Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hangulatváltozás csak...

A hangulatváltozás csak kitaláció és hiszti?

Figyelt kérdés

sziasztok!


3 hónapos kismami vagyok. az utóbbi időben többet sírtam mint az elmúlt jó pár év alatt. én is érzem magamon hogy feszült vagyok, hamar felcsattanok, ingerült vagyok az apró dolgok miatt is. Míg máskor fel sem vettem dolgokat, addig most egyenesen mint a bomba robbanok. azt mondják ez az első trimeszterig tart, de azt olvasom hogy végig megmarad. Igaz ez?

első babánkat várjuk, bőven a harmincban vagyunk mindketten. A férjem azt mondta hogy csak rájátszom, hogy hisztizek. Azt tudni kell hogy 9 év óta vannak pszihikai gondjaim. volt idegösszeroppanásom, depresszióm majd pánikom. Két éve hogy úgy ahogy rendbe jöttem. éppen ezért is szerintem engem jobban megvisel ez a hormonváltozás, de a férjem ezt nem bírja felfogni. Már ott tartok hogy azt mondtam neki költözzünk külön, mert úgy látom ő nem tudja ezt a hangulatváltozást tolerálni.ez olyan nagy kérés tőle, hogy uralkodjon magán? Neki csak ennyi lenne a feladata egyenlőre!!

Mit tehetnék? elválni nem akarok, de így meg nem fog menni. Kérlek válaszoljatok hogy ez tényleg csak hiszti? Vagy mindenki más is hisztizik?


a válaszokat szeretném kinyomtatni a férjemnek, talán kapcsol végre és megváltozik irányomban. Már azon is gondolkodtam hogy ismét felkeresem a pszichiáteremet és iratok fel valami enyhe nyugtatót.....de azt hiszem, nem éri meg hogy a férjem miatt egy ártatlan babát drogozzak be.


köszönöm a válaszokat."egy elkeseredett kismami"


2010. febr. 26. 09:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ilyen hangulatváltozásom nekem is volt, hogy idegesített valami, teljesen hétköznapi dolog, belső feszültséget éreztem, azt hogy mindjárt robbanok, bármit össze tudnék törni. A szép a dologban, hogy én egyedül voltam itthon és volt hogy a semmin egyedül sikerült magam nagyon felidegesíteni, tehát ez akkor is meglenne ha a férjed nem lenne itthon. Mikor ezt a feszültséget elmondtam a férjemnek ő is úgy reagált hogy megbolondultam? Ezért elkezdtem magnéziumot szedni pluszban és csökkent ez a belső idegesség, próbáld ki.

2010. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!


Magnéziumot azért nem tudok "szedni" mert mikor szedtem a fronthatásokra, rohamos hízásnak indúltam. az orvosom mondta hogy ez amiatt van, s most nem lenne jó mégegy hízásra való dolog. marad a citromfű és a józan ész amivel a férjem hátha megérti hogy ez nem csak az én hisztim és nem csak én akarom!

2010. febr. 26. 12:12
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy engem elkerültek ezek a nagy hangulatingadozások. Az igaz, hogy sokkal sírósabb voltam, pl. attól is sírva fakadtam ha lekéstem a buszt, de nem voltam idegesebb. Pedig 3 hónapos terhes voltam amikor a férjem bejelentette, hogy felmondott a munkahelyén és utána 5 hónapig nem volt munkája. Sokszor sírtam, hogy mi lesz így velünk, de nem vádoltam a férjemet. Persze mérges voltam rá, de visszafogtam magam és nem vetettem a szemére.
2010. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Sima magnéziumot nyugodtan szedhetsz. Mert a hízás nem attól volt, hanem a mellette lévő B6 vitamintól, ami étvágyat csinál!! De önmagában a Mg nem hízlal, vegyél olyat. Kicsit nehezbben szívódik fel B6 nélkül, de ez is már csak reklámfogás leginkább...
2010. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kismami!

