Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyfolytában azon filózok mi...

Egyfolytában azon filózok mi lesz ha 2évesen vissza kell menjek dolgozni, jól van e így?

Figyelt kérdés

sajnos nekem olyan szakmám van amibe nem is biztos,hogy el tudok majd helyezkedni,mert gyakorlatilag reggeltől estig dolgoznak benne,ha keresni akarnak.Két kicsi gyerekem lesz a másodikkal csak két évig lehetek itthon.Azt sem tudom elképzelni,hogy 2évesen beadom bölcsibe,mikor a nagyot sem akartam-akarom most.Igazságtalannak tartanám a másikkal szemben.

De egyszerűen azt sem tudodm,ha el is tudok valahova menni mi lesz ha majd állandóan lebetegszünk,mert a nagy már ovis lesz a kicsi meg kezdi a bölcsit...akkor fel sem vesznek sehova ha állandó táppénzen leszek.Ti ,hogy oldjátomajd meg,öteletetek van erre már??Biztos nem én vagyok az egyetlen ilyen kétségbe esett anyuka.

Máig nem értem ez mire jó az országunktól,hog ymég egy nagyot huzzanak rajtunk?

eddig aki nem tudott megélni a gyesből vissza kényszerült munkába,nekünk sem lenne egyszerű,de megoldanánk,de ha még év sincsen akkor,hogy oldod meg?tele leszünk munkanélküli kismamákkal?

De azt sem lehet húzni sokáig..

adjatok ötletet mert még meg sem született e kis tesó de már ezen pörgök,hogy mi lesz 2.5év múlva mikor munkába kell álljak......kellene


2010. márc. 20. 00:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Sajnos konkrétan én se tudom,hogy lehetne a legjobb a te helyzetedben.De az biztos,hogy nem jó így,hogy "csak" 2 év a gyes,mert eddig 3 év volt.

Annyit elérnek vele,hogy aki csak azért szült,hogy dolgozni ne kelljen,az 3 évente szült eddig.Most 2 évente...(ismerek ilyet,nem tudom hányadiknál állak le)

De szerintem nem kellett volna ezt az időt sajnálni a kismamáktól/apukáktól

Nálunk úgy lesz,mivel az én szakmámban se tűrik a hiányzást,hogy amint lehet vissza megyek dolgozni(pár hónap után) és apuka marad a picivel 3 éves koráig,ha adják a gyest,ha nem.Megoldjuk,az én gyerekem nem fog bölcsibe menni,ha lehet.

Nem tudsz részmunkaidőben dolgozni valahogy mégis?

Kívánom nektek a legjobbakat!

2010. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Túl azon, hogy amit a munkáról írsz, az jogos, de miért akarod szánt szándékkal meggyőzni magad arról, hogy a bölcsiben nem foglalkoznak a gyerekekkel? Ha így állsz hozzá, tényleg ne csodálkozz, ha a gyereked utálni fog odajárni. Én inkább kedvet csináltam neki hozzá, és láss csodát, szeret is odajárni.
2010. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Sziasztok én teljesen egyetértek a kérdezővel. Mi Nógrád megyében lakunk, itt össz vissz 2 darab bölcsöde van az egyik 80 km-re a másik 100 km-re kérdem én hogy melyik bölcsödébe írassam a gyerekem. És elmondanám nektek hogy nem csak a bölcsödékel vannak gondok Magyarországon,nekem az anyósom óvodába dolgozik és ott is van hogy hónapokig nem tudnak számlákat főzetni az önkormányzatok úgyhogy az óvodák is épphogy működnek. Úgyhogy szerintem gondolkozzatok el rajta ha le jár a 2 év hova fogjátok vinni a gyereketeket melyik bölcsödébe vagy óvodába. A nagymamára vagy a nagypapára nem fogtok tudni számitanni mert úgye neki 65 éves korukig kell dolgozniuk.Úgyhogy Magyarországon a legtöbb anyúka akinek 6 év alatti gyereke van hamarósan munkanélküli lesz és ez tény.
2010. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

Milyen anya az aki a 1-2 éves gyereket bölcsödébe adja. A közösségi életre nagyjából 3-4 éves korban érik meg a kicsi (a lányok általában korábban, a fiúk később.


