Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves vagyok és terhes. Ti...

22 éves vagyok és terhes. Ti mit tennetek a helyemben? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet h nem terveztuk a babat de jott es nagyon nagyon szeretnenk viszont en nagyon felek. Alberletben lakunk kb 50ezer ft ez havonta. En gyedet nem kapnek csak gyest. A parom kb 130 ezret keres nettoban. Ez eleg lenne ahhoz h bevallaljuk? Annyira bizonytalan vagyok. Kerlek irjatok oszinte valaszokat!
2014. márc. 24. 23:07
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
68%
ez a 9 es valasziro egy.irto bunko lehet! Komolyan itt.mindenki.ugy szult gyereket hogy.milliojai voltak felre teve?? Nekem nem volt 3 om gyerekem van de.mindenuk megvan amire szukseguk van meg annal is tobb hal Istennek!!
2014. márc. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kerdest ne itt tedd fel mert csak a vita van belole.

Te/ti tudjatok es erzitek hogy el tudjatok e tartani ezt a kisbabat.

Van aki sajat lakas es min.250ezres fizu nelkul se szulne, van aki kisebb igenyu es minden jol megy ugy is.


Ha erdekel a velemenyem tartsd meg.

De donteni akkor is nektek kell akarki akar mit fog itt mondani

2014. márc. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
utolsonak adok igazat!Miezmár?de komolyan?van itt vki Szabolcsból?a párja 130-at keres!az én párom Nyíregyen biológusként, 2 nyelvvizsgával megyeszékhelyen 8 év után is csak 105.000 ft nettót kapott....miről beszélünk?Mi is fiatalon vállaltunk babát, 23 voltam, férjem 31...no lakás, van egy kocsink, meg az albiba mindent megvettünk...én ápolónőként szerintetek mennyit kerestem???100 alatt!!! én ugyan kaptam gyed-et, de pl a ferjemet 8 ev utan pont akkor rugták ki mikor 2 honapos volt a pici...szoval nem értem az embereket...nálunk a bolti eladók is 70-80 ezret kapnak, meséljétek már el melyik országbol irtok?vagy egy bolti eladó ne vállaljon már gyereket...70.000 ft-ra?...bnőm Pesten dolgozik évek óta bölcsiben gondozónőként(amiért 3 évet tanult érettségi után, koli, könyvek, utazás) és mennyit keres?74.000 ft-ot!!!kedves kérdező, tegyél úgy ahogy jó a belátásod...130.000+37.000 sztem elég egy gyerek neveléséhez(habzsi-dőzsi nélkül)
2014. márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
jó albi 50, és a többi? rezsi? kaja? bérlet? hitel van e? írjátok össze a költségeket!
2014. márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék együtt élni a gondolattal, hogy megöltem a babámat...

A pénzetek viszont kevés, bár vannak olyan családok, akik még kevesebből élnek. Nem lehetne olcsóbb albérletbe menni, vagy esetleg visszaköltözni a szülőkhöz?

A lényeg egyébként az lett volna, hogy figyelni kellett volna a védekezésre, bár tudom a legtöbbünknél sosem jön el a megfelelő pillanat mikor minden adott, valami mindig lesz ami hiányzik...

Próbáljátok meg átszervezni a dolgokat, szülők segítségét kérni stb.

Sok-sok erőt és kitartást kívánok Nektek!

2014. márc. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2014. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Én megtartanám. Iszonyat pénzekről lehet olvasni, amikor itt gyakorin is feltűnik 1-1 kérdés, amelyben a babakelengye összegét firtatják, de annyi mindent meg lehet oldani olcsón.

Ha nem ódzkodtok a használt dolgoktól, szinte fillérekért tudtok venni kiságyat, babakocsit, pelenkázót (ebből akár egy feltét is elég, amit a kiságyon keresztbe szereltek fel). A nagyobb áruházláncok sajátmárkás termékei is elég jók, így a pelenka, popsitörlő is megoldható kedvező áron.

A babaruhák újonnan tényleg horror árban vannak, de online piacokon, facebookos csoportokban rengeteg babarucit árulnak párszáz forintért. Simán ki lehet fogni szép, igényes ruhácskákat is.


Remélhetőleg tudsz majd szoptatni, ez nem kerül semmibe, leszámítva azt, hogy neked egészségesen kell táplálkoznod, de ez azt hiszem szoptatás nélkül sem hülyeség :)

Hozzátáplálás időszakában főzhetsz te a babádnak, eleinte minimális adagokat fog megenni, egy szál répa, egy darab krumpli/alma nem nagy tétel, olcsón megoldható.


