Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.3 hetes terhes lehetek, és...

Kb.3 hetes terhes lehetek, és egyáltalán nincs étvágyam, mit csináljak? Ti is így voltatok?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, nem terveztük, de ha már így alakult,akkor az nem véletlen, és megtartjuk. Azt hiszem, most kezdem feldolgozni a tényt, h kisbabám lesz, és már inkább melegséggel tölt el, mint idegességgel, bár a félsz még bennem van. A háttere meg van a kicsinek, csak eddig nem laktunk együtt a párommal, és még sok kérdést, és félelmet felvet ez az új helyzet. Erre rá lehet fogni, h ezért nincsen étvágyam? Csak akkor eszek, amikor rosszul vagyok. Ránézek az ételre, és egyáltalán nem kívánom, meg kell erőszakoljam magam, h a kedvenc ételeimet megtudjam enni. Mikor fog ez elmúlni? Nem akarom, h baja legyen a kicsinek ezért. Valakinek tapasztalat?

2014. aug. 10. 14:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Addig is megkérded, olvass legalább utána. Kb. most záródik majd a velőcső. Azért szedjük a folsavat, mert a záródási rendellenességek jó eséllyel el lehet vele kerülni. Kérlek nézz utána, hetek múlva már tök mindegy. Értem, hogy nem terveztétek, de most írtad, nem akarod, hogy baja legyen.
2014. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
ue., egyszerre írtunk. :) Támogatom a hozzászólásodat!
2014. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Igen pont egyszerre :-) Duplán felvilágosítottuk a kérdezőt. (Azért azt zárójelben muszáj megjegyeznem, hogy egy kicsit azért illik tájékozódni ezekről a dolgokról akkor is ha nem tervezett baba, hanem hirtelen jött. Pár kattintás a neten, számos babatervező oldal van és egy csomó kérdés már meg is válaszolódik)
2014. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
húha, nah akkor már holnap elmegyek, és beszerzem :)még valami tanács? :)
2014. aug. 10. 17:07
 15/30 anonim ***** válasza:
Majd apránként, egyelőre a folsav elég lesz. :) Én legalább is meg fogok nyugodni.
2014. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nyilván a terheseknek szánt multivitaminokban van folsav. Lehet, hogy az azért is jó lenne, mert remek étvágyat tud csinálni. ;-)
2014. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
ha a terhesvitamin meg nem megy le, nem marad meg benned (evés közben vagy után kell bevenni, mert különben kihányod), akkor megpróbálhatod a HIpp Natal italt, ez gyümilé vitaminokkal. De első körben elég a folsav. aztán majd konzultálsz az orvossal.
2014. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
hát a kicsimnek ugyanazokra van szüksége, mintha terveztük volna :D na akkor holnap megyek a folsavért, azért az ultrahangon majd érdeklődök, meg a családtól :)
2014. aug. 10. 17:14
 19/30 anonim ***** válasza:

Nekem a folsavtól épphogy hányingerem volt, nemhogy étvágyam! (S mint megtudtam, ezzel más is járt már így.)Ettől persze még fontos, a 12. hétig én is szedtem. Viszont nekem a b komplex vált be étvágytalanságra. Ugyanakkor ami a kedvenc ételeidet illeti: egyáltalán nem biztos, hogy most is azokat kívánod, én épp ellenkezőleg, a kevésbé kedvelt ételeket szívesebben ettem a terhességem elején, úgyhogy lehet, hogy te is megpróbálkozhatnál olyanokkal, amiket eddig nem annyira szerettél. Persze ha azt sem kívánod, ne edd meg!

Nekem sajnos nagyon sokáig tartottak a rosszullétek, de sokan vannak, akik hamar átvészelik, ezt előre nem lehet tudni, hogy nálad éppen hogy lesz.

Jó babavárást!

2014. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Hány ingerem csak az első néhány napban volt eddig, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, de az is inkább csak az idegtől. Nahát, h ezt a folsavat mindenki mondja, csak anyum nem tudott róla. Holnap beszerzem. Étellel még próbálkozok, meg iszogatom a kakaómat, meg a dinnyét :)
2014. aug. 11. 02:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!