Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok és terhes. Meg...

17 éves vagyok és terhes. Meg szeretném tartani a babát, de a párom nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy majd szeretnék babát, de azt nem gondoltam, hogy ilyen korán. A barátom (18 éves) nem örül neki, mert azt mondja, hogy még túl fiatalok vagyunk. (És ez igaz is...) De én érzem, hogy képesek lennénk megoldani a gyereknevelést, ha mindketten akarnánk. De az a baj, hogy csak én akarom. A barátom azt mondja, hogy döntsek én, hogy mi hogy legyen. Mármint hogy szakítsunk-e. Mert az biztos, hogy a babát megtartom, még ha egyedül is kell felnevelnem. Szeretjük egymást a barátommal nagyon, és nem akarunk szakítani, de ő nem tud (vagy nem akar) még babázni, én pedig nem tudom megölni a gyermekünk.

Nem tudom, mit tegyek. Kérlek, segítsetek!



2013. aug. 4. 18:46
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
78%
Mindig csak magadra számíts!!! Ne alapozz másra! Ez a te életed!
2013. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
24%

Akkor én is felvázolok egy lehetséges jövőt:

A lány elveteti a gyereket úgy, hogy nem akarja. Természetesen emiatt mély depresszióba kerül, a párjának sosem tud megbocsátani. Örök életében azt fogja sajnálni, hogy megölette a gyerekét, akit ő meg akart tartani, és egész életében a bűntudattól fog szenvedni. Esetleg még öngyilkos is lesz.

Na?

2013. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
27%
Kedves utolsó, aki ez miatt öngyilkos lenne, az bármilyen másik nehéz élethelyzet miatt is megtenné, akkor mi lenne a kicsivel? Pl: szülés utáni depresszió?!
2013. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
34%
Igen, ez is lehetséges, bár ha itt a véresszájú abortuszellenesek nem keltenének felesleges bűntudatot benne, könnyebb lenne az élete.
2013. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Bármit is mondtok, NEM fogom elvetetni a gyermekem. Ez a gyerek egy áldás, nem vagyok hajlandó megölni. Tudom, hogy nehéz lesz, de megoldom. NEM fogom megölni a gyermekem.
2013. aug. 4. 19:59
 26/55 anonim ***** válasza:
9%
Egy dacos tini vagy! De! Kívánom, hogy sikerüljön; Váltsd meg a Világot! Azért anyuddal beszéld meg! Sok sikert és boldogságot!
2013. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
78%
Anyukáddal mikor beszélsz?
2013. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Most mindenki elutazott nyaralni, csak én nem mentem, de ha visszajönnek, beszélek anyukámmal.
2013. aug. 4. 20:06
 29/55 anonim ***** válasza:
36%

66%-os: Csak tudod én nem vagyok habzószájú abortuszellenes!

Tudod én nem megyek oda tüntetni egy abortusszal kapcsolatos kérdéshez se, hogy márpedig szülje meg. Mert az ő döntése. Ha nem akarja, ne szülje meg. Csak ő tud saját magával elszámolni.

De a kérdező világosan leírta, hogy ő MEG AKARJA TARTANI. Mit nem lehet ezen megérteni?

Ti vagytok itt a habzószájú abortuszpártiak ahogy elnézem.

2013. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
10%

Nekem missed ab-om volt, magyarul elvetéltem, és ezért kellett abortusz. Borzalmas volt még így is, pedig nem élő gyerekkel mentem.

Ha akarod a babát, ne tedd ki magad ennek. Lelkileg borzalmas.

2013. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!