Milyen problémák merülhetnek fel?

Állandó betegeskedés A leggyakrabban előforduló probléma a bölcsőde első évében, hogy állandóan beteg lesz a kicsi. Ennek a hátterében sok minden áll:


- a bölcsiket gyakran túlfűtik, nehogy a kicsik megfázzanak, de melegben a baktériumok jobban szaporodnak

- sok gyereket betegen vagy még nem egészen gyógyultan is bevisznek

- ha sok a gyerek, akkor nem tudnak rá odafigyelni a dadusok, hogy rendesen felöltözzenek, megtöröljék az orrukat, így könnyebben megfáznak és elkapják egymástól is a betegségeket

- vannak olyan gyerekek, akiknek eleve nem olyan erős az immunrendszerük

- a homeopata gyermekorvosunk szerint a sok bölcsődei megbetegedés lelki eredetű: a kicsi nem érzi jól magát és ezellen tiltakozik a megbetegedéssel.

2010. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Utolsó, milyen az az anya???? Mondjuk olyan, akinek dolgoznia kell menni. Erre nem gondoltál?
2010. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Nos ,örülök,hogy kaptam nem ellenem szóló válaszokat is.

az az igazság,hogy itt Pesten addig fel sem veszik a gyereket bölcsiba amíg nincs munkád,de nekem addig nem is lesz munkám amíg nem tuommegoldani a gyerek elhelyezést,ami t nem tudok munka nélkül megfizetni.Nagyszülők 300kmre akik dolgoznak még vagy 10-15évet szval ez kiesett.

amiket rebesgetnek,hogy kötelezni fogják az ovikat,hogy 2évesen is bevegyék a gyereket pelussal együtt..nos nem egy ismerősöm van aki vissza szeretett volna menni dolgozni 2évesen szoba tiszta volt a gyereke,7re ment volna dolgozni este 5ig.a bölcsibe nem veszenek fel szobatiszta gyereket,mert gyűg nekik.Ott meghatározott időben van tisztába tevés-ha bekakilt ha nem..nah én csak nyeleten mikor ezt hallottam az oviba meg még nem veszik fel,mert nincsen 3éves.

a gyerek nem tartózkodhat 8óránát tovább amit egyébként jogosnak is tartanék,de ha az anyuka nem tudja megoldani másképp akkor mi van??nem tud baby sittert fizetni,mert akkor kifizeti a napi keresetét egy embernek aki vigyáz a gyerekére,ilyen erővel otthon is maradhat-jogosan.apának fix a munkája az én férjem sem tudná megtenni azt,hogy itthon legyen,mert akkor rövid időn belül repülne,és egyenlőre ő tart el minket.Az ovik a mai divat,hogy a gyerekek nem mennek 7évesn iskolába és vegyes csoportok vannak,tehát a 3-7-8 éves korig..ezt mondjuk nem tartom túl jó ötletnek,bár azt mondják jó,mert hamarabb tanulnak a nagyobbaktól,de a hülyeséget is hamarabb átveszik..pont a barátaink kisfiáról szoktunk ez ügyben hallani...szval egyik sem könnyebb.az adott anyuka akit említettem az elején,nem tudott vissza menni dolgozni,mert a gyereket a szobatisztasága miatt nem vették fel,a bölcsibe a kora miatt az oviba jah és a munka beosztása miatt...Magán ovik meg egyenlőre nekünk megfizethetetlenek...

amiket még hallok oviból amúgy.A gyereknek nem törlik meg az orrát pl,nem segítenek a wc-n neki,nem öltöztetik át ha átvizesedik a ruha-kesztyű stb..és feljebb áll nekik,ha nincsen minden napra overál ,nem támogatod az ovit stb...

