Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiszakadt az óvszer, terhes...

Kiszakadt az óvszer, terhes lehetek?

Figyelt kérdés
3 hete kiszakadt az óvszer, most előszőr történt ilyen velem 4 év alatt! Ha lenne munkánk nem lenne baj mert szerettunk volna kisbabát de En is es a parom is elveszítettük az állásunkat! 23 éves vagyok és sajnos nagyon nehéz munkát találni! Szüleim nagyon szigoruak es biztos jön a kioktatás hogy milyen felelotlen vagyok es hogy fogom felnevelni, pedig mindig vigyaztunk es ilyen sosem törtent! 10 napja késik és a jobb petefészkem rettentöen fáj néha a bal is! Ezen kivül 15 percenkent wc re jarok! Felfazas, terhesseg vagy valami nagyobb baj lehet?

2013. okt. 13. 22:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim válasza:

Totál azt éreztem, hogy nem lesz pici. ennyit a megérzéseimről..

Nyugodj meg és légy pozitív, van még idő munkát találni! Én drukkolok nagyon. Nővérem szerint pedig nem kerül sokba egy újszülött (másfél éves a kisfia), pláne ha egy csomó minden van is otthon.

2013. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 A kérdező kommentje:
En sejtettem egyebkent! Voltak jelek de azt hittem hogy valami mas lessz ebbol! Azt meg tudjatok mondani miket ehetek es ihatok es mit nem? Es hogy dolgozhatom e terhesen?
2013. okt. 15. 19:23
 53/81 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)


Amit megkívánsz, azt eheted.

fontos, amit azért ne: nyers hús, nyers tojás, lágy sajtok.

ami jó: sok zöldség, gyümölcs, fehérjedús ételek.

mindenképpen kezdj el szedni folsavat, a 12. hétig kötelező!! és persze én a terhesvitamint is ajánlom. (elevit, gravida, femibion, akármelyiket)

dolgozni dolgozhatsz, ha nem nehéz fizikai munkát végzel, és ha nem jön közbe semmi (vérzés, stb).

amire még oda kellene figyelned, az az hogy kerüld a forró fürdőt és öltözz fel normálisan, nehogy megfázz, felfázz.

ja és én az első 12 hétben semmilyen gyógyszert nem ajánlok, én inkább kibírtam, hogy fájt a fejem, nem vettem be gyógyszert.

ha megfázol vagy bármi történik, mindig mondd el a gyógyszertárban, hogy terhes vagy, mert akkor azonnal kiesik a gyógyszerek kb. 90 százaléka, sajnos tapasztalat, de jobb vigyázni.

próbálj meg nem stresszelni, élvezd a babavárást, pihenj sokat.

Ha pedig gyakori a rosszullét, akkor arra jó a pár korty hideg cola, illetve a magne b6.

ennyi jutott eszembe hirtelen. :)

2013. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 A kérdező kommentje:
Szabad inni szensavasat?
2013. okt. 15. 20:24
 55/81 anonim ***** válasza:
Ihatsz szénsavasat is. gyógyszerre visszatéve egy igen erős gyulladt fogfájást az ember nemigen visel el gyógyszer nélkül, viszont az Advilt szedheted terhesség alatt is.
2013. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 A kérdező kommentje:
Mar kis koromtol szokott fajni a fejem es mindig kibirtam mert egy gyogyszer sem segitett kiveve egyet de azt nem szedhetem! Ki birom a fajdalmakat! Tegnap iszonyuan fajt a fejem de sokat ittam es elmult! Es ajanlottatok a rosszulletre a kolat! Abban koffein van nem? Azt lehet!? Es teakat?
2013. okt. 16. 07:29
 57/81 anonim ***** válasza:
Teát nem szoktam inni de biztosan van olyan fajta is ami még javasolt is! Kólával semmi gond szerintem én is ittam, még kávét is az első terhességemmel! semmi baja nem lett a kicsinek :)
2013. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 A kérdező kommentje:
Kavet nem tudom meginni mert kijon belolem! De kolat megprobalom!
2013. okt. 16. 09:02
 59/81 anonim ***** válasza:
nem muszáj erőltetni ha nem megy :) a kóla meg szerintem menni fog ha szereted!
2013. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 A kérdező kommentje:
Elmondtam a nagymamamnak mivel nala lakom es nevetett, azt mondta ,,ne torodj vele leanyom, majd lessz valami,,!
2013. okt. 16. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!