Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hónapja vagyok az új munkahe...

1 hónapja vagyok az új munkahelyemen. Most vagyok 3 hónapos terhes. Mikor mondjam el a főnökeimnek a terhességet? Ha kiderül, biztosan felbontják a szerződést a próbaidő alatt. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Ahogyan te is írtad a felmondási tilalom a rendes felmondás ellen védi a terheseket. Próbaidő alatt, határozott idejű szerződés esetén nem! Próbaidő alatt bármikor bármelyik fél indoklás nélkül! megszüntetheti a munkaviszonyt akár állapotos a munkavállaló akár nem.

2010. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%

Ez azért nem korrekt dolog.Persze tudom,hogy nem te tehetsz arról,hogy nem kapsz gyest meg a többit,de a munkáltatód és a kollegáid szívnak.Szivesen leírom mennyibe kerül egy ilyen szitu.Azzal maradhat meg az állásod ha még most kiiratod magad táppénzre,mert az véd,más nem próbaidő alatt.Persze ez azzal jár,hogy a munkaadódat megszivatod.Sajnos ilyen világban élünk.

Én munkáltató vagyok és 32hetes is.

2010. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves munkáltató, akkor tudnod kellene, hogy próbaidő alatt a táppénz véd a legkevésbé. Ma már nyugodtan el lehet küldeni táppénz ideje alatt is, semmitől nem véd a táppénz. Pláne nem egy próbaidőst.

És ha táppénzre megy, RÖGTÖN el is fogják küldeni.

2010. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Ma elmentem a védőnőhöz, aki kellőképpen felidegesített. Állítása szerint egyik vizsgálatot sem tudjuk munkaidő előtt vagy után elvégezni. Ez igaz?
2010. febr. 2. 08:31
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vizsgálatot kell csinálni?

Menj el magán nőgyógyászhoz, nem a védőnő csinálja a vizsgálatokat úgyse.

2010. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szívesen elmennék magánnőgyógyászhoz, ha lenne rá keretem.Sajnos nem olyan országban élünk, ahol mindenki megengedheti magának...
2010. febr. 2. 08:53
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erre gondoltam is, mikor írtam a választ... Sajnos.

Akkor nehéz lesz, protekció nélkül tényleg nem fog menni, mindenki munkaidőben dolgozik, a dokik, laborosok, stb. is.

2010. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
milyen vizsgálatot akar a védőnő csinálni? Nem vele kell ezt megbeszélned, hanem a dokival, akihez tartozol. (mert azt írtad, nem lesz magándokid)
2010. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyanígy voltam én is... Bár annyival volt szerencsésebb a helyzetem,hogy én csak 2hós voltam mikor oda kerültem.De a lényeg ugyanaz:ne mondd el!!!

Én napokig lelkiismeretfurdalással küzdöttem,mert jó céghez mentem,jó kollégákkal,de! itt a megélhetés van a serpenyő másik oldalán.

Plussz gondolj csak bele őket meddig érdekelné,hogy te nem akarsz velük kicseszni?Semeddig.Simán elküldenének a próbaidő alatt...

Az orvosi vizsgálatokat én úgy oldottam meg,hogy a fogorvossal megbeszéltem,hogy leszedi a fogkövet,kicseréli a tömést stb. és ilyen napokon mindig elintéztem még a többit,viszont ő meg igazolta a napomat :) Meg nekem szerencsém is volt,mert két műszakos munkarend volt.(persze mondanom se kell,hogy mindi úgy jöttek ki a vizsgálatok,hogy épp de.voltam. :)

A pocakod eltakarása a másik fontos dolog,ami lelkileg engem kicsit megviselt.Hiszen nem szégyen egy babavárás,de ilyen világ ez... Az én babám nagyon kis kedves volt,és a testem is :))) A próbaidőm lejártáig nem is látszott,de utána,komolyan mintha hipp-hopp kinőtt volna a kis "púpom"..de akkor már nem érdekelt.. :)

Sok sikert,remélem neked is összejön!!!

2010. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Visszaolvastam a kérdésed! Nincs si különbség,én te is két hósan kerültél oda. :) Akkor dettó az én helyzetem..
2010. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!