A későbbiek meg... ? Tök mindegy most szerintem. A mai világban minden annyira bizonytalan, hogy nem érdemes ezen stresszelni, sorra rúgják ki a fix állással rendelkezőket is ilyen-olyan létszámleépítés gyanánt.


Ha tényleg szeretnétek azt a babát, akkor tartsátok meg. Nem fogtok dőzsölni, lehet néha le kell mondanotok 1-1 dologról, de lesz egy közös gyermeketek.

2014. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is tudnék arra gondolni, hogy nem vállalom a gyereket. Az első gyereket elvetetni nagyon veszélyes. Mivan akkor, ha soha nem lesz már gyereked? Hiába mondják, hogy a mai orvostudomány mellett szinte lehetetlen, hogyha elveteted az elsőt ne ess teherbe. Ez hülyeség. Volt már ismerősöm, aki egyántalán nem esett teherbe utána, és olyan is aki hosszú évekig próbálkozott a párjával. Ez bizony nagyon is tönkretehet egy kapcsolatot. Egyébként én is 22 éves terhes vagyok és mi is nagyon örültünk a babának. Sztem ennél nagyobb boldogság nincsen a világon. Ha ennyire szeretnétek ti is tuti megbánnátok, ha nem tartanátok meg. Vannak olyanok akik sokkal kevesebb pénzből is megélnek. A gyedet sem kapod örökké. Azon rágódni, hogy mi lesz később, felesleges, akkor ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket.


Ha tanulni szeretnél a későbbiekben levelezőn is megteheted és nem ér kevesebbet mint egy nappalis.

2014. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már terhes vagy így nem is értem mit szeretnél bevállalni.Úgy gondolom egy fejlődő magzat a szervezetedben már egy döntés eredménye azé a döntésé,hogy szeretkeztél a pároddal ezek után Ő már él,már olyan fiatal sem vagy,és hidd el meg lehet oldani,mielőtt bárki kioktatna igen voltam ilyen helyzetben az a alapján mondom ezeket.20 voltam mikor terhes lettem mi sem terveztük,nagy volt az ijedtség még arról sem volt tudomásunk,hogy esetleg kiszakadt volna az óvszer.Nagy dilemma volt,hogy mi legyen két főiskolás voltunk akik igaz dolgozgattak a suli mellett,és épp akkor költöztünk össze,1 éve voltunk együtt,dokim a korunk és az aggodalmaink miatt elküldött,hogy beszéljünk egy családsegítővel,és még aznap eldöntöttük,hogy bárhogy de megoldjuk és megtartjuk a babát ekkor volta 10 hetes, a baba az Uhn nagyon édes volt kicsi kezecskéivel hadonászott egy mini emberke volt sose hittem volna,hogy ilyen piciként már ennyire hasonlít az emberre.Azt az évet megcsináltam a suliban,következő évtől egyéni tanrendes lettem,párom meg átment levelezőre,fiunknak meg volt,meg van mindene mindig is,ma már 3éves,én lediplomáztunk van rendes munkánk,autónk,lakásunk,és nem bánom,hogy így döntöttünk,úgy gondolom sosem a könnyebb út a helyes,és hosszútávon az éri meg a ha vállaljuk a felelősséget tetteinkért.
2014. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Ne vetesd el kizárólag a JELENLEGI anyagi körülmények miatt. Ez a picike nem tehet semmiről. Tuti megbánnátok ha elvetetnétek, nem biztos hogy lelkileg fel tudnád dolgozni, a kapcsolatotok is biztos megsínylené. Nem mondom hogy könnyű lesz megélni ennyi pénzből, de a mai világban tényleg minden olyan bizonytalan hogy nem tudhatod sosem, hogy hogy fog alakulni. Lehet hogy a párod idővel talál egy jobban fizető állást. De tegyük fel, párod 2x ennyit keresne most, viszont egyszer csak elbocsátanák... ezt sose lehet tudni!

Hány hetes vagy?

Szülőknek mondtátok már? Ők esetleg tudnak bármilyen formában segíteni? Esetleg egy ideig valamelyik szülőnél lakni (ha van hely és ha jó a viszony) is megoldás lehet, akkor már 50 ezerrel beljebb lennétek havonta.

2014. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!