Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hálapénz fogadott orvosnak...

Hálapénz fogadott orvosnak szülésnél - Ti megkérdezitek előre, még a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Akinek van fogadott orvosa, az megkérdezi előre, hogy mennyibe kerül a szülés? Vagy majd ad egy számára szimpatikus összeget? Tudom, hogy íratlan szabály, hogy a magánrendelési díj 10x-esét illik adni. Nálunk ezzel nem is lenne gond, mert csak 5.000 Ft a havi terhesgondozás. De ettől függetlenül kérdezzek rá? Úgy néz ki, császárom lesz (szemem miatt).
2010. márc. 11. 20:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosomnál 10000-et fizettem a múltkor, ami tanácsadás, vizsgálat+Uh volt.Tervezem, hogy a következő alkalommal rákérdezek.Azt hallottam, hogy nem mond árat.Jó lenne.Mert ha havi 10000-et fizetek,akkor nehogy már 100.000 legyen a szülés.Miért?Ha nem tudom kigazdálkodni azt a pénzt, akkor nem segíti a világra a gyerekem?Én meg becsülettel fizettem neki végig a kis pénzünkből??Egyetértek a kedves Apukával maximálisan.A dokimnál a múltkor voltunk vagy 20-an.Gondoljatok bele, ez, csak arra a 3 órás rendelésre 200.000Ft!!!Csak arra az egy estére.Durva.
2010. márc. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy védőnő tanácsolta, hogy ne kérzezzünk rá, hogy mennyiért vállalja a doki a szülést, mert lehet, hogy túl sokat mond. És úgyis a szülés alatt fog eldőlni, hogy mennyit érzünk korrektnek. (Ha pl. problémamentes a szülés, és az orvos csak ott van a körházban, és a végén 10 percet kell velem törődnie, akkor én csak 30e-t adnék. Ha viszont sok múlik rajta, és látom, hogy mindent megtesz értünk, akkor többet.)
2010. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Apuka!!!!


tökéletesen egyetértek veled én is! akárcsak a férjem! az is morog ha valamelyik dokinak "illik" pénzt adni, és ez független hogy nőgyógyász vagy akárki más. neki elrontották egy műtétjét, hiába adott anno anyósom a dokinak pénzt. azóta ezt nem igazán kultiválja!


Én nem fogok rákérdezni a dokinál. körbeérdeklődtem, volt aki nem is tudott adni, mégis normálisan bánt vele! volt aki "csak" 30-at, volt aki 60-at adott. az aszisztense azt mondta meg se kérdezzem, mert nem fog összeget mondani és zavarba jön. mi itt a keleti részen eléggé rosszul keresünk. nem tudnánk 80-100ezret adni. így megköszönjük 30ezerrel és azt hiszem ez is jó. adnánk többet is, de az meg megint egy csúnya mondás:a gyerek nem ér meg ennyit????....de megér, csak nem tudjuk megfizetni!


s az apukával egyetértve múltkor én is megszámoltam a "bevételt" . nálunk 8ezer egy rendelés.

2010. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már korábban is írtam ilyen témában, hogy hülyeség, városi legenda a vizsgálati díj tízszerese a szülésért. Nem mindegy ugyanis hogy minek a tízszeresét adod. Ha a vizsgálati díj 3-5000 Ft akkor reális, nálunk az orvosom, eltérően kér pénzt, volt, hogy 17.000,- volt hogy 8.000,- volt pl a múlt alkalommal, hogy 10.000,-Ft-ot. Én összeszámoltam, mivel a terhesség előtt is hozzá jártunk már vagy 4 hónapja 2 hetente a terhesség végére már 130.000,-Ft-ot fizettünk csak a vizsgálatért. Ezért gyönyörű magánrendelőbe járunk mindennel felszerelve. Volt már hogy a kórházban hívott, de ott nem fogadott el pénzt, és amikor más vizsgálatra kellett mennem lejött a kórházi osztályról és megnézte, hogy nem kell-e sokat várnom, volt hogy a kórházba hívott vizsgálatra és akkor nem kért pénzt. Sőt vizsgálat előtt nagyon korrekten közölte, hogy ha a magánrendelőjébe megyek akkor ez egy drágább vizsgálat és megcsinálhatja a kórházban is, én választhattam. Tőlem a számlát is megkérdezte az elején, de mondtam hogy nem kell. A szülésre 40.000,-Ft ot szántam mert a vizsgálati díjjakkal együtt egy terhességért sokat fizettem már, szóltam hogy nála szeretnék szülni, amit azt mondta hogy nem is kellett volna szólni mert ez teljesen természetes ha hozzá járok, összeget nem mondott én nem kérdeztem, mert kórházabn fogok szülni.


