Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hálapénz fogadott orvosnak...

Hálapénz fogadott orvosnak szülésnél - Ti megkérdezitek előre, még a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Akinek van fogadott orvosa, az megkérdezi előre, hogy mennyibe kerül a szülés? Vagy majd ad egy számára szimpatikus összeget? Tudom, hogy íratlan szabály, hogy a magánrendelési díj 10x-esét illik adni. Nálunk ezzel nem is lenne gond, mert csak 5.000 Ft a havi terhesgondozás. De ettől függetlenül kérdezzek rá? Úgy néz ki, császárom lesz (szemem miatt).
2010. márc. 11. 20:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Hát ez szörnyű! Nekem csak annyi hozzáoszlásom lenne, hogy mindenki arról beszél, hogy mennyit kell fizetni az orvosnak és a szülésznőnek. Mondjátok már meg, hogy mit csinál veletek amit ti magatok főleg egy spontán szülésnél nem tudnátok megtenni.Nélküle nem születne meg a baba aztán terhesen maradnátok ha nem lenne fogadott orvosotok?

Nem mindenki megszül fizetés nélkül is. Nekem csak annyi tapasztolatom van, hogy a szülésznők nagyon kedvesek és ha szimpatikus adjál neki de ne 20000Ft-ot fent a szülőszobán amikor szülni fogol mert mond meg mit csinál azért az összegért.

Nekem egy ismerősöm is fogadott szülésznőt aki mindent "elintéz" amit mi el is hittünk mivel a szülés szépen lezajlott és persze neki is ugyan úgy fájt a szülés mint mindenkinek nem vette senki át a fájdalmat.

Majd 2 óra múlva lekerültek az osztályra egy 2 ágyas kórterembe ahol a szoptatás nem igazán ment.

Felhívták a szülésznőt teljesen kétségbe voltak esve aki megígérte, hogy segít. Aki a feladatott áthárította csecsemős nővérkékre és amikor meglátogattuk mindig ott görnyedt az ágya mellett segítve a kisbabát, hogy szoptassanak. Később amikor hazajöttek elmondták hogy annak 2-3 csecsemős nővérnek köszönhetik,hogy megtanult a baba szopni egyébként már régen tápszert kapna. Na még hogy mindent megteszünk a gyerekért a természet elvégezte a munkáját és nem az orvos. Remélem senkinek nem lesz nehéz szülése! Ja és a lényeg amikor megkérdeztem hogy annak a nővérkének aki annyit segített adtak e valamit arra az volta válasz nem mert olyan kedves volt anélkül is. Na itt a hiba míg a szülésznő és nőgyógyásza a semmiért kapott 80.000Ft addig az aki tett is valamit az semmit.

Egyébként utólag miután én ezt sérelmeztem vittek be neki ajándékot és pénzt a csomagba névre szólóan.

Tehát ebből az a tanulság ha már annyira adni akartok annak aki megérdemli és olyan mértékben!!!!!!

2010. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Üdv Fórumosok!Jó csapat jött itt össze és sokat írtunk egymásnak építő jelleggel.Idő közben nekünk megszületett a kisfiunk. Pontosabban 26-án éjfél előtt 5 perccel.Van fogadott orvosunk és fogadott szülésznőnk is. Hiszek abban, hogy amilyen az "aggyonIsten" olyan a "fogadjIsten". Tehát ha valaki pozitív és tiszteletet mutat a másik ember iránt (nem követelőzik), automatikusan nagy többségében vele szemben is pozitívan fognak hozzáállni a körülötte lévő emberek.

A fiam születése és a feleségem szülése minden egyes pillanatában ott voltam vele jelen végig! Láttam és tapasztaltam az Orvos és a Szülésznő hozzáállását. Hát nem volt semmi! Minden tiszteletem és meghajlás előttük. Az átlag embereknek, főleg férfiaknak fogalmuk sincs, hogy egy nő ilyenkor min megy keresztül. Könnyű mondani, hogy "megszült az asszony" Ja! Nem az ő seggüket hasítják fel.


