Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hangulatváltozás csak...

A hangulatváltozás csak kitaláció és hiszti?

Figyelt kérdés

sziasztok!


3 hónapos kismami vagyok. az utóbbi időben többet sírtam mint az elmúlt jó pár év alatt. én is érzem magamon hogy feszült vagyok, hamar felcsattanok, ingerült vagyok az apró dolgok miatt is. Míg máskor fel sem vettem dolgokat, addig most egyenesen mint a bomba robbanok. azt mondják ez az első trimeszterig tart, de azt olvasom hogy végig megmarad. Igaz ez?

első babánkat várjuk, bőven a harmincban vagyunk mindketten. A férjem azt mondta hogy csak rájátszom, hogy hisztizek. Azt tudni kell hogy 9 év óta vannak pszihikai gondjaim. volt idegösszeroppanásom, depresszióm majd pánikom. Két éve hogy úgy ahogy rendbe jöttem. éppen ezért is szerintem engem jobban megvisel ez a hormonváltozás, de a férjem ezt nem bírja felfogni. Már ott tartok hogy azt mondtam neki költözzünk külön, mert úgy látom ő nem tudja ezt a hangulatváltozást tolerálni.ez olyan nagy kérés tőle, hogy uralkodjon magán? Neki csak ennyi lenne a feladata egyenlőre!!

Mit tehetnék? elválni nem akarok, de így meg nem fog menni. Kérlek válaszoljatok hogy ez tényleg csak hiszti? Vagy mindenki más is hisztizik?


a válaszokat szeretném kinyomtatni a férjemnek, talán kapcsol végre és megváltozik irányomban. Már azon is gondolkodtam hogy ismét felkeresem a pszichiáteremet és iratok fel valami enyhe nyugtatót.....de azt hiszem, nem éri meg hogy a férjem miatt egy ártatlan babát drogozzak be.


köszönöm a válaszokat."egy elkeseredett kismami"


2010. febr. 26. 09:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Hát nekem végig megvolt ez az időzített bomba státusz. :-( Sőt, kellett egy-két hét a szülés után mire rendeződtek a hormonális dolgok és elmúlt ez. Pedig aki ismer, az tudja, hogy amúgy a nyugalom szobra vagyok és soha nem szoktam hisztizni. Terhesség alatt viszont tányérok törtek és nagyon sokat veszekedtem a párommal és nem volt ritka a sírógörcs sem, amit akár egy reklám vagy egy film is kiválthatott. Én sem nagyon értettem, hogy mi történik velem, de muszáj volt átvészelni. Neked is ezt tudom javasolni.
2010. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
jól fogalmaztad, én sem nagyon tudom sokszor mi történik velem...de az a baj hogy a férjem nem érti ezt meg és emiatt sokat veszekszünk. Pszihikailag egyébként is gyenge vagyok, a front is megviselt mindig, de tudta ő is hogy mit vállalunk a babával és akkor azt mondta ne aggódjak mellettem lesz. most meg? valamelyik nap azt mondta már: ha nem hagyom abba, felidegelem, elfelejti hogy babát várok és megüt.....hogy mondhat valaki ilyet???? én elhiszem hogy ő is ideges, meg kihúzom nála a gyufát, de én lennék a legboldogabb ha végig csak nevetéssel telne a babvárás???? lassan napokig tartó sírógörcsöm van, ami a babának sem jó....
2010. febr. 26. 09:15
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


én 10 hetes vagyok és az én drága férjem is olykor ezzel áll elő. nekem is voltak pszihós gondjaim sajnos és éppen ezért méginkább nehezebb. én olvasok fel folyóiratokat neki, de sokszor mégis azt mondja, csak én játszom meg magamat.


ez van sajna, ezt a férfiaknak is tudomásul kellene venni!


10h km

2010. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg!Szerintem ez minden kismamánál így van. Én most a 18. hétben járok, de ugyanúgy megvannak a hangulatváltozásaim. Gyakran jön rám a sírás olyan apróságok miatt is, ami miatt még szomorkodni sem szomorkodtam volna a terhességem előtt. Hol a pénzen, hol az egészségen...mindig van valami ami miatt aggódom és befordulok. De előfordul olyan is, hogy olyan vidáman kelek hogy táncolni lenne kedven, délutánra meg tiszta depresszióba esem.

Ez szerintem lassan elmúlik majd. Vagy legalábbis nem lesz ilyen durva. Ahogy túl van az ember a genetikai vizsgálatokon és túl van az első magzatmozgáson megnyugszik valamennyire, eltűnik az igazi belső feszültség.

Én úgy gondolom, hogy ilyen korán ne kezdj el szedni nyugtatókat. Annak idején a szüleink orvosai írtak seduxen-t a kismamiknak keményedésre, de azt csak a vége fele. Szerintem itt az elején ártalmas lehet a babára nézve.

Próbálj sokat sétálni a friss levegőn, foglald le magad, próbáld a párodat rábírni közös programokra, legyen akár az egy mozi. Próbáld kerülni a konfliktus helyzeteket.

Én naponta 3*1-vel szedem a Magne B6-ot, ami szintén nagyon jó feszültség ellen. Azt amúgy is ajánlott szedni terhesség alatt, jó a keményedésre , görcsökre is. Vegyél te is szerintem!

