Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok és terhes. Meg...

17 éves vagyok és terhes. Meg szeretném tartani a babát, de a párom nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy majd szeretnék babát, de azt nem gondoltam, hogy ilyen korán. A barátom (18 éves) nem örül neki, mert azt mondja, hogy még túl fiatalok vagyunk. (És ez igaz is...) De én érzem, hogy képesek lennénk megoldani a gyereknevelést, ha mindketten akarnánk. De az a baj, hogy csak én akarom. A barátom azt mondja, hogy döntsek én, hogy mi hogy legyen. Mármint hogy szakítsunk-e. Mert az biztos, hogy a babát megtartom, még ha egyedül is kell felnevelnem. Szeretjük egymást a barátommal nagyon, és nem akarunk szakítani, de ő nem tud (vagy nem akar) még babázni, én pedig nem tudom megölni a gyermekünk.

Nem tudom, mit tegyek. Kérlek, segítsetek!



2013. aug. 4. 18:46
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Nagyon bátor dolog amit teszel, biztosan sok hasonló helyzetben lévő lány irigyel a bátorságodért, az erődért.

Fölösleges téged szapulni, meg esik az ilyen, de Te vállalod a felelősséget, ha kell egyedül is. Csodállak komolyan!

Fantasztikus, hogy minden nehézség ellenére, Te már most így szereted a gyermekedet, és mindent megteszel érte.


Beszélj a szüleiddel, kérd a támogatásukat.

Az apával kapcsolatban pedig azt tudom tanácsolni, próbáljátok meg, várjátok meg amíg megszületik a baba.

Ha a párod ezek után sem akarja, engedd el őt. Hiszen a Te döntésed volt, hogy megtartod, ne várd el a 18 éves apoukától, hogy maradjon. Talán ha engeded, fájó szívvel is. lehet bulizgat, az is lehet máshol keresi majd a boldogságot, de talán egy szép napon megérik az apaságra és vissza talál hozzátok.

Higgy abban, hogy minden csodás lesz, hiszen lesz egy gyermeked! Az egyetlen ember, aki iránt feltétel nélküli lesz a szereteted :)

Minden jót kívánok nektek az életben, váltsd valóra a saját és a gyermeked álmait!

2013. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
26%

Kamu volt az egész kérdés, csak hergelés. Így szokott menni. Mint amikor valaki terhes, direkt feltesz full nega tesztet, majd kérdezgeti, hogy "ugye ti is látjátok?? Ez pozi, ugyeee?" És mindenki beírja, hogy "bocsi, ez negatív, sajnálom"....és amikor már jó sok ilyen válasz jött, akkor nagy diadallal beteszi az egyértelmű pozitív tesztet.


Mi ez, ha nem hergelés?

Ne válaszoljatok az ilyen kérdésekre érdemben soha.

2013. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nézd meg ezt a filmet...

[link]

2013. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem miért kell leszúrni a kérdezőt azért, mert bár fiatalon szexelt, de volt elég bátorsága vállalni a felelősséget, és nem rohanni abortuszra, mert hogy az milyen jó, és nem érdekel mi lesz a gyerekemmel, legalább az én életem könnyebb?


Szerintem meg ehhez kell intelligencia és érettség. Sok boldogságot nektek.

2013. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:
52%

Kedves kérdező!

Ha esetleg még nézed az oldalt, és látod a válaszom, kérlek írj, hogy alakultak a dolgaitok.

Már csak azért is, mert remélem nem volt igazuk azoknak az embereknek akik abszolút negatívitással írtak.

Remélem minden rendben van az életeddel, szerintem jól döntöttél, akár milyen is most az életed. Anya és gyermek közötti kapcsolat a leggyönyörűbb áldás a világon.

2015. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!