Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok és terhes. Meg...

17 éves vagyok és terhes. Meg szeretném tartani a babát, de a párom nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy majd szeretnék babát, de azt nem gondoltam, hogy ilyen korán. A barátom (18 éves) nem örül neki, mert azt mondja, hogy még túl fiatalok vagyunk. (És ez igaz is...) De én érzem, hogy képesek lennénk megoldani a gyereknevelést, ha mindketten akarnánk. De az a baj, hogy csak én akarom. A barátom azt mondja, hogy döntsek én, hogy mi hogy legyen. Mármint hogy szakítsunk-e. Mert az biztos, hogy a babát megtartom, még ha egyedül is kell felnevelnem. Szeretjük egymást a barátommal nagyon, és nem akarunk szakítani, de ő nem tud (vagy nem akar) még babázni, én pedig nem tudom megölni a gyermekünk.

Nem tudom, mit tegyek. Kérlek, segítsetek!



2013. aug. 4. 18:46
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
85%
83%, nem rád gondoltam, nyugodj most már le. Senki nem mondta, hogy vetesse el. Azt csinál, amit akar, csak legyen tisztában a következményekkel.
2013. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
92%
Szüleid mit fognak szólni? Mi lesz ha nem támogatnak? Ha egyedül maradsz gyerek fejjel egy kisbabával. Munka nélkül, minden nélkül. Ha egyik nap arra ébredsz fel hogy egy kiló kennyére sincs pénzed és a gyereked éhezik? Mi lesz akkor ha majd rájössz hogy mi mindenből maradtál ki és mondtál le, és a gyereket fogod okolni? Anyának lenni csodás dolog a világ legszebb és legfelemelőbb érzése, de ugyan akkor hatalmas felelősség és bizony lemondásokkal jár. Ha anya leszel az életed 100%-ban megváltozik, és már soha nem lesz a régi. Persze lehet hogy simán megbirkozol vele és hogy szép életetek lesz, hogy képes leszel rá, és hogy a szüleid mindenben támogatnak. De mielőtt döntesz egy ilyen fontos dologról mérlegelj, és gondolj arra már nem lehet vissza csinálni. Kívánom hogy minden rendben leszen.
2013. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
73%

Jah, nem mondtad szó szerint, csak egy kicsit szuggesztív volt a hozzászólásod.

Gyakorlatilag azt írtad, hogy ha megtartja, egy szarrakás lesz az egész élete. Áh...ez tényleg nem úgy hangzik, mintha rá akarnád beszélni az abortuszra..kicsit se.

2013. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Be lehetne fejezni ezt az abortusz-témát? Már döntöttem. Megtartom a babát, és erről senki nem fog tudni lebeszélni.
2013. aug. 4. 20:25
 35/55 anonim ***** válasza:
78%
Látom már döntöttél, akkor visszont nagyon sok boldogságot erőt és kitartást. A párod meg ha nem akar babázni ne tegye. Fiatal vagy még, majd találsz olyat aki melleted marad és szeret titeket. Utolsó voltam.
2013. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
21%
Bocs, utolsó előtt.
2013. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván az lenne az ésszerű megoldás, ha elvetetné, ahogy ezt leírta az egyik hozzászóló is, aki megtette a normális élet érdekében, és nem bánja, hiszen a döntése helyes volt. De teljesen mindegy, egy terhes nőben már dolgoznak a hormonok, az isten sem tudja lebeszélni róla, ha meg akarja tartani. Csak ezek az emberek nagyon nagyot csalódnak a későbbiekben, bár sokszor még maguknak sem vallják be. Nem, amúgy nem támogatom az abortuszt. Én a felelősségteljes védekezést támogatom, ami valljuk be, a legtöbb esetben hiányzik. Persze akkor jön majd a szokásos szöveg, hogy "de hát mi védekeztünk" Persze.

Nem azt mondom, hogy szarrakás lesz az élete, csak hogy nehezebb lesz, mint gondolná. És a gyerekének még nehezebb lesz, persze ez már senkit nem érdekel gondolom. Fel lehet nőni apa nélkül, a nagyszülőknél, egy az életről még mit sem tudó anyával. Sokszor elég jól elsül a dolog, reméljük ez most is így lesz. Nem akartam én megbántani senkit, főleg nem lebeszélni a babáról, hiszen nem lehet. Csak sokat segít ha az ember tisztában van vele, hogy miken fog keresztülmenni, hogy ne ott és akkor szembesüljön vele, hogy ez így is történhet. Mert akkor jön csak igazán a depresszió. Sajnos tapasztaltam.

2013. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
84%
Hagyjátok már békén a kérdezőz az abortusszal! Azt mondta megtartja, és senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csinál. Abortuszra pedig ne beszéljétek rá őt.
2013. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd, ha elmondod szüleidnek, az nagyon sok mindent elárul a jövőtökről, hogy ők hogy állnak hozzá, mert azért mégis csak nem saját lakásba szülöd és édesanyád életét is megváltoztatod ezzel. Hiába, más az, hogy régebben azt mondta, hogyha terhes leszel akkor is támogat, de valósággal igazán szembesülni na az egy arconcsapás lesz szerintem neki. Nem lesz könnyű senkinek sem, de meg kell küzdeni, nincs már más választás.
2013. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
A nyakamat merném tenni rá hogy ő is gyogyszer mellett lett terhes és benne van a 0.1%ban.............
2013. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!