Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő fiatalon,18-19...

Elítélendő fiatalon,18-19 évesen családot alapítani és gyereket szülni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 16:08
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
29%

#30:

Erről pont írtunk már többen is. Ha olyan a szituáció, akkor persze, jó a nagyszülői támogatás és általa értelmet nyer a korai szülés is, hiszen ha tapasztalatlanságból eredő probléma van, akkor rögtön akad, aki segítsen. Nem beszélve arról, hogy a szülők így képesek a gyereknevelés alatt is a fiatalkori, "tapasztalatszerző", "karrierépítő" éveiket folytatni.

Csakhogy manapság egy 25-30 év között gyereket vállaló párnak is még dolgoznak a szülei és mivel már rég nincsenek ilyen valódi többgenerációs együttélések, még nyugdíjas nagyszülők esetén sem feltétlen lehetséges ez. Nem beszélve arról, hogy manapság a szülők is szeretnének maguk lenni a szülők, a szó teljes értelmében.


"őket is felnevelték szüleik"

Igen, valahogy. De már rég nem az érdekli a fiatalokat, hogy valahogy felnőjön az a gyerek, hanem hogy JÓL történjen meg ez. Régen 16 évesen jöhetett a gyerek, egy nő 16 és 40 éves kora között akár folyamatosan terhes lehetett, kihordva akár 15 gyereket. Csak ebből volt, hogy kettő maradt életben és esetleg ők sem úgy nőttek fel, ahogy az egészséges és szép lett volna.

Ma már ez szóba sem kerül, de azt az 1-2 gyereket is szeretnénk úgy vállalni, hogy teljes értékű szülők lehessünk.

2013. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, de én is voltam ennyi idős. Tapasztalatot kell még szerezni. Ha suliban végeztél akkor tudod milyen diáknak lenni. És ennyi. Az öcsém 19 éves. Mi a férjemmel együtt anyagilag nem panaszkodunk, de van 2 gyerekünk meg a férjemnek egy lánya a korábbi házasságából. Gyerektartást fizetünk. Aránytalanul sokat. Az öcsém azt mondta ennyi pénzből 1-2 év alatt házat venne. Mi is ha nem kéne kifizetni a rezsit telefonszámlákat ovit, szakkört, pelust, ételt, tisztítószereket. Benzint negyedévest már akkor és ha már bolt akkor megveszed alkalomadtán a gyereknek is a csokit, a vasemberes aránytalanul drága joghurtot. Rendezel szülinapot névnapot és sorolhatnám. Nem könnyü főleg min bérből vagy kevesebből pláne ha albérletben laksz. 25 évesen már tapasztaltam sokat ahoz hogy tudjam megtudom oldani ezeket vagy sem. A lelki része csak a plusz.
2013. nov. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
17%
Hát persze hogy elitélendő undoritó gyereknek gyerek.igy bizony gyorsan lepereg az élet na ná gyorsan megöregednek az ilyenek akik fiatalon szülnek stb.nem élvezték ki az életet rendesen nem élvezték a fiatalságot csak nagyon rövid ideig
2013. nov. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

ha gazdag vagy és nem kell dolgoznod,akkor nem felelőtlenség,de én akkor sem tenném,ha gazdag lennék.


De ez nem csak anyagi kérdés,hanem érzelmi is,az embernek előbb önmagát kell megismernie.

18 évesen én is azt hittem,hogy már nem fogok változni semmit.De 2-3 év alatt is olyan gyökeresen megváltozhat az ember véleménye adott dolgokról,hogy jobb ilyesmivel várni.

Ha bármire belevágsz az csak a te felelősséged,viszont egy gyereknek már később nem mondhatod,hogy bocs,de én már nem erre vágyok.Egy másik élettel játszik,aki ilyet tesz.

2014. júl. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!