Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "nincs kedvem" gyereket...

Miért "nincs kedvem" gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Már több éve vagyunk együtt kedvesemmel, aki 8évvel idősebb nálam. Ő már babát szeretne, és a megfelelő hátterünk is megvan hozzá. Habár imádom a gyerekeket, én mégsem szeretném átélni a terhesség élményét. Inkább fogadnék örökbe gyereket. Szerintetek normális ez? Nagyon tanácstalan vagyok. Nem értem, hogy miért nem akarok gyereket, pedig tudom hogy boldogok lennénk. De az is lehet, hogy a sok negatívum miatt (amit itt ott olvastam, hallottam) nem szeretnék? 24 éves lány
2010. jan. 15. 15:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
En sem akartam meg 24 evesen babat. Mindenkiben maskor alakulnak ki az anyai osztonok. Amig bennem is ki nem alakultak addig tartottam a terhessegtol. De hidd el amikor elojonnek az anyai osztonok akkor aztan nincs megallas. :) Nagyon magaba tud keriteni a vagy es tudni fogod amikor eljott az ido. Nallam 29 evesen jott el. Csak sajnos arra kell vigyazni amit az egyik valaszado is irt, hogy lehetnek bizony konfliktusok a paroddal foleg ha o mar nagyon szeretne csaladot. De amiatt, hogy te meg nem erzel ra kesztetest en nem aggodnek mert eljon majd az ido.
2010. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
35%

Minden ember más. Én pl mindig fiatalon akartam Anya lenni. Így is lett. 21 éves szültem meg a kisfiam. Nincs szebb dolog az anyaságnál. Nagyon sokan ferde szemmel néznek rám, mert fiatal vagyok, de nem érdekel ki mit gondol. Szerintem jobb mint 30-40 évesen vállalni az első babát. Nem a nagymamája akarok lenni, hanem az anyukája.

De semmi gond nincs azzal, hogy te nem vagy elég értett a gyerek vállaláshoz,mindenkinek más fontos. A gyerekhez sok türelemre, megértésre van szükség, és sok mindenről le kell mondani...

2010. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Mert még nem értél meg rá! Csak akkor vállald be ha igazán akarni fogod. Sokan írnak itt, hogy megbántam de már nem tudok mit csinálni, te ne kövesd el ezt a hibát! Van még időd bőven és ez egy életre szóló döntés! Én is azt mondom mindenki más. Van aki 18 évesen jó anya és van aki 40 évesen érik meg rá. Egy a lényeg, akkor legyen amikor igazán akarod, mindegy hány éves vagy!
2010. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%
Ja és én 39 éves vagyok de nem érzem, hogy a mamája lennék! Kedves 16.38! Ha téged bántanak mert 21 évesen szültél az a válaszod, hogy megbántod azokat akik későn érzik a vágyat az anyaságra? Miért vagyok én rosszabb mint te?
2010. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 8:54-es!

Ez az én véleményem, nem céloztam senkire. Kicsit sem érdekel, hogy ki mikor vállal gyereket. Minden ember más. Bár gondoltam, hogy lesz aki vérszemet kap és rögtön támadásba lendül:) De ha már így belém kötöttél..

Azért kíváncsi leszek 10 év múlva, hogy fogod érezni magad. Majdnem 50 éves leszel mikor a gyereked még csak 10?? Csodás. Korán érő típus vagy:DD

2010. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
Ohh.. elírtam 8:45-nek szólt
2010. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
16:38 látszik hogy elég gyerekes vagy még, biztos nem nőttél ki belőle annyira hogy a gyereked vissza ne rántson :D Ha nem érdekel ki mikor szül akkor miért érdekel hány éves lesz a másik kérdező amikor a gyereke nagyobb? Igaza volt mert te kezdted, válaszoltál és itélkeztél. Semmivel sem vagy jobb, és az életetek sem lesz jobb azért mert korán szültél. Egy gyereket egy 13 éves is össze tud hozni.. :)
2010. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 17.34! Neked miért fáj ha én 50 éves leszek mikor a gyerekem 10? Neked kell őt felnevelni? Én kötöttem beléd? Csak megkérdeztem miért kell megbántani azokat akik nem 20 évesen szülik a gyereküket és képzeld ez már a 21. század és egyre többen vagyunk. Én normálisan reagáltam le azt ami rám nézve bántó! Te nem tudod lereagálni csak úgy mint egy 13 éves sértődött gyerek!

az előző válaszolónak köszönöm a kommentjét, köszönöm, hogy mellém állt!

2010. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
74%

A kérdezőtől elnézést kérek az OFF-ért, de ez engem is felháborít!!

"Szerintem jobb mint 30-40 évesen vállalni az első babát. Nem a nagymamája akarok lenni, hanem az anyukája"

Hogy jössz te ahhoz, hogy a huszon valahány éveddel megítélj valakit azért mert később vállal gyereket és mert van benne annyi felelőség tudat és bátorság, hogy kivárja azt mikor készen áll rá! Ki vagy te? Ezzel is csak azt bizonyítod mennyire éretlen és kegyetlen vagy! Engem felháborít, hogy ilyen durván belegázolsz más lelkébe! Sok mindent tanulhat tőled majd a gyereked! És még te kéred ki magadnak!!!Tahó!

2010. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%
Először is én nem bántottam senkit!!! Leírtam , hogy én nem 30-40 évesen akartam gyereket szülni. Erre mindjárt letámadnak. Írtam én egy szóval hogy hülye az aki 30-40 évesen szül??? Csak azt írtam amit ÉN nem szeretnék..Már a véleményemet se fejthetem ki, mert valaki megsértődik?? Nem ítélek el senkit, téged sem, főleg azért mert 40 éves vagy. Nekem nem fáj, hogy te most szülsz gyereket, nem az én dolgom. Az első válaszom se neked szólt de te mindjárt magadra vetted. Egész nap vitázhatnék válaszolókkal, mert nem egyezik a véleményünk, vagy mert mindent magamra veszek. Mindenki törődjön már a saját kis életével. Ja és nem kell sajnálni a gyerekemet.. Mindegy, inkább ezt azt oldalt is hanyagolom, mert csak felhúzom magam, pedig csak kikapcsolódni jövök.
2010. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!