félek, ha hamar jönnek egymás után, nem jut annyi figyelem egyiknek sem..a másodikra nem jut annyi idő amennyi az elsőre jutott mikor megszületett, és az elsővel sem tudok annyit lenni amennyit igényelne. Talán ha kicsit önállóbb már a nagy,vagy óvodába jár,akkor nyugodtabban lehet kistesózni is.

Tapasztalatom nincs,csak agyalok..

Viszont olyan szempontokat is figyelembe kell vennem, hogy én pl még fizikailag nem hiszem hogy felépültem annyira az első szülésből hogy képes legyek kihordani és megszülni a következőt.Csak csodálni tudom azokat akiknek még egy éves sincs a "nagy" és már úton van a kicsi. Én nem vagyok ilyen stramm..

2013. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Nekem rémes szülésem volt. Ez bizonytalanított el. De úgy alakult, hogy 10 hetes terhes vagyok. A kicsim 9 hónapos. Az éjszakák vele nem olyan nehezek, de minden figyelmem rá irányul. El sem tudom képzelni milyen lesz, ha ketten lesznek, de nyilván megoldom. :) Igazi félelmem a szülés.
2013. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

hát köszönjük 11-esnek, engem nagyon bíztatsz és megerősítesz ezzel!! :-)

én is tartok a szüléstől, az enyém 18 órás volt, ebből 12,5 óra 5 perces, szóval ha előre tudnám, hogy rövidebb lesz, annak nagyon örülnék!

persze nekem is félelem, milyen lesz 2vel az élet, figyelem szempontjából és persze az is pocakkal mit csinálok majd, fel se tudom emelni?plussz a pocakosság utolsó időszakában a nem kapok levegőt, fáradt vagyok, ég a gyomrom mindentől...na meg az elején az álomkórosság...lehet csak nem kéne agyalni hanem belevágni?

2013. júl. 18. 15:24
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas pocakom volt de végig emelgettem,nem volt gond,elbírtam.Nekem az a bajom,hogy nincs annyi türelmem,mint az elsőnél,így tudom,hogy a harmadiknál még annyira sem lenne :(
2013. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
asszem belevágunk!! :-)) hajrá mindenkinek! kell egy tesó, és összeszedem magam úgy döntöttem!! sok sikert nektek is és jó egészéget nektek és kis családotoknak! ;-)
2013. júl. 19. 17:46
 18/19 anonim ***** válasza:
Hajrá. és csak bátran! :) - 11-es vagyok, akkor még annyit bíztatásul , hogy az első kislányom 12 óra alatt sztületett meg, a második 6-7 óra alatt megvolt, a kórházba fél5 után értünk be, s 5.10-kor megszületett a kisasszony :) - lényegesen gyorsabban, bár intenzívebb is volt a fájdalom, de már tudod mi vár rád, ne aggódj könnyebb lesz! Ami viszont nekem rémálom volt az a pár nap a korházban... majdnem becsavarodtam, annyira hiányzott a kislányom , na az szörnyű volt! - bár gondolom ez is gyermek függő, ő nagyon anyás , össze vagyunk nőve , ezért halálra aggódtam magam, miközben ő sokkal jobban viselte! :)
2013. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi!!sztem nekem is rossz lesz mert nagyon egymásra vagyunk cuppanva!:-)) remélem én is mert az enyém 18 óra volt ;-(
2013. júl. 22. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!