2010. febr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A 29. hetet taposom és legalább 6x akartam költözni eddig. Teljesen máshogy látom a világot. Amúgy is szenzitívebb vagyok és igen, jobban megviseli az érzékenyebb embereket!!! Üldözési mániám van, behalluzok negatív dolgokat és sokszor utálom is a párom. Nekünk ráadásul elég hamar jött a gyerek, bár terveztük, de nem gondoltuk volna hogy egyből sikerül. Talán a vége felé kezdek lazítani, mert már csak a gyerek érdekel és minden elmegy a fülem mellett. De a terhességet amellett hogy rúg a szívem és a világ legjobb érzése, sajnos nagyon rosszul élem meg... Nem így képzeltem... Hormonok. És igenis van ilyen!!!
2010. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Meg ne próbáld magad nyugtatókkal tömni!!! Szedd össze magad, a gyereked életéről van szó!!! Igyál minden nap citromfű levél teát! És 3x2 magne b6. Nyugtató hatású és nem árt a babának!
2010. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de várok még többet!


azt is ha valakinek nem volt iylen....legyen mit szemezgetnie a férjemnek, ha már nekem nem hiszi el....remélem addig meg nem merészkedik hogy megüt, mert tudja alapból repül a házból és búcsút inthet a gyerekének is!

2010. febr. 26. 10:05
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Szia 13 hetes vagyok a második babámmal, és én is tudok alkotni.Van hogy tök jó a kedvem, majd kiugrok a bőrömből, és elég csak kicsit máshogy hozzám szólni a férjemnek, már leordítom a fejét, teljesen magamba zuhanok, tök letargikus vagyok.Van hogy apróság miatt elsírom magam.Hál istennek ő egész jól viseli,főleg hogy már végig csinált már velem.Mondjuk én úgy emlékszem hogy a fiamnál szolidabb voltam, és tényleg csak az első 3-4 hónapban volt ilyen aztán szépen lassan elmúlt.Most nem tudom hogy lesz.Tényleg van hogy hisztizünk,de erről nem tehetünk, ez nem rájátszás hanem a hormonok.Én azt tanácsolom interneten keress utána mutasd meg a férjednek, és ha ez sem segít akkor beszélj valakivel, egy jó baráttal, anyukáddal, valaki olyannal aki már szült és tudja hogy megy ez, vagy megért.Ha nincs más akkor esetleg tényleg egy pszihológussal.De nyugi ez az állapot természetes.

És a gyógyszert tényleg hanyagold,nem a baba tehet erről!:)

Jó baba várást kívánok azért.És jó egészséget nektek! :)

2010. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nálunk za a baj hogy ha csattanok, a férjem tesz még egy lapáttal rá, és nem hagyja rám hanem juszt is mondja! Mondom, valamelyk nap azt mondta ha így folytatom egyszer felidegesítem úgy hogy meg is üt.
2010. febr. 26. 10:37
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is volt. Borzalmas volt, az tuti. Rengeteget sírtam össze-vissza, történéstől és napszaktól függetlenül. Szégyelltem is magam, mert a párom tudom, hogy nem abba a hárpiába szeretett bele, ami akkor voltam. mindemelett úgy éreztem, igazam van, és hogy terhesen babával már nagyobb a tét, és bizonyos dolgokon igenis kell változtatnia neki is... Aztán valahogy agyilag sikerült visszavennem az "elvárásaimból", de ehhez nagy akaraterő kellett. :)

Közben eltelt a 13. héttől 5 hét, és a 18. hét végén egyik napról a másikra úgy ébredtem, hogy én vagyok a világ legboldogabb és legtürelmesebb felesége. Azóta én csitítom a páromat és bárkit a környezetemben, - hihetetlen nyugalom szállt meg.

Ebből is látszik, hormonok játéka sajnos, ami ural minket, lehet küzdeni, sőt, kell is, de senki ne várjon sikereket. :)

Nekem szerencsém volt, mert a párom megértett, egyszer sem tette szóvá, hogy direkt nagyítok fel problémákat. Hanem elfogadott úgy, ahogy vagyok, persze azt mondta, hogy vége lehetne már ennek a korszakomnak. :)

Mi újra randizni kezdtünk (mozi, beülős, estiséta, borozgatás, stb.), ez segített sokat abban, hogy csak a jó dolgokra fókuszáljak, és lelkileg is erősebb legyek a mindennapokban.

Ha úgy érzitek, hogy egymásnak ti vagytok az igazi, és a helyetekbe senki más nem léphetne, akkor igenis kölcsönösen közeledni kell, és megküzdeni együtt ezzel az akadállyal is. Nehezebb, mint más akadály, az biztos, de utána lehet olvasni, hogy a hormonok mit művelnek, hatalmas agymunkát hajtanak végre, ami mellett az ember problémamegoldó képessége egyenes arányban csökken. :)

A magnézium és a citromfű tényleg jó, meg a séta is!

Remélem, mihamarabb rendeződnek a dolgaitok, és pár hét múlva jót nevettek az egészen! :)

26 hetes km

2010. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!