Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is tartsa meg 15...

Szerintetek is tartsa meg 15 évesen a babát, ha?

Figyelt kérdés

Oké, kicsit hosszú sztori lesz, de igyekszem rövidre fogni.

Szóval van egy barátnőm, nevezzük L-nek, 15 éves. Lefeküdtek a barátjával, gyógyszert szedett, de antibiotikum-kúrája volt... így most kb 2-3 hónapos terhes lehet.

L jó családból származik, apukája nagyon gazdag, 5 gyereket tart el, anyukájával egy kis lakásba élnek külön. Elég erős suliba jár, közepes tanuló.

Még nem mondta el a szüleinek, de a terhesség biztos.

Fél, hogy hogyan fogja felnevelni, hogy segítenek-e a szülei. Most azt tervezi hogy megvárja a 18 hetet amíg lehet abortuszt végeztetni, aztán mondja el a szüleinek, hogy ne tudják már elvenni tőle a babát.

Nagyon ragaszkodik a kicsihez, azt mondja nem tudna a tudattal élni hogy megölte a saját gyerekét.

Ő tulajdonképpen már eldöntötte hogy megtartja, csak tudja hogy én nagy GYIK-függő vagyok és megkért hogy írjam ki a történetét, hogy tanácsot kérjen érett, felnőtt emberektől, akik nem a rokonai, tehát nem elfogultak vagy ilyesmi.

Normális véleményeket kérnénk!



2014. ápr. 9. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet kedvesebbet írni.


Ha ez a történet nem kamu és te valóban a 19 éves "felnőtt" barátnője vagy a megesett kislánynak, akkor kutya kötelességed lenne rábeszélni őt arra, hogy álljon de rögtön a szülei elé, mert mást nem tehet!


Semmi értelme itt azon lamentálni, hogy mi mást tegyen, amíg EZT nem tette meg!

2014. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
84%
Semmi képpen ne tartsa meg. Tönkre teszi a saját, az apa és a szülei na meg a gyerek életét is.
2014. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
39%
Undorítóak vagytok! Itt van egy felelősséget vállaló, normális gondolkodású lány, aki, bár hibázott, de vállalja a tettei következményeit, ti meg már lehúzzátok a sárga föld alá...adja örökbe, vetesse el...persze...ÉN MEG AZT MONDOM, TARTSA MEG. Megteheti, az anyagiak nem okoznak majd problémát a családnak. Persze, hogy nagyszülők tartják majd el őket egy darabig, de szégyen, hogy ti ezek szerint ezt nem tennétek meg a saját lányotokért, aki IGENIS JÓ DÖNTÉST HOZOTT AZZAL, HOGY MEGTARTJA AZT A BABÁT. Nyugodtan lehet boldog, kiegyensúlyozott kisgyerek, és sehol sincs megírva, hogy tönkreteszi az anyja életét. Undorító, de komolyan, vérlázítóan undorító,ami itt megy....ha azt írta volna ki, hogy "15 éves barátnőm teherbe esett, megy abortuszra" akkor meg gyilkosoznátok, meg k0rváznátok szerencsétlent. Persze, név nélkül baromi könnyű osztani az észt, de gondoljatok már bele, hogy az a lány mit élhet meg most, tudva, hogy ő maga is gyerek még, de a babájáról semmiáron nem mond le....Száradt volna meg az apja gatyájában az, aki ennyire elvakult okoskodó ostoba majom, mint a sok okos mamika itt!!!
2014. ápr. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
6%

Igaza van az utólsónak!

Én majdnem 17 voltam mikor teherbe estem és 17,5 voltam mikor szültem. Nekem nem volt gond a terhességgel, anyám 1 hétig segitett a babával!pedig én sokat babáztam anno... Ja és mellesleg anyám elakarta vetetni a lányomat de mikor meglátta az UH-n egyből mondta hogy megtartjuk! Azóta nagyon szeretik egymást! Mindent megvesznek neki PEDIG NEM IS SZÓLUNK NEKIK!


Kérdező nyugodtan tartsa meg a b.nőd a babát és mondja el a szüleinek!


Ismerek olyan lányt akinek 2 gyereke van ISMÉTLEM 2 GYEREKE VAN és szinte heti 1x iszik mint az állat sőt a legkisebbik gyerek mellett dohányzik! S 1év4hónap van a két gyerek között!!! Ja és lusta szoptatni a gyerekét,úgyan egyiket sem szoptatta sokáig és 3-4 hós a kicsi!!!!

2014. ápr. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
61%

Ez a mondat senkinek nem veri ki a szemét:

"Most azt tervezi hogy megvárja a 18 hetet amíg lehet abortuszt végeztetni, aztán mondja el a szüleinek, hogy ne tudják már elvenni tőle a babát"


18 hétig???? ember, 12 hét az abortusz határa, orvosilag indokolt esetben 20. hét. Efölött már nem végeznek abortuszt!