Hogy tudtak e olyat tenni, amit egy anyuka magától nem?.... mondjuk az esetek 60-70%-ban nekik köszönhetjük, hogy a ma megszületett gyerekek és édesanyák élve távozhatnak a szülésről. Hogyan is működik ez a valóságban? Mondom én, aki egyébként nem vagyok hálapénz párti! Illetve nem értek egyet a pofátlansággal és mértéktelenséggel.

Hát úgy, hogy doktorbácsi 15-20 év után gyakorlat után megkapja a szégyenteljesen alacsony fizetését és a szülésznő a szégyenteljesen alacsony kis 80-90 ezrét műszakpótlékkal bizony kevés. Persze a fizetésük eltérő lehet, de semmi esetre sem túlfizetettek. Ezért ott műszakozik, tűri az emberek nyűgét baját..... és felel azért, hogy ha komplikáció van ne maradj ott az ágyon a gyermekeddel együtt. Aztán a várva várt szabadnapon, amikor aludhatna bevállal egy anyukát, hogy kötelességén kívül, külön bemegy egy gyenge 12-14 órás plusz műszakra. Ja igen! Ők nem pénzből élnek,"jól" megfizetik de a felelősségük persze nagy. A doki ugyanígy nem lenne köteles bent maradni, aztán vagy egy emberileg normális ügyeletes doki van benn vagy egy alkoholista nemtörődöm állat, aki az asszonyt jól meggyötri és egy sintér kezei között....

Ők pluszként ezt bevállalják. Olyan ez, mintha valaki a munkahelyén bemenne 50 órát túlórázni egy hónapban, nem fizetnének érte semmit sem és még elvárnák tőle, hogy mindezt jópofával tegye. Ha tartozol valahova és jól választasz, jól állsz hozzá egy emberi közösségen belül élményként születik meg a kis bébi. A feleségem sokat szenvedett, nagyon nehéz szülése volt. Azt mondta a doki, hogy olyan, volt mintha egy normál méretű nőnek egy 4.4,5kg-os gyereket kellett volna megszülnie. Az első szülésünk volt. Véres volt, nehéz volt, de mindenki nagyon emberi és normális volt. A jelenlegi fizetések mellett egy józan mértékig a hálapénz jogos, ha a munkának van "tartalma". Mindegyikőnknek más és vegyes tapasztalatai vannak. Van aki sajnos sérelemmel és van aki pozitívan éli meg. Mindenkinek a saját szemszögéből nézve igaza lehet, de jobb megnézni mások élethelyzetét, problémáját és beleérezni a másik sorsába egy kicsit, mielőtt pálcát törünk. Nincs két egyforma eset. Jó volna mindenki munkáját tisztességesen megbecsülni no és persze egymást is. Akkor most nem lennének ilyen indulatok. Még 200 év és mentalitását tekintve rendben lehet a társadalmunk. Addig is kitartást és jó szülést babázást mindenkinek.


Most már Édesapa


Apuka

2010. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Gratulálok, és nagyon jó egészséget Nektek! :)
2010. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Kedves Apuka, szívből gratulálok a babához! :)))) És minden elismerésem a Tiéd, mert Te is végigcsináltad. Jó egészséget Nektek!


Nálunk nincs változás. Most már 100% a programozott császár a szemem miatt. Elvileg június 20-ra vagyok kiírva, de ez még változhat. A baba nevét még nem döntöttük el...

Az orvostól továbbra sem kérdeztem meg az összeget, majd adok a munkája szerint, utólag. Viszont szülésznőt én nem fogadok fel, mivel császárnál nincs nagyon dolga.

2010. ápr. 14. 19:51
 35/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok, 06.16-án megszületett a kislányunk. 53 cm, 3100 gramm, nagy haja van :)

Varratszedéskor adtam végül oda a hálapénzt. Császár volt, így csak az orvos kapott, a szülésznő nem.

2010. júl. 3. 14:28
 36/37 anonim ***** válasza:
Gratulálok a babához!
2010. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. júl. 5. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!