Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is tartsa meg 15...

Szerintetek is tartsa meg 15 évesen a babát, ha?

Figyelt kérdés

Oké, kicsit hosszú sztori lesz, de igyekszem rövidre fogni.

Szóval van egy barátnőm, nevezzük L-nek, 15 éves. Lefeküdtek a barátjával, gyógyszert szedett, de antibiotikum-kúrája volt... így most kb 2-3 hónapos terhes lehet.

L jó családból származik, apukája nagyon gazdag, 5 gyereket tart el, anyukájával egy kis lakásba élnek külön. Elég erős suliba jár, közepes tanuló.

Még nem mondta el a szüleinek, de a terhesség biztos.

Fél, hogy hogyan fogja felnevelni, hogy segítenek-e a szülei. Most azt tervezi hogy megvárja a 18 hetet amíg lehet abortuszt végeztetni, aztán mondja el a szüleinek, hogy ne tudják már elvenni tőle a babát.

Nagyon ragaszkodik a kicsihez, azt mondja nem tudna a tudattal élni hogy megölte a saját gyerekét.

Ő tulajdonképpen már eldöntötte hogy megtartja, csak tudja hogy én nagy GYIK-függő vagyok és megkért hogy írjam ki a történetét, hogy tanácsot kérjen érett, felnőtt emberektől, akik nem a rokonai, tehát nem elfogultak vagy ilyesmi.

Normális véleményeket kérnénk!



2014. ápr. 9. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
100%
A kor nem jelent semmit, attól még te is baromira nem ebben a világban élsz még.
2014. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 A kérdező kommentje:
Végre egy normális, előítélet nélküli, rendes tanács. Köszönöm, a 27-es választ!
2014. ápr. 9. 23:10
 33/83 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo a gyerekes felfogast nem korban merik ;)
2014. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó,

Ezek szerint az előítéletességet és az empátiát se.

Holnap elmondja a szüleinek.

Lehet mostmár ócsárolni engem is amiért "gyerekes" vagyok, őt is mert nem akar gyilkos lenni. :)

2014. ápr. 9. 23:12
 35/83 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy menjen abortuszra hanem azt hogy üljön le és beszélje meg a szüleivel.

Tudod könnyű más far.ával a csalánt verni.

2014. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent maskor nem art figyelmesen elolvasnia a gyogyszer betegtajekoztatojat hogy antibiotikumos kezeles eseten kiegeszito vedekezes szukseges. 15 evesen szexelni tud akkor gondolom olvasni is..
2014. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
94%

19? Aligha. Ha egy 19 éves így gondolkozik.... ott nagy baj van.


Megtartsa-e?

EZ NEM csak az ő döntése!

Egyedül képtelen megtartani, így nem is dönthet róla önmaga.


De arra sem képes, hogy a szülei elé álljon és megmondja: "Apa, anya én nagyon jó tanuló vagyok. Annyira, hogy képtelen voltam elolvasni a fogamzásgátlóm betegtájékoztatóját, ami feketén-fehéren leírja, hogy antibiotikum szedése ALATT és még utána 1 hétig kiegészítő védekezést kell folytatni, különben teherbe eshetek.... hát most be is kaptam a legyet."


Meg ez is: a 18. hétig várna? Ez is felelősségteljes, érett viselkedésre vall.


Tudod te, hogy hány és hány vizsgálaton megy keresztül egy kismama, míg betölti a 18. hetet?

És a kedves barátnőd még csak épp terhes, de MÁR sem tudja megadni a gyerekének az ALAPOKAT!


Így hogy higgyen benne az ember, hogy ő komolyan gondolja a babázást?


Majd besegítenek a szülei?

Ehhez előbb őszintének kellene lennie, és nem pedig kényszerhelyzet elé állítani őket, hogy nehogy közbe tudjanak lépni!


Fél, hogy elveszíti/elveszik tőle a gyereket?

AZZAL, hogy így viselkedik növeli ennek az esélyét!


Ezeket mondd meg a "barátnődnek" (aki valószínűleg te vagy)!

2014. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok. :)

Köszönöm a választ. Kedvesebb stílusba is mehetett volna, de el kell ismernem, hasznos dolgokat írtál.

2014. ápr. 9. 23:19
 39/83 anonim ***** válasza:
100%
18 hetesen tul voltam 5 ultrahangon 2 vervetelen,2 talalkozassal a vedonovel :D ebbol az 5 ultrahangbol 2 genetikai amihez szulo kellett mivel meg nem toltottem be akkor a 18 at. Ugyanis a szulo dont arrol is hogy mi lesz a gyermekkel ha netan beteg.
2014. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
28%
Vetesse el! 15 évesen tönkreteszi az életét.
2014. ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!