Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyfolytában azon filózok mi...

Egyfolytában azon filózok mi lesz ha 2évesen vissza kell menjek dolgozni, jól van e így?

Figyelt kérdés

sajnos nekem olyan szakmám van amibe nem is biztos,hogy el tudok majd helyezkedni,mert gyakorlatilag reggeltől estig dolgoznak benne,ha keresni akarnak.Két kicsi gyerekem lesz a másodikkal csak két évig lehetek itthon.Azt sem tudom elképzelni,hogy 2évesen beadom bölcsibe,mikor a nagyot sem akartam-akarom most.Igazságtalannak tartanám a másikkal szemben.

De egyszerűen azt sem tudodm,ha el is tudok valahova menni mi lesz ha majd állandóan lebetegszünk,mert a nagy már ovis lesz a kicsi meg kezdi a bölcsit...akkor fel sem vesznek sehova ha állandó táppénzen leszek.Ti ,hogy oldjátomajd meg,öteletetek van erre már??Biztos nem én vagyok az egyetlen ilyen kétségbe esett anyuka.

Máig nem értem ez mire jó az országunktól,hog ymég egy nagyot huzzanak rajtunk?

eddig aki nem tudott megélni a gyesből vissza kényszerült munkába,nekünk sem lenne egyszerű,de megoldanánk,de ha még év sincsen akkor,hogy oldod meg?tele leszünk munkanélküli kismamákkal?

De azt sem lehet húzni sokáig..

adjatok ötletet mert még meg sem született e kis tesó de már ezen pörgök,hogy mi lesz 2.5év múlva mikor munkába kell álljak......kellene


2010. márc. 20. 00:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Nálunk is tiszta a bölcsi és hozzáértőek a gondozónők. Van olyan, akit nem kedvelek annyira, de nem azért, mert a gyerekkel rosszul bánik, csak nem bírom a stílusát (kicsit kioktató szerintem), de érdekes, a fiam imádja. Nem valami elit bölcsi, egy szimpla külvárosi, lakótelepi bölcsiről van szó. Én tisztában voltam már a fiam pár hónapos korában azzal, hogy nem fogok három évet itthon maradni, ezért körbekérdeztem már akkor, hogy ki melyik bölcsit ajánlja. Ezt többen is jónak tartották, ezért ide irattam a fiam. Igaz, a bölcsi választásnál a lakóhely illetve a munkahely komoly szempont, de a kérdező pesti, ezért nem abban a helyzetben van, hogy egyetlen bölcsi van a városban. A miénkbe azokat vették fel, akiknek valamelyik szülő munkahelye, vagy a család lakóhelye közel van a bölcsihez. Ez már eleve megnöveli a választási lehetőséget, ha mindkét szülő a városon belül dolgozik. Legtöbb esetben ez három környéket is jelent, ha a szülők nem egy helyen dolgoznak, és nem a lakóhelyük közvetlen közelében. Érdemes kérdezősködni, hogy melyik bölcsiről kinek mi a véleménye, illetve bemenni már jó időben előre, és a vezetővel, gondozókkal is beszélni, bekukkantani egy-egy csoportba, megnézni az udvart, végigkérdezni mindent, ami érdekel. Tudom, hogy vannak olyan bölcsik, ahol a gondozónők le se tojják a gyerekeket, de szerintem nem ez az általános.

Amúgy oviba tuti nem adnám a két éves gyerekemet, ott kétszer annyi gyerekre jut fele annyi felnőtt.

A kérdező problémájára meg szerintem az is megoldás lehet, ha egy akármi, bármi munkát talál, mindegy, hogy mit, csak adjanak munkáltatói igazolást. Azt már a próbaidő alatt kiadják, ezt beviheti a bölcsibe, és kész. Soha többet nem fogják kérni. Próbaidő alatt pedig bármilyen indoklás nélkül fel is mondhat. Ha ez lenne az ára, akkor én gyorsétterembe is beállnék dolgozni egy hétre (amúgy dolgoztam már gyorsétteremben), és már meg is van az igazolás. Utána már mehet is munkát keresni, és meg van oldva a gyerek felügyelete.


Mondjuk abban egyetértek, hogy kicsit durva, hogy 8 óránál többet nem lehet bent a gyerek. Ha valaki 8 órát dolgozik, akkor a gyerek mindenképp többet van a bölcsiben, oviban, hiszen oda is kell vinni, érte is kell menni, ami idő. Mondjuk szerintem az oviban már nem így van, sokszor látom, hogy ötre mennek a gyerekekért a közeli oviba a szülők.

2010. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy nem általános, hogy nem mehet bölcsibe szobatiszta gyerek. Nálunk kimondottan örülnek neki, és tanítgatják is a gyerekeket, viszik őket bilizni, és ha szólnak, akkor is kiviszik őket, plusz nem csak a meghatározott időben pelenkáznak, hanem ahányszor szükséges.
2010. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Na még mindig én, 10:04-nek, azért az egyáltalán nem biztos, hogy azért olyan kevés a gyed a kérdezőnek, mert nem adózott a többi jövedelme után. Én is a minimálbér után kaptam GYED-et, mert annyi volt a törzsbérem. Hiába kerestem többet, teljesen bejelentve, mivel a többi az mind műszakpótlék volt. Az alap a minimálbér volt, aki délelőttös volt, az tényleg pontosan annyit keresett, csak én soha egyetlen napot sem voltam délelőttös műszakban, csak délutános és éjszakásban, és nem 8, hanem 9 órát dolgoztam. Ez a TGYÁS-omba beszámított, a GYED-embe nem. Pedig multi cég, tehát nem hiszem, hogy susmus lett volna, mert bérelt munkaerő voltam, kicsit nagy lