Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki terhesen szolizik...

Ha valaki terhesen szolizik akkor baja lehet a kicsinek?

Figyelt kérdés
Tudom a szolikban ki is van írva és biztosan nem is véletlenül...de mi baja lehet töle a kicsinek? tegnap tudtam meg h terhes vagyok és ma meg is állapitotta a doki h 5 hetes terhes vagyok! én az utobbi kb. 3 héten voltam pár alkalommal!
2010. márc. 9. 20:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%

Szia

Ennyire az elején nem okoz problémát,hogy voltál.

Gratulálok!

2010. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
húúú remélem is!! mert nagyon örülök a babának ugyis ugy terveztük a párommal h tavasszal belevágunk :) és ugylátszik ezt m,egérezte a pici! köszönöm szépen :)
2010. márc. 9. 20:33
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
De,pont az elején okozhat gondokat(leginkább).Mivel vérbőséget okoz(mint ahogy a szauna,forrófürdő is),simán vetélést okozhat(mivel a baba még nem tapad olyan erősen).2 gyerekes anyuka
2010. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem okoz gondot, még soha senkinek nem ment el vagy született babája azért, mert egyszer-egyszer elment a szoliba. Júliusban a buszon sokkal több időt fogsz tölteni sokkal melegebben és nem szenvedtek semmilyen károsodást.
2010. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
született beteg babája
2010. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem tesz jót, de ha vmi problémát okozott volna nem maradt volna meg!!! De ha lehet akkor ezentúl kerüld a szolit, szaunát, tűzforró fürdőt, meg a hasonlókat!!!

31 hetes km

2010. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%

A sima kánikulától persze, hogy nem lesz baja a picinek, hiszen a test izzad, hogy hűtse magát.


A szolárium azonban BELÜLRŐL melegíti fel a testet, a magzatvizet, a babát is. A meleg pedig több okból is káros. Egyrészt alhasi vérbőséget okoz, amint már előttem is írták, ami vetéléshez vezet. Másrészt a tartós, 38 fok fölötti hő (pl a láz) FEJLŐDÉSI RENDELLENESSÉGET okoz a terhesség korai szakaszában, a 12. hét előtt. Az összes fejlődési rendellenesség 6%-a írható a láz és a magas hő számlájára, ami iszonyú magas szám! (Összehasonlításképp a gyógyszerek által okozott fejlődési rendellenességek csak 2%-át teszik ki az összesnek.)


A babájával valamit is törődő kismama kibírja azt a 9 hónapot szolárium, szauna, napozás, forró fürdő, forró zuhany, gőzkamra, infraszauna stb nélkül. Nem hal bele, ha nem csokibarna a bőre.


Ha eddig voltál párszor, amiatt már ne fájjon a fejed, de most tényleg itt az ideje felfüggeszteni a szolizást.


35 h km

2010. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi butaságot összehordani :)
2010. márc. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%
Most, hogy tudod, már ne menj szoliba többször. Mert káros, nem is kicsit!Gondolj bele, hogy nagyon komoly UV sugárzásról van szó, ami közvetlenül ér, nagyon nagy dózisban.Nyugi, a babának szerintem nincs baja.Az első 12 hétben a mindent vagy semmit törvénye érvényesül, ami annyit jelent, hogy a legkisebb hibát is vetéléssel küszöböli ki a tested.Ha vetélés nincs, akkor makk egészséges lesz a Picike.Azért veszélyes a szoli, mert megemeli a hődet, és utána, ahhoz, hogy lehűlj, a magzattól is vért von el a szervezeted.De az első 5 hétben még semmi baj nincs, mert az őssejtek korlátlan regenerációra képesek.De most már ne menj többet!
2010. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
9%

Nem szabad a hajadat sem festeni, mert a vegyszer egy része felszívódik és be is szívod a gőzét!

Körmödet sem szabad festeni az acetonszag miatt.

Takarítani is csak havonta egyszer a vegyszerszag miatt!

Az étkezésre is oda kell figyelni, egy felelősségteljes kismama nem eszik csak idénygyümölcsöt, semmi vegyszer, nem iszik kávét, üdítőt stb, nem eszik csomagolt ételeket, ropit, csokit, nem eszik margarint.

Napra meg pláne ne menj ki, korábban leírták miért, nehogy felmelegedj, Most vagy ugye 5 hetes, be kell szerezned egy klimát, máshogy beteg lesz a baba, nyaralás szóba sem jöhet :)

2010. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!