Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "nincs kedvem" gyereket...

Miért "nincs kedvem" gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Már több éve vagyunk együtt kedvesemmel, aki 8évvel idősebb nálam. Ő már babát szeretne, és a megfelelő hátterünk is megvan hozzá. Habár imádom a gyerekeket, én mégsem szeretném átélni a terhesség élményét. Inkább fogadnék örökbe gyereket. Szerintetek normális ez? Nagyon tanácstalan vagyok. Nem értem, hogy miért nem akarok gyereket, pedig tudom hogy boldogok lennénk. De az is lehet, hogy a sok negatívum miatt (amit itt ott olvastam, hallottam) nem szeretnék? 24 éves lány
2010. jan. 15. 15:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van! Megértem, hogy rosszul esett.

Azért támadtam egyből mert engem is mindig a korom miatt miatt kezelnek/tek le, még az orvosok, nővérek is, a kismamákról nem is beszélve, mikor mentem tanácsadásra, úgy néztek rám mint egy kutyára, egymásnak suttogták: "nézd felcsinálták a kislányt" Meg láthatod most is mit kaptam (idióta, tahó, hülye..) Meggondolatlanul írtam amit írtam, tényleg ne haragudj, hogy ennyire megbántottalak, most nagyon rosszul érzem magam:(

2010. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyáltalán nem azért kaptál mert 21 évesen szültél! Itt azért lettél tahózva amiért most rosszul érzed magad. Azért amiért megbántottál másokat. Jó, lehet, hogy durván fogalmaztam én is de kinyílt a bicska a zsebembe az "ártatlan" megjegyzés miatt. A barátnőm 37 éves és nem olyan szerencsés mint te mert 20 éves kora óta orvosról orvosra járt, hogy lehessen gyereke. Nem jött össze neki. Tavaly abbahagyta a próbálkozást és terhes lett.Igazi csodaként éli meg. Most 37 éves, terhes, és sok megjegyzést kap, hogy már öreg!! Én is elnézést kérek a durva reakciómért!
2010. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg sajnálom, ha sokan magukra vették, de én csak magamra írtam. Csak egy kicsit rosszul fogalmaztam. (a családunkban szinte mindenki 40 körül lett nagyi, szóval innen jött) Attól függetlenül én senkit nem hülyéztem le,nem írtam rá sértő szavakat (csak a nagyit) és nem minősítettem le.

Így van, nem mindenki teheti meg, hogy fiatalon szüljön. A mai világban?? Se munka lehetőség, az ember fizetése csak arra elég, hogy a csekkeket befizesse. Arról nem is beszélve, hogy lakáshoz jutni sem könnyű,egyszóval ezért sem vállalnak fiatalok gyereket.

2010. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
Ja még valami! Az, hogy a barátnődnek nem sikerült az nem az ő hibája, ahogy írtad is már régóta szeretne gyereket. Tehát nem 37 évesen akart teherbe esni. Nem azért nem vállalt mert épp nem volt kedve (mint ahogy a kérdezőnek) Olvasd el a kérdést! Mindene meg van hozzá, csak azért nem vállal mert nincs hozzá kedve. Ezért fogalmaztam úgy ahogy.
2010. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Elolvastam én is a kommenteket és az a véleményem, hogy aki "nagymamázott " bizony rosszul fejezte ki magát és akaratlanul megbántott embereket, de biztos nem ezt akarta. Aki meg azt írta, hogy a barátnője nem esett teherbe az is szerintem csak azért írta mert ő nem 37 évesen akarta mégis bántották érte! Itt az a lényeg, hogy bántották! Tehát ugyanoda lyukadunk ki ne bántsuk a másikat mert nem ismerjük az okokat és a miérteket! Annak a válaszolónak is igaza van aki azt mondja az ő oka az, hogy nem érezte előbb alkalmasnak magát és várt. Ez szerintem így helyes és a kérdezőnek is azt mondom csak akkor vállalja a gyereket ha igazán akarja mert a gyerek nem lehet kolonc vagy megbánás, a gyerek csak öröm lehet és áldás mindegy, hogy 21 évesek vagyunk vagy 40 ! Lehet, hogy a párod sem az akivel tervezel és a tudatalattid jelzi, hogy állj, nem tudom, mert nem ismerem a kapcsolatodat. Lehet, hogy csak tényleg idő kell neked, de az biztos még nem állsz készen rá!
2010. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!