21 hetes km

2010. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó 3 véleményt is. Ezek szerint több olyan kismama van, aki inkább nem kérdez rá, és annyit ad, amennyit tud illetve gondol. Én is gondolkozok még ezen, én kedden megyek az orvosomhoz, addig még meglátom, hogy rákérdezek-e vagy nem.

Én a védőnőt megkérdeztem a múltkor, Ő is a magánorvosi díj 10x-esét mondta a sima szülésre és valamennyivel többet a császárra :( S mivel nekem valószínű császár lesz, ezért vacillálok ennyit a rákérdezéssel, mert ha az orvos mond 70-80 ezret, akkor összedől bennem egy világ.

Na majd megírom ide, hogy rákérdeztem-e és mit mondott.

Mindenkinek könnyű szülést kívánok!

2010. márc. 12. 09:46
 16/37 A kérdező kommentje:

09.41-es kedves hozzászólónak: mikor elküldtem az előző hsz-emet, a Tiédet még nem olvastam. Ezek szerint Neked egy nagyon korrekt orvosod van, aki még a számlát is megkérdezte. Én még ilyenről eddig nem is hallottam. Bár olyan orvosról sem, aki változó összeget kért volna a terhesgondozásért. Nálunk a magánrendelés ajtajára ki van írva, hogy egy vizsgálat 5.000 Ft, és ez független attól hogy sima nőgyógyászati éves vizsgálatra megy az ember, vagy terhesgondozásra. Én az elején 3 hetente voltam mert veszélyeztetett vagyok, de azóta csak havonta. Úgy számolom, hogy kb 12 alkalom lesz terhesség alatt. Az 60.000 Ft. Ez sem kevés természetesen.

Nem tudom, lehet csak legenda a 10x-es pénz, én eddig ezt hallottam. Azért is érdeklődök itt is :)

2010. márc. 12. 09:53
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

08:48-as vagyok.


hanyadik hétben jársz kedves kérdező? szerintem az a doki is lelektlen aki kiköti hogy a tízszeres díjat kéri! nálam ha császár lenne sem tudnék többet fizetni 40ezernél. itt keleten nagyon mostoha fizetések vannak. a férjem olykor 3 műszak után kap 80ezer Ft fizetést....ha van túlórája dögivel, akkor kap 100-110körül. Hát én nem adok ki egy havi fizetésünket. és itt nem arról van szó hogy nem érne ennyit a baba! azért is kerestem már eleve olyan dokit aki nem pénzzéhhes. a végefelé ez az orvos is a kórházba hívja a kismamákat, ahol nem kell fizetni. egyébként olyan 40-es, még most kezd elterjedni a neve a szakmában....tehát neki mgé nem a nevét kell megfizetni.


mindenképpen várjuk a fejleményeket hogy rákérdeztél e, s ha igen, mit mondott. Más kismamáknál nem érdeklődtél?

2010. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó csapat! Olyan érzésem van, hogy vannak itt még jó fejek, de mintha valami eszme szerűség vagy kényszer szétválasztaná a józan és emberség párti embereket. Mi a jövő, ha nem a gyermekeink és az ővelük való törődés, példamutatás, emberség, szeretet?!

Egyébként asztalosként sokszor úgy érzem, hogy nincs szükség rám idehaz. Persze 70 ezerért havonta lenne...., de ez nem lehet jövőkép. Marad az "adócsalás" az egyik nézőpontból szemlélve és így nem is épülhet gyerekeinknek semmi maradandó. A mi fogadott orvosunk AZ orvos, akiből több klón is elkélne, mert értelmes, szereti a szakmáját és valóban figyel, áldozatos. Barátomék kislányának születésére egyetlen szabad Vasárnapján úgy ment be, hogy 45 perc alatt kiásta az autóját a hóból és mint a golyó. Pedig nem lett volna kötelessége....

Az ilyen orvostól nem sajnálom, de valóban a vízvezeték szerelős példa.....Miből?

Ha én elszámítok valamit, vagy nem jól fúrok be egy tartószerkezetet és nem jó helyre, meghal egy család, mert összedől a galéria, vagy a tartószerkezet, lépcső stb. Nemhogy nem adnak borravalót ("drága is vagyok") mert dolgozom a drága műhelyemben,vagy ki sem fizetnek, mert így kalkulálnak már előre.... (velem ez még nem történt meg)

És minden szakmában és hivatásában élő ugyanezt elmondhatja, aki valós értéket, működőképes használati eszközöket hoz létre a mindennapokban. Mindenkire szükség van, mindenki számít. Egy orvos 6 év egyetem után és 4-6 év szakmai tapasztalat után válik hivatalosan " szak orvossá", (kb) aki nagyon nagy felelősséget visz a hátán. 8nem véletlenül lesznek sokan közülük alkoholisták) Én nekik szívesebben fizetnék idehaza 700.000-et tisztán, aztán az után elvágnám a hálapénzt és rettentő szigorral csapnék le a korrupcióra. Aztán lehetne szó arról is, hogy idehaza a nem "megélhetési" anyukákat mennyire is becsüljük meg??