Én csak elképedve hallgattam a barátnőm elit művész ovijáról a beszámolót,hogy mekkorát csalódott benne,de hozzá tette,hogy szerinte máshol sem lenne jobb..szval nem értem mi megyen itt..és ha most rákényszerítik a 2éveseket is,hogy oviba menjenek,mert bölcsi nem lesz elég már félek ha rágondolok mi vár rá..és a gyerek lehet nem vesz ebből észre semmit,mert játszik jól érzi magát,csak te nem érted miért beteg állandóan stb...és miért kell ezt csinálni ha itt vannak az anyukák aki egyébként is szívesen maradnának-mint pl én,eddig is volt olyan aki vissza akart menni dolgozni vissza ment,de aki maradhatna vagy maradna ,miért redukálják le az időt nekik......???

2010. márc. 20. 22:10
 27/37 A kérdező kommentje:
Óó és még csak annyit,hogy én voltam bölcsis,bár emlék képeim is vannak ,de olyan nyomott hagyott bennem,hogy már gyerekként azt mondtam ha nekem gyerekem lesz sosem lesz bölcsis...akkor tehát igaz lehet a lelki sérülés,mert hát ha én is 3évesen mentem oviba és maradtak emlékeim és nem pozitív érzések a bölcsi iránt akkor mit gondoljak erről..lehet ez csak az én személyes rossz tapasztalatom és ezért óckodok ettől,de azok az anyukák honnan tudják,hogy a gyereke,hogy éli meg akik azt hiszik de jó dolga van ott,mert egész nap csak játszik??...honnan tudják lelkileg,hogy bánnak velük,esetleg a gyerek társaik..stb?Ha még bennem is 30évesen élnek ilyen érzések a bölcsim iránt...
2010. márc. 20. 23:14
 28/37 anonim ***** válasza:
39%

Hát kedves kérdező, nem tudom, te hol élsz...

Nálunk a bölcsi tiszta, rendes, normális, van benne hely felvételre. A szobatiszta gyereket természetesen felveszik (ilyet még nem is hallottam, amit írsz)... és segítenek neki a wc-n (az oviban is...). A gyerekem 2,5 évesen kezdett oda járni, imádta, a bölcsis nénik is nagyon szerették a gyerekeket. Látszott is az összes gyereken, mert ők is bújtak az ölükbe, szerették őket nagyon.

Az oviba vegyes csoportban van, sokat tanul, pl. az R hangot sitty-sutty megtanulta a nagyoktól 4 éves kora előtt. Csúnya beszédet, viselkedést nem hoz haza, nem tűrik az óvónénik, ha netán mégis hallja valakitől, akkor itthon mondja, rászólok, elmondom, hogy ilyet nem mondunk és soha többé nem mondja. Ennyire egyszerű a dolog.

Ha a gyeded meg olyan kevés, akkor azt jelenti, hogy nem voltál a teljes fizetésedre bejelentve, tehát nem is adóztál rendesen a pénzedből. Érdekes, akkor még ez nem zavart téged. Az adóvonzatot, amit fizetned kellett volna, azt félrerakhattad volna a gyed idejére pl. És akkor most abból kiegészíthetnéd a gyededet és nem lenne olyan nagy a különbség.

2010. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Hát némelyik ember tényleg elvan varázsolva. De az inkább az előttem szóló. Csak azért, hogy egy kicsit védjem a kérdezőt. Én is annyit kapok gyedet és rendesen be voltam jelentve. A minimál bérnél egy kicsivel többel. Erre mi felénk nem sokkal keresenk többet a nők. Ne Pesthez viszonyíts. És nálunk 6 hónaposan be kellett íratni a gyereket a bölcsibe azért, hogy helye legyen 2,2 hónaposan majd a bölcsibe. Így se biztos, hogy szeptemberbe kezdhetünk pedig addira már 26 hónaposak leszünk. Mert még előtünk vannak a sorban. Csak, hogy tudd.
2010. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Nem pesti vagyok, tehát nem Pesthez viszonyítottam.

A nők fizetése nem a lakhelytől, hanem a képzettségtől, végzettségtől függ. Én mérnök vagyok és nem minimálbért keresek, tudod. Az iskola nyitott mindenki számára...

2010. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!