Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő fiatalon,18-19...

Elítélendő fiatalon,18-19 évesen családot alapítani és gyereket szülni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 16:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
37%
Az, hogy anyjának szül egy gyereket a gyereke.
2013. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
81%
miért is kell lehúzni? lehet 21 évesen szültem,de nem a szüleim nyakára,már akkor menyasszony voltam mikor terhes lettem és a barátommal éltünk együtt...
2013. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
34%

Miert lenyeges, hogy ki iteli el, vagy ki nem? Lelkileg, szellemileg erettnek erzed magad? Anyagilag megengedhetitek magatoknak? Biztos labakon all a kapcsolatotok? Tiszta szivedbol szeretned a kicsit? Akkor vallald be! Teljesen mindegy, hogy ki itel, vagy ki nem. Magasrol tegyel ra! Tedd azt, amit helyesnek erzel!


Es ahogy elottem mar nagyon helyesen leirtak: minden anya az elso gyermekevel valik anyava, vele erik meg ra. Vqn hogy ma terhesseg alatt, van hogy csak szules utan, de az teny, hogy a fiatalabb anyukak konnyebben boldogulnak mind q baba gondozasaval, mind a terhesseggel, es kevesbe viseli meg oket meg a nehezebb szules is.

2013. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%

"...az teny, hogy a fiatalabb anyukak konnyebben boldogulnak mind q baba gondozasaval, mind a terhesseggel..."

Ez nem igaz.

2013. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%

Kozepiskolai erettsegi irasbelit pocakosan csinaltam vegig, a szobelit meg ujszulott kisbabaval iden majusban es juniusban. Nagyon jo eredmennyel. A parom 24 eves en 20. A kisfiunk 6honapos. Jol elunk anyagilag is, szeretetben is. Nehez egy kisbabaval, de nem csak egy fiatalnak, idosebbnek is nehez. A parom sokat dolgozik, igy sokat vagyok egyedul a gyerekkel itthon.

Szerencsere mind az en szuleim, mind a parome sokat segitenek a gyerek koruli teendokben, viszont mindannyian dolgoznak még, ugyhogy nincsenek velunk allandoan. Kozeposztalybeli csaladunk van mindkettonknek, de megsem pumpolnak minket anyagilag.

Nem bantam meg semmit, orulok hogy ilyen fiatalon valtunk szulokke.Majusban lesz az eskuvonk.

Egyaltalan nem elitelendo, csak felelossen kell az ilyet vallalni. En biztosan allithatom, hogy felelos emberre, szulove valtunk mindketten, annak ellenere hogy nem tervezett baba a mi kis kincsunk.

Rengeteg lemondassal jar egy gyerek amugy is, plane egy fiatal parnak. De mindenben karpotol minket az a feltetlen szeretet amit a kisfiunktol kapunk.

2013. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Az elítélendő, ha gyereket szülsz és nem foglalkozol vele, elhanyagolod és inkább beadod egy gyerekotthonba...


Amúgy elítélendőnek nem mondanám, a megfelelő szó a felelőtlenség lehet. Min középiskola elvégzése, minimális háttér a gyerek eltartásához és felneveléséhez.

Nekem konkrétan van olyan rokonom, akitől inkább elvenném a gyerekeit. Apukának alig-alig van munkája, albérletről albérletre járnak és emellett van 3 kicsi gyerek...és ki tudja mikor lesz még több...mert ugye a fogamzásgátlást messziről sem ismerik.

2013. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. nov. 15. 19:28
 18/34 anonim ***** válasza:
54%
De bizony igaz, hogy a fiatalok konnyebben elik meg az egeszet. Szamtalan 30-35 eves anyuka ismerosom van, akik nap, mint nap csak sohajtoznak, szenvednek, mindig faradtak, se sutni, se fozni, se takaritani nincs idejuk, este keptelenek egyedul ket gyereket furdetni, es tatott szajjal bamulnak, amikor a 20-as eveik kozepen jaro anyukak mindennel elboldogulnak egyedul, megis minden nap van idejuk jatszoterre vinni a gyereket es onfeledten szaladgalnak, fogocskaznak a kicsikkel a jatszin, mikozben a 30-asok a padon ulve sohajtoznak. Es legyszi ezt a valszt ne pontozd le, mert minden egyes szava igaz. Ha te epp egy kivetel vagy, akkor orulj neki, de legy kepes elfogadni a tenyt, amit a 30-as anyuka ismeroseim mind onmaguktol vallanak be.
2013. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
28%

Elik az ugye élik akart lenni, mert az állatok ellenek nem az emberek.

Attól, hogy te ilyent ismersz attól még nem törvényszerű. Általánosítás soha nem jó.

2013. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
14%
Szerencsére ma már a felsőoktatásban részt vevő nők is kaphatnak gyermekgondozási támogatást, hogy ezzel is segítse a kormány a korai gyermekvállalást, ami nemzetstratégiai feladat!
2013. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!