Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.3 hetes terhes lehetek, és...

Kb.3 hetes terhes lehetek, és egyáltalán nincs étvágyam, mit csináljak? Ti is így voltatok?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, nem terveztük, de ha már így alakult,akkor az nem véletlen, és megtartjuk. Azt hiszem, most kezdem feldolgozni a tényt, h kisbabám lesz, és már inkább melegséggel tölt el, mint idegességgel, bár a félsz még bennem van. A háttere meg van a kicsinek, csak eddig nem laktunk együtt a párommal, és még sok kérdést, és félelmet felvet ez az új helyzet. Erre rá lehet fogni, h ezért nincsen étvágyam? Csak akkor eszek, amikor rosszul vagyok. Ránézek az ételre, és egyáltalán nem kívánom, meg kell erőszakoljam magam, h a kedvenc ételeimet megtudjam enni. Mikor fog ez elmúlni? Nem akarom, h baja legyen a kicsinek ezért. Valakinek tapasztalat?

2014. aug. 10. 14:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ugyanebbe a cipőben jártam most már boldog anyuka vagyok! Nekem sem volt az elején, 1 hétig tartott! azért figyelj oda h néhány falatot egyél! sok folyadékot igyál! minden rendben lesz!
2014. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ha 3 hetes terhes vagy az azt jelenti, hogy van még 1 hét a menstruációdig? Tesztel csináltál, hogy ilyen biztos vagy benne?

Mert ha nincs teszt, és még egy hét van a menzidig, akkor jobb ha nem beszélsz ilyen konkrétan arról, hogy terhes vagy, és az étvágytalnaság a meleg miatt is lehet,

Ha viszont biztosan tudod, hogy baba van, akkor kitartás!

Az étvágytalanság sok kismama gondja. Egyél gyümölcsöt, joghurtot, kekszet. Könnyű kajákat. Ilyen nagy melegben úgysem esik jól a nehezebb étel. Inkább többször egyél keveset, csipegess. Jú esetben a 12. hétig elmúlik az étvágytalanság. A babának nem lesz baja, mert elveszi, ami neki kell a te szervezetedből. Szedj valamilyen vitamint!

2014. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hát egy hetet késett a menstruációm, és akkor csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Voltam dokinál már, jöv.héten megyek az első ultrahangra. Nagyon izgatottak vagyunk! :) Köszönöm a tippeket! Tényleg csipegetni fogok, mert ha meglátok egy tál ételt, már rosszul vagyok :S
2014. aug. 10. 15:19
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

Ha egy hetet késett a menzid és akkor csináltál tesztet, akkor nem 3 hetes vagy. A terhességi heteket a menzi első napjától számolják. Amikor kimaradt a menzid akkor voltál 4 hetes, egy hetes késéskor amikor a tesztet csináltad akkor meg már 5 hetes.

Szóval így más érthető. Az étvágytalanság, émelygés nélam a 6. héten kezdődött és eltartott a 3. hónapig. Én főként háztartási kekszen éltem hetekig.

2014. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

háztartási kekszen? hát ez nem hangzik valami jól, remélem én nem így fogok járni :D


Hát még nem sokat tudok, logikus lett volna nekem, hogy középidőtől számoljuk :D

2014. aug. 10. 15:38
 6/30 anonim ***** válasza:

Igen, tulajdonképpen az a logikus, h a megtermékenyüléstől van terhesség, de mivel sokan nem tudják, hogy mikor is volt a megtermékenyülés, az utolsó menzit pedig álatlában mindenki tudja, ezért számolják a terhességi heteket az utolsó menzitől.

Kekszen el lehet élni hetekig is, ha más nem megy le, de próbálj gyümölcsöket enni (pl. banán az semleges ízű és az émelygésre is jó)

2014. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Jogos :)


A banán jó, tápláló is...meg majd nézek vitaminokat. Kész szerencse, hogy nem rég sikerült lerakni a cigit :) A kávéról még mindig nehezen mondok le :( A nescafé is káros? :S

2014. aug. 10. 16:26
 8/30 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy napi egy kávétól bármi bajotok lehet. Megjön az az étvágy, még sok is lesz. :) Nyugalom! Ha nem esik jól, hát nem. Inkább folsavat szedj, iziben!
2014. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Mire jó a folsav? :)


Hát azért erről majd a dokit megkérdezem :) Velencei-tóra szerinted meddig lehet járni?

2014. aug. 10. 16:44
 10/30 anonim ***** válasza:

FOLSAV mindenképp kell, ne várd az orvost, hanem kezd szedni, ha még eddig nem szedted. Bár már eddig is kellett volna. Az idegcsőzáródáshoz kell, a 10. hétre már tulajdonképpen le is zárul ez a folyamat, ezért kell már koraterhességben szedni. Ez vitamin, nem kell orvosi engedély hozzá.

A fürdőzést meg kihagynám addig amíg az orvos nem engedélyezi, meg egyébként is nagyobb a fertőzésveszély. (az én orvosom a kádban dürdést sem javasolta nekem a 12. hétig)

2014. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!