Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves vagyok és terhes. Ti...

22 éves vagyok és terhes. Ti mit tennetek a helyemben? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet h nem terveztuk a babat de jott es nagyon nagyon szeretnenk viszont en nagyon felek. Alberletben lakunk kb 50ezer ft ez havonta. En gyedet nem kapnek csak gyest. A parom kb 130 ezret keres nettoban. Ez eleg lenne ahhoz h bevallaljuk? Annyira bizonytalan vagyok. Kerlek irjatok oszinte valaszokat!
2014. márc. 24. 23:07
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
53%
28-as nem garancia abban igazad van de ilyen gondolkodással most akkor 10 év múlva se vállaljanak gyereket mert nem garancia hogy mindene meglesz a babának évek múlva?...
2014. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Én azt akartam ezzel mondani,hogy aki arra vár,hogy minden meglegyen,az sem életbiztosítás!

Szerintem kevesebb pénzből is ki lehet jönni.

Van olyan a környezetemben,akik a "megvan minden" címszóra vállaltak gyereket,most tinik a gyerekek és nagy sz@rban vannak...persze ez nem törvényszerű,de nem hinném,hogy akinek kevés pénze van annak egyből mennie kéne elvetetni,mert mikor már megvan minden,az is könnyen elveszhet!

2014. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 kriszti_1206 válasza:

Kedves 9-es válaszoló:

pusztán annyit fűznék hozzá hogy én már évek óta dolgozom folyamatosan.A jelenlegi munkahelyemen is már több mint 5 hónapja voltam amikor eljöttem állományba veszélyeztetett terhességem miatt.Az előző munkahelyem felszámolták,31 napig voltam munkanélküli.A szülésem előtt 2 hónappal megvonják a táppénz utalást a 31 nap munkanélküli miatt.A férjem keres havi 90-et és van hitelünk is.Ismét mondom több mint 3 éve dolgozom folyamatosan.Akkor most mi van?Benéz a ló az ablakon?Ezért vetessem el a babám én is????Ma már semmi nem biztos.Mégis megoldjuk valahogy.Ez is attól függ ki milyen életszínvonalat tart fent.Én is használtam vettem babakocsit,babaágyat,örökölt de mégis szép ruhákba öltöztetem majd a gyerekem.Nagy dolog.Amíg pici nincsenek nagy igényei.Ha meg megszorulnak a babát be lehet adni bölcsibe és lehet menni dolgozni is.Mi is a szüleimnél lakunk.Nagy a ház,elférünk,ők is mi is segítünk kölcsönösen és természetesen adunk bele a rezsibe és segítünk ahol tudunk.Kompromisszumot igényel de megoldható.Különben is egy kis emberről beszélünk nem egy tárgyról.


Kedves kérdező!

Sose felejtsd el ha szeretitek egymást és biztos a kapcsolat kevés pénzből is meg lehet oldani.Ha elveteted rámehet a kapcsolatotok az egészségedről nem beszélve.Mi van ha többet nem lehet gyermeked?Ezek a kérdések felmerültek?Nem minden az agyagiak.A barátok,család segítenek.Ha látogatóba mennek és megtehetik vigyenek egy csomag pelenkát.Senki nem fog üres kézzel menni.Felesleges a sok új babaholmi mert úgyis hamar kinövi.A lakás felszabadul előbb utóbb nem?Akkor meg már a sajátba mehettek.Nagyon sok lehetőség van.Irodai munka mellett meg dolgozhatsz ameddig bírod.Akár a 8ik hónapig is.Szerintem tartsd meg.Egy baba mindig öröm.

2014. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 kriszti_1206 válasza:
Ja és alig kapok 38.000 táppénzt mert minimálbérben húztam az igát 3 műszakban,hétvégén és volt hogy 12 órában.Szóval nem vagyunk elengedve.Sosem kertészkedtem vagy tartottam állatot most mégis azt teszem hogy legalább az alapvető élelmiszert ne kelljen megvenni.Nem az álmom de megcsinálom és rengeteget spórolok vele.Van egyszeri anyasági támogatás,családi pótlék,családi adókedvezmény.Egy gyerek nem attól lesz boldog ha mindent megkap hanem attól ha szeretik a szülei és az alapvető dolgok biztosítva vannak neki.
2014. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Sokan irtatok hatalmas igazságokat. Komolyan meg a konnyem is kicsordult egy ket valaszon... biztos a terhessegel jaro erzekenyseg :-) komolyra forditva a szot, megtartjuk a babat ez mar nem kerdes mindketten akarjuk es mostmar nem is tudnank lemondani rola, vegulis csak egy kis elet novekszik bennem ami a mi vérunk és a szerelmunk gyumolcse. Ettol szebb dolog nem is tortenhetett volna velunk :-) koszonom megegyszer mindenkinek. A szabolcsi kismama ha megirod privatban a neved szivesen felveszem veled a kapcsolatot akar facebookon is. :-)
2014. ápr. 1. 08:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!