De a leendő édesanyák terheit, áldozatát én "férfi" :-) át nem élhetem. Tisztelem tehát az édesanyát és a nőket, akik világra hozzák gyermekünket. (persze van amikor falra mászom, de ez már másik történet) :-)

Egyszóval: Jó és problémamentes szülést kívánok minden leendő anyukának itt a fórumon és távol!


Apuka

2010. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Kedves 8:48-as!


Most vagyok 26 hetes. Június közepén érkezik a baba.

Én is a keleti részen lakom szinte, megyeszékhelyen. Itt kb 10 olyan orvos van, akinek van magánrendelése. A magánorvosi díjak 5 - 12 ezer Ft között vannak. Én is olyan orvost kerestem, akinek az alsóbb kategóriában van a díja. Hiszen eleve nem kevés pénz a 9 hónap alatt kifizetett terhesgondozás díja sem :(

Én jól kerestem, de a terhesség eleje óta 60% táppénzen vagyok, 80 ezer Ft a táppénzem. A Párom 3 műszakban dolgozik, ráadásul a beosztása össze-vissza van, így kb 90 ezret keres. Annyiból van szerencsénk, hogy a szülök segítenek, plusz a nagyobb dolgokra ( babakocsi, kiságy, pelenkázó, mózeskosár ) nem kell költenünk, mert van a családban s ingyen megkapjuk. Ezeknek az árának a megspórolásából fogjuk tudni mi is csak kifizetni a szülésért a pénzt. A babaruhákat licitálós oldalakon vásároltuk meg, a terhesség eleje óta folyamatosan, így az max havi 3-4 ezer Ft volt. De pl nem látni a baba nemét, ezért pont kedden reggel megyünk 4D uh-ra, ami megint 10 ezer Ft. Tudom, ez sem kötelező, de pl nálunk genetikai probléma eshetősége is felmerült, fel is küldtek Pestre a SOTE-ra, bár ott megnyugtattak hogy a baba rendben van, de azért szeretném látni 4D-n is hogy tényleg egészséges.

Tehát én sem szándékozok erőn felül pénzt adni. Alapból 30 ezer Ft-ra gondoltunk kb, de a kérdezősködésem után derült ki, hogy a 10x-t szokás adni.

Plusz érdekes kérdés a császár is, mert igaz, hogy ott végig ott van az orvos és egy hasi műtét, nagy az orvos felelőssége. DE! Az tervezhető, nem kell éjszaka bejönnie, és megvan kb 1 óra alatt.


Összetett a kérdés :( Azért is próbáltam előre érdeklődni más kismamáknál, hogy ezt a témát ki hogyan gondolja.

Persze, megírom majd kedden, hogy mi volt az orvosnál.

Köszönöm a kedves visszajelzésedet :)

2010. márc. 12. 12:34
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

akkor tudod te mi a dörgés itt keleten. :-( egyébként én is megyeszékhelyi vagyok :-)


Sajna nálunk egyik szülő sem tud támogatni, így is az én szüleimnél lakunk, szerencsére elég nagy a lakás, a szüleim egyedül nem is bírnák fentartani. babaruha sem biztos hogy lesz, azaz nem valószínű hogy kapunk, a többi tartozékokat (babakocsi, kiságy...) pedig tuti nem. én igyekszem dollgozni ameddig csak tudok, mert a táppénzem 45 ezer lenne. :( sajnálatos dolog hogy képesek a kismamáknak is csak 60-ot fizetni, mikor általában azért megy a kismama tp-re, mert nem íbrja a munkát!


Kedves apuka!

szívhez szóló volt írásod! és teljesen megértelek téged is. én is dolgozhatok hivatalosan 75ezerért, de nem tudok ez ellen védekezni.vagy ez van, vagy a semmi! de ha gyes-re megyek, akkor marad a majdnem semmi a hivatalos után. ezért vagyok rákényszerülve én is az adócsalásra, hogy még egy 20-ast a zsebembe nyomjon a munkáltató.


sok dologról lemondunk és nem vagyunk fiatalok sem, 30-as éveinkben már bőven benne vagyunk. nem tudunk várni a jobbra, hogy legyen valamink. Nem születtünk gazdag családba sem. ami vagyonom van az a tudás. állandóan képzem magamat, általában önköltségen, nemrég vizsgáztam emelt szintem egy szakmából. összesen 5 képzésem van, igaz sokáig sosem voltam munkanélküli, de sajna a fizetésem sosem volt az egekig. ha összeszámolom én is 17 évet tanultam eddig a 34-ből.....de készülök a gyes utáni időre, akkor talán nagyobb szerencsém lesz!


mindenkinek szép, sikeres életet kívánok....


és várjuk a fejleményeket :-)


8:48as :-D

2010. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!