Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismama...

Tundecske kérdése:

Terhességi cukros kismama vagyok 160 gr-os diétán. Két problémám van. Az egyik, hogy néhány napja olyan éhes vagyok éjszaka, hogy aludni sem tudok tőle. A másik:Mit tegyek, hogy a reggeli utáni cukrom ne legyen 9 fölött? Pedig betartom a diétát!

Figyelt kérdés
És mit ehetnék éjjel? Persze csak keveset néhány falatot. Előre is köszönöm szépen a válaszokat! Szép napot! 27 hetes kismama
2015. márc. 12. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az is fontos, hogy reggel mikor eszel először. Nekem azt mondta, hogy hiába vagyok otthon és alhatnék, keljek fel 7-kor és reggelizzek. Reggeli 20 g ch, ebéd 60g, vacsi 40g, tízórai-uzsi 15-15g és utóvacsi 10g. Ezt pedig durván 3 óránként.
2015. márc. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

amit te csinálsz, hogy valamikor eszel valamit aminek a nap végére 160gr körül vannak, az se nem diéta és értelme sincs, látod, hogy reggel9 a cukrod ami valóban árt a babának, ellentétben azzal, hogy korog a hasad...

neten megtalálod a pontos diétát, be kell tartani, nem 7kor kell este enni, és nem naponta 5x, hanem megvan pontosan határozva az idő és 6 van :)

táblázatból kinézed, de így is mérni kell. nekem pl. egy zsemlét írt reggelire a táblázat és megmértem, csak háromnegyd zsemle fér bele.. tejet meg én délelőtt nem ihattam, csak uzsira és utóvacsira

szóval ezeknek nézz utána, szinte minden babás fórumnak van cukros topikja ahol találsz táblázatokat, minta étrendet, időpontot

2015. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Jubilee ***** válasza:
Szia! Jelenleg 3.babámat várom, az első kettővel diétáztam, most inzulinozok a 12. hét óta. Fontos, hogy megfelelő időközönként egyél. Reggelire nem szabad tejet inni, megdobja a cukrot nagyon. Reggel fel 7-7 felé én 25g CH-t eszem, fel10-kor 15g. Ebéd 50g, uzsonna 15g(fel 4). Vacsora 40g es utobacsora 15g. Ha kell segítség, írj nyugodtan!
2015. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:Sajnálom hogy nem kaptál megfelelő tűájékoztatást a betegségről, engem egy órán kerezstül oktattak amiért nagyon hálás vagyok.

Magamból kiindulva, most igy fest a kajálásom:

f7: 20g ; f10: 25g ; 12-f1 körül: 50g ; f4: 25g ; 6-f7: 35g ; 10: 15g

néha szinte nincs kedvem enni, mert annyira telit.


8,1-volt a terhelésesem, ezért állítottak be erre.

Azóta voltam két kontroll vizsgálaton, ahol a saját reggelimet ettem meg és utána mindig 5-5,2 volt a cukrom, 90 perccel étkezés után. Meg lettem dicsérve.

Hízni 2kg-t hiztam a 24. hét óta (azóta diétázok), de msot tartok a 31. héten, szvalez már bőven a babóca ( 30. héten volt 1610gramm már:) )

A korpovitot nagyon ajánlom, szeirntem ha éhe slennél két étkezés között, akkor is belefér 1-2 keksz. 3,3g van 1 darabban. a jóreggeltnek van még 30%-kal csökkentett coskis keksze, abban 8g van és a győri zuabkekszet tudom ajánlani ( natur v. kókuszos), abban van 7g.

2015. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tényleg menj el egy dietetikushoz. Nagyon nem mindegy, hogy milyen ételnek milyne szénhidráttartalma van, hogyan oszlik meg napközben ÉS az sem mindegy, hogy lassan vagy gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz.


A baba érdekében szánj rá időt, esetleg pénzt (ha magán) és keress meg egy dietetikust. Teljesen laikusként a netről nem fogod tudni normálisan beállítani a diétádat.

2015. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1-es megint:) A háziorvos is ilyen indokolt esetben szerintem el tud küldeni beutalóval dietetikushoz hogy ne kerüljön pénzbe, de engem az sztk-s nőgyógyász küldött el szó nélkül.

TEj és tejterméket csak tízóraira és uzsira lehet, máskor nem. Gyümölcs is csak nagyon módjával, tele van cukorral sajnos mindegyik..Ha nagyon kivánod , az si cask tízórai v. uzsira. De kiábrándító hogy 2 nagyobb mandarinnal már megvan majdnem a 25g, ugyhogy lemondtam róla..

2015. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 schocko ***** válasza:
Írtam szépen, hogy hús...nincs benne semmi szénhidrát, erre jönnek itt ilyen-olyan kiörlésű zsemlékkel, gyümölcsökkel...meg a dietetikus maj megmondja.....nők....na mindegy...nézz már meg egy szénhidrát-táblázatot...
2015. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdezőnek cukorbeteg diétát kell tartania, így az utóvacsorának tartalmaznia kell valamennyi szénhidrátot, mivel valószínűleg az éjszaka leesik a vércukra, ezést éhes, és reggeli után ezért ugrik fel nagyon a cukra.

A cukorbeteg diéta egy szigorúan meghatározott ch-vércukor egyensúly diéta, nem véletlenek az időpontok, és a mennyiségek. Ha keveset eszik, és sok idő telik el két étkezés közt, az is rossz.

Egy nő, aki történetesen cukorbeteg is.

2015. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!