2014. ápr. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó! Valaki már megírta, hogy 18 hetesen nincs abortusz. Annak a nagyon vérmes hozzászólónak üzenem, aki szerint meg kellene tartania a babát, hogy továbbra is tartom, hogy vetesse el. Tudom mit írok. Én többször jártam abortuszon, és ma már tudom, jó döntéseket hoztam. Akkor és ott nem lett volna itt az ideje a babázásnak. Felelőtlen voltam, de gyerekként felelősen döntöttem. Ma van egy gyönyörű gyermekem, ha minden igaz? útban a kistestvér, és imádom, a mindenem a fiam. Arról nem is beszélve, hogy nagyon jó édesanyja vagyok. Ehhez a feladathoz meg kell érni, nem utolsó sorban függetlenedni kell, hogy a kis család kiegyensúlyozottan élhesse az életét. Valóban nem a szülőknek kell szülni, legyenek akármilyen jók az anyagi körülmények, mert nem egészséges. Ezt én vállalom, és felkészültem arra, amit itt kapni fogok. Kérdező! A barátnőd vetesse el! Aztán álljon talpra, tanuljon, és majd egyszer éret t fejjel, lehetőleg stabil párkapcsolatban döntsön a gyermekvállalásról!
2014. ápr. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
38%
Utolso buszke lehetsz magadra hogy tobbszor.is jartal abortuszon es.kimered.jelenteni.magadrol hogy.jo anya vagy?? .pff inkabb szanalmas.. hogy fiatalon voltal.kapartatni? Ez a mentseged? Nem.kelket volna.olyan.hamar megismerkedned a sexel
2014. ápr. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:

"Utolsó! Valaki már megírta, hogy 18 hetesen nincs abortusz. "


Igen, végigolvastam az összes hozzászólást, ami a tartsa meg- ne tartasa meg körébe tartozik, és csak 1, azaz egy hozzászólást találtam, amiben leírták ennek a szerencsétlennek, hogy 12 hét a határ...

ergo a kb. 5 oldal kardoskodásnak az abortusz mellett és ellen semmi értelme, hisz valószínűleg már túl van ezen a terhességi koron!

Csupán erre próbáltam rávilágítani...

2014. ápr. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
96%

Nincs értelme itt vitatkozni! Az van,amit már írt valaki,hogy egyedül erről nem dönthet.

Barátnőm 17 évesen lett terhes. Ő a szülei elé állt és elmondta,hogy bármelyik megoldásba belemegy. Ha nagyon muszáj, elveteti, vagy örökbe adja, de ha tudnak segíteni neki, akkor megtartja. Megtartották! A szülők rendesek voltak, még a fősulit is elkezdhette a lány. Bár a kislánynak inkább a nagyi az anyu! Ja, apuka már az elején közölte, neki mindegy,neki nem kell! Nem is tartanak rá még most sem igényt!

A barátnőmnek szerencséje volt, mert mind lelkileg,mind anyagilag tudták és akarták támogatni.

De egy szülőtől sem szabad olyat elvárni,hogy erején felül nevelje fel az unokáját. Akkor vagy el kell vetetni, vagy inkább örökbe adni olyan családnak, aki tisztességben fel tudja nevelni!

2014. ápr. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:

A szülők javasolhatják az abortuszt, de nincs eszközük kényszeríteni rá (törvény által sem!).

Emiatt gondolom azt, hogy az első lépés abba az irányba, hogy felvállalja a szülőséggel járó feladatokat az, hogy ezt a kellemetlen konfliktushelyzetet is felvállalja és nem ultimátummal áll a szülei elé.


Abban nem vagyok biztos, hogy mennyire képes átlátni, hogy mivel jár a gyerek. Nem is annyira anyagilag, hanem mennyi energiát, időt emészt fel - és valóban képes-e végiggondolni, hogy ezt vállalja-e. Utólag elképzelhető, hogy eljön a "nem ilyen lovat akartam" időszak, amit viszont a gyerek szív meg.


30 éves vagyok, nemsokára szülök, első gyerek. De még én is elég komolyan meg vagyok ijedve az első időszaktól. Éppen azért, mert pontosan tudom, hogy mivel jár. Kialvatlanság, bizonytalanság, pszichés túlterheltség. Ezt elkötelezett érzelmi támogatás nélkül szerintem lehetetlen úgy végigvinni, hogy ne a gyerek szívja meg. És itt a szülők tudják vagy nem tudják ezt a stabil érzelmi támogatást megadni.

2014. ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!