Jelenleg én is az idegbaj időszakában vagyok.Régen én is pánikbeteg voltam...de ez esküszöm rosszabb.Néha rágondolok a férjemre és sírok,mert annyira szeretem...néha meg olyan szinten "utálom"hogy szegényem akármit tesz én belekötök...aztán ha visszaszól az a bajom,ha rámhagyja akkor meg az,hogy nem is foglalkozik a problémámmal.Persze mikor épp jó és szerelmes hangulatomban vagyok,akkor mindig bocsánatot kérek tőle...de mivel ő a világ legeslegszuperebb férje,ilyenkor csak mosolyog,legyint egyet magához húz,átölel,és ezt mondja: "azok a fránya hormonok:D )

És én imádom ezért...imádom,hogy ilyen megértő,tudom milyen nehéz neki...és néha tényleg megérdemelnék egy nagy pofont...de szeret engem és ítélkezés helyett ideült a géphez és utánnaolvasott ennek a terhességi "agybajnak".S, azóta ő nyugtat engem,hogy el fog múlni és ki fogjuk bírni.Pedig a ruháim jeleneleg is az utazótáskába vannak,mert hétfőn még költözni akartam:D!!!!Mindezek mellett viszont hihetetlenül boldog vagyok,és próbálok uralkodni magamon,de nem mindig sikerül.Fel a fejjel ,és a párom azt üzeni neked,hogy nyugodj meg...el fog múlni:)

2010. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

sziasztok!


akkor beszerzek egy kis Magnéziumot :-) remélem használ!


az utolsó válaszolónak is köszönöm a sorokat és a férje biztatását :-)

én is így vagyok hogy egyszer elgyengülök, könnyes a szemem ha a férjemre nézek, másszor meg úgy érzem öri-hari.


megmutattam neki a válaszokat, magába szállt, azt mondja megpróbál türelmesebb lenni. mondtam a férfira "csak" ennyi hárul egyenlőre, csak ezt kérem tőle! megpróbálok én is uralkodni kicsit magamon.


köszönöm a biztatásokat.

2010. febr. 26. 17:55
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Drága Kismami,

Nekünk a héten világosodott meg elmebajom oka: babás vagyok. Tavaly volt egy sikertelen terhességem de ez az idei egészen más. Először is tök jól vagyok és éppenezért nem voltam hajlandó elfogadni a tényt, úgyhogy vennem kellett egy másfajta tesztet, hogy biztos legyek a dolgomban. 2 különböző teszt bikaerős csikokkal. A férjem már tudta olyannyira, hogy múlthét vasárnap már inkább hozzám sem szólt, mikor elment az eszem és semmi nem volt jó. Este csak annyit mondott, hogy azért jól elvitatkoztam magammal...és hogy mennyire vicces látni, hogynemcsak vele de saját magammal sem tudok kijönni. Elbőgtem magam az állatvédők reklámján, filmen...

2 évvel ezelött engem is pánikbetegséggel diagnosztizáltak. Jaj Istenem de szörnyű volt. A legszörnyűbb, hogy az ember nem is igazán tud magán segíteni és nem is érti miért pont vele történik ami történik. Tavaly még szedtem gyógyszert mikor babás lettem. Idén már teljesen tiszta vagyok...de basszus ezek a hirtelen hangulatváltozások...tegnap egy csomó vendég volt a munkahelyemen. Alig vártam, hogy húzzanak már el. Olyan belső ideg volt bennem és tudtam, hogy nem szabad elárulnom a titkomat. Tehát nyugodt kiegyensúlyozott tettrekész tip-top nőnek kell lennem....este 8 nem volt és én már aludtam.

Az én férjem is olvas, hogy megértse mi zajlik bennem....és tűr és hogy ne kapja el az ő agyát is az elmebaj inkább csak nevet és nagyon szeret és ami a legfontosabb: veszettül büszke rám. Valamelyik nap a hirtelen gyermekhalálról tartott nekem előadást. Meghallgattam de nem tudtam vele mit kezdeni...ő már ott tart, hogy megvan, itt van közöttünk aki még csak most fogant. Nagyon várja és boldog.

2010. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Szia kismami!


Akkor csendben gratulálok neked azaz nektek.....nagyon tetszett az a rész hogy még magaddal is jól elvitatkoztál :-)

a férjemnek mutattam a válaszokat, remélem magába száll...mintha csendesebb lett volna...


Kívánom neked hogy ez a baba végleg köztetek maradjon.



köszönöm hogy írtatok!

2010. febr. 28. 10:43
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
én csak annyit írnék h gartulálok a férjedbnek aki képes lenne megütni egy kismamát csak azért mert nem bírja tolerálni azt amiről egyáltalán nem tehetsz,mivel ezeket a hormonok okozzák.nézzen utána a dréga férjed ha nem hiszi el.megáll az eszem h mekkora gyennyládák vannak.
2010. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Hmmm, utolsó, igazad van!

Hátha megváltozik...de az ütést talán nem gondolta komolyan! :-( bízom benne...még sosem ütött meg és azt mondta sosem tenne ilyet, csak mérges volt!


de én is úgy gondolom, legocsmányabb dolog ha egy kismamát megütnek vagy megcsalnak vagy elhagynak.

2010. febr. 28. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!