Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is tartsa meg 15...

Szerintetek is tartsa meg 15 évesen a babát, ha?

Figyelt kérdés

Oké, kicsit hosszú sztori lesz, de igyekszem rövidre fogni.

Szóval van egy barátnőm, nevezzük L-nek, 15 éves. Lefeküdtek a barátjával, gyógyszert szedett, de antibiotikum-kúrája volt... így most kb 2-3 hónapos terhes lehet.

L jó családból származik, apukája nagyon gazdag, 5 gyereket tart el, anyukájával egy kis lakásba élnek külön. Elég erős suliba jár, közepes tanuló.

Még nem mondta el a szüleinek, de a terhesség biztos.

Fél, hogy hogyan fogja felnevelni, hogy segítenek-e a szülei. Most azt tervezi hogy megvárja a 18 hetet amíg lehet abortuszt végeztetni, aztán mondja el a szüleinek, hogy ne tudják már elvenni tőle a babát.

Nagyon ragaszkodik a kicsihez, azt mondja nem tudna a tudattal élni hogy megölte a saját gyerekét.

Ő tulajdonképpen már eldöntötte hogy megtartja, csak tudja hogy én nagy GYIK-függő vagyok és megkért hogy írjam ki a történetét, hogy tanácsot kérjen érett, felnőtt emberektől, akik nem a rokonai, tehát nem elfogultak vagy ilyesmi.

Normális véleményeket kérnénk!



2014. ápr. 9. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
100%
Akár elveteti, akár megtartja, az egész életére hatással lesz valamilyen formában, ennek a két dolognak a következményét kellene mérlegelni, anyagilag, fizikailag, lelkileg... Engem agyoncsaptak volna 15 évesen nemi aktusért, de 18 évesen elkezdtem fog-gátlót szedni és előre megkérdeztem a szüleimet, mi van ha baleset történik? - azt válaszolták akkor megtartjuk és segítünk felnevelni. 28 évesen szültem, tervezetten, gyönyörű családom van és azért írtam le mert annyira ossza itt mindenki az észt, hogy el kell vetetni, igen, 15 évesen fiatal hozzá, de egyáltalán nem lehet megítélni, hogy ettől valaki rossz, felelőtlen szülő lesz-e. Az ő élete, legyen az ő döntése, és már döntött. Remélem, a szülei mellette állnak a saját döntésében és tájékoztatják mindenről, amiről esetleg eddig nem.
2014. ápr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek anyara van szuksege, nem arra hogy a nagyszulok neveljek fel. Egy ideig menne, hogy a lany foglalkozik a kicsivel aztan ha neadj isten szetmennek a parjaval akkor elkezd ismerkedni a lanyt, lepasszolja a nagymamanak. Ez megmarad am a gyerekben, sajnos en is tapasztaltam. A legjobb megoldas ha elmondja a szuleinek ok pedig eldontik hogy tamogatjak-e, mert tamogatas nelkul nem fogjak tudni felnevelni a picit. Amit irtak elottem teljesen igag. Egy idosebb nonej is nagy kihivas a gyerekvallalas szellemileg. Hat meg egy gyereknek?!
2014. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
100%
Arrol hogy milyen erett a lany sajat maga mar bemutatkozott azzal hogy nem alkalmazott kiegeszito vedekezest. En meg a vitamin tajekoztatojat is elolvasom..Valljuk be egy fogamzasgatlo nagyobb dolog, foleg ha azert szedi hogy ne legyen terhes..
2014. ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekem lenne és elém állna,hogy terhes és meg akarja tartani,támogatnám,de ne legyenek illúziói,curva nehéz lesz,és igenis a nagyszülők fogják eltartani azt a gyereket is.Ha abortuszt akarna abban is támogatnám,és talán ez lenne a leghelyesebb.Viszont szülőként azt nagyon fájna ha átverne és eltitkolná.Arra nem jók a szülők,hogy őszintén eléjük álljon,vállalva a felelősséget,de arra jók,hogy pénzzel évekig eltartsák őket.

A fiú meg 95% hogy le fog lépni.

2014. ápr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem fogod fel még mindig a lényeget:

1. a barátnődnek nincs oka az abortusztól félni, mert az ő beleegyezése nélkül NINCS abortusz.

2. a barátnődnek kötelessége idejében elmondnai a szüleinek ezt a nagyon fontos dolgot, és semmi oka nincs arra, hogy ezt ne tegye meg. A szülei élete gyökerestül megváltozik, ezért joguk van tudni. Vagy ha nem, és csak késve vázolja a helyzetet, akkor ne csodálkozzon L, ha nem lesznek olyan megértőek.

3. milyen hülyeséget csinált? Hogy antibiotikum-kúra mellett nem használt óvszert.


Most folytathatod, hogy mennyire vagyok szívtelen. Arról viszont sokunk meg vannak győződve, hogy L Te vagy.

2014. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legmegfelelőbb lenne az őszinteség. Összeülni 4en (szülők, gyerekek) elmondani, hogy mi a szitu és kérni a segítségüket. Ha normálisan meg tudják beszélni, pro-kontra átgondolják, akkor szerintem működhet a dolog.

A lány legyen őszinte... Nem hiszem el, hoyg a 21. században egy középosztálybeli család ne tudna egy kisbabát felnevelni. Ha összefognak, sikerülni fog! :)


Nem kell megölni vagy örökbe adni a kicsit, ő nem tehet semmiről.


Sok-sok sok sikert nekik, majd írd meg lécci mi lett :)

2014. ápr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
81%

Nekem több ponton is sántít ez az egész.

Kiskorú esetében a magzatot a 18. terhességi hétig abortálják. Sajnos.

Azt viszont fel nem foghatom, hogy hogyan fordulhat elő az, hogy egy 15(!!!!!!!!!) éves gyerek szülői és orvosi közreműködés mellett fogamzásgátlót szed. Én ezt nem hiszem el. Éppen ezért azt gondolom, L fiktív személy és a történet kitalált. Ettől függetlenül ha csak teória az egész, akkor is lehet róla elmélkedni. És én azt mondom, ha valaki elveivel nem összeegyeztethető a magzatgyilkosság, akkor annak a számára minden jobb, mint az abortusz. Még a leányanyaság is.

2014. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
68%
Persze, nincs abortusz a beleegyezese nelkul de arra nem gondoltok, hogy ha a szulok abortuszhpz ragaszkodnak es a lany nem egyezik bele akkor lottek az anyagi tamogatasnak? A diakmunkabol nem elnek meg, sokan meg rendes fizetesbol sem nem hogy diakmelobol.
2014. ápr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
83%
Mutasd csak meg neki a válaszokat. Legalább pár év múlva a haját tépi majd, hogy hogy lehetett olyan hülye, hogy megtartotta. Bármibe lefogadom. Kérdező, neked fingod sincs a gyerekneveléssel járó dolgokról, így elég nevetséges, hogy véleményt alkotsz. Ide anyukák írnak, tapasztalatból, nem véletlenül nem értenek veled egyet. Azért mert NINCS IGAZAD!
2014. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
88%

Írta valaki, hogy 15 évesen nem hiszi a fogamzásgátlót. Nőgyógyász felírja 14 éves kortól is, ha nem rendszeres a ciklus, vagy más menstruációs gond van. Egy oszt társam azért szedte, mert minden menzeszkor elájult, mert sok vér távozott (óránként cserélt betétet) és nagyon nagy fájdalmai voltak. Néhányszor mentő vitte el a suliból, majd a fogamzásgátló megoldotta. Szóval a lényeg, hogy felírják.

A felelősségteljesség meg ott kezdődik, hogy amikor kiderült a terhesség, azonnal szólni kellett volna a szülőknek, bármilyen következménye lesz a dolognak. Ha 2-3 hónapos, akkor már rég el kellett volna mennie orvoshoz is.

2014. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!