Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hónapja vagyok az új munkahe...

1 hónapja vagyok az új munkahelyemen. Most vagyok 3 hónapos terhes. Mikor mondjam el a főnökeimnek a terhességet? Ha kiderül, biztosan felbontják a szerződést a próbaidő alatt. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőddel ne foglalkozz!

Még mindig csak azt tudom javasolni, hogy beszélj a háziorvosoddal. A nőgyógyász ad beutalót a laboros vizsgálatokhoz (afp, teljes vérkép, vizelet, terheléses cukor vizsgálat - ha jól emlékszem, max. ezek vannak 5 hónapos korig), menj el az sztk-ba, nézd meg, hogy melyik doki rendel a munkaidőd után. Nálunk (18. kerület) majdnem minden nap van olyan nőgyógyász, aki 19 óráig rendel.

Ha megvan a beutaló, keresd fel a háziorvosodat, beszéld meg vele, hogy hajnalok-hajnalán le tudja-e venni a vért, házhoz jön-e, vagy te menj be a rendelőjébe. Ha levette a vért, a párodat, a szomszéd nénit, akárkit megkéred, hogy dobja be a laborba - de lehet, hogy a háziorvosod is le tudja adni. Ez a része le is van tudva.

A terheléses cukrot meg kell beszélned a nődokival, hogy elfogadja-e a nem laboros eredményt. Ha igen, akkor már csak szerezni kell egy vércukormérőt - ha mázlid van, van a háziorvosodnál.

A védőnők egyébként tényleg nem szoktak munkaidő után melózni, de a kutya nem fog belédkötni, ha most két hónapot kihagysz. Az egyszeri anyasági segélyhez nem a védőnői látogatás számít, bőven meglesz a négy alkalom. Ezen ne idegeskedj.

2010. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat. Még lenne egy kérdésem. Tegnap kellett volna a 12 hetes uht megcsinálni, de nem volt a nőgyógyász.Máshoz nem szeretnék menni. Ezért jövőhétre tudtam időpontot kérni munka utánra. Azt mondja a védőnő, hogy nem jó, ha 13 hetesen csinálják meg az uhot.Ez igaz? A nőgyógyász hétfő délelöttönként tart terhesgondozást. Természetesen erre nem tudok elmenni. Amikor megyek uh-ra, meg lehet ezt beszélni vele?
2010. febr. 2. 10:01
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
):44es vagyok. Nyilván az a legjobb,ha az előírt időpontban mész a vizsgálatokra,de nálam pl. folyamatosan változtatták,hogy hány hetes vagyok... a 12 hetes uh-on azt mondta a hölgy,hogy még csak 11 vagyok,mit keresek itt? Ennek alapján mentem a 18 hetesre,ahol meg közölték,hogy már 19 vagyok. Szóval szerintem ennyire számít... :) Egy -egy hét sztem nem katasztrófa..
2010. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
9:44 :)bocsi
2010. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én voltam a 12. héten UH-on, de vissza kellett mennem egy héttel később a 13 héten mert a talpakat és a lábújakat nem látta a doki biztosra. Ennek az utóbbinak az eredményét írta be a kiskönyvbe a védőnő és nem volt baj, hogy a 13 héten volt. Sőt az afp-re is azt mondta a védőnő, hogy betöltött 16 hét kell vagyis a 17 hét elején megyek, ja és mivel oktató is a tanácsadáson a hllgatókat úgy oktatta, hogy az afp -hez is betöltött 16. hét kell, és utána 6 nap áll rendelkezésre a vizsgálat elvégzésére.

2010. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két gyerekem van, az elsőnél a 13. héten csinálták, a másodiknál pedig fogalmunk sem volt, hogy mennyi idős a baba, mert szoptatás alatt estem teherbe :) Egy hét ide vagy oda nem számít.
2010. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
az az egy hét nem számít. Ha megnyugtat én a 22. hétig titkoltam, hogy terhes vagyok, aztán táppénzre mentem, és a 25. héten mondtam meg, hogy terhes vagyok, meg is lepődtek, azt hitték 2-3 hónapos. Most míg hidegebb van tök jól lehet titkolni. Nekem volt egy mellényem amit odabent hordtam, ilyen pufi szerű. Senki nem vett észre semmit. A védőnőd meg egy bunkó, mint a legtöbb. Nálatok nem lehet csúsztatni? Mondjuk elkéretőzöl 1 órára napközben és délután ledolgozod? Én ezt csináltam ha hozzá kellett menni.
2010. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

En sem mondanam meg. Szerintem siman elkuldenenek. Nekem jo munkaim voltak, sokat valtottam, mert mindig ujabb kihivasokat kerestem. A legutobbi munkahelyemen sok idot toltottem, elvileg nagyon meg voltak velem elegedve, nagyon odaig, meg vissza voltak ertem, ertekes voltam a szamukra a munkammal is es emberileg is. ezt mondjuk penzben ki is fejeztek. De csak elvileg volt igy. Ugyanis szules elott (majdnem vegig dolgoztam) az utolso munkanapomon ugy setaltam ki, mintha nem is ismertek volna. A kozvetlen munkatarsaimon kivul senki sem koszont el tolem, senki nem szolt egy szep sot sem. Ha hivtak, akkor is max hivatalos dolog miatt hivtak, kesobb inkabb levelben ertesitettek mindenrol. Es ez nem is multi volt, hogy egy dolgozo legyek a szazbol.

Ugyhogy azota eleg sokat valtozott a velemenyem. Illik, nem illik, de elsosorban uzleti alapon vagy azon a helyen. Ok megveszik a munkadat, te eladod azt nekik. Azt kell nezned, hogy mi eri meg neked anyagilag, nem a lelki oldalat. Nagy valoszinuseggel ok is igy tennenek, ha most bejelentened az allapotodat, nem valoszinul, hogy maradhatnal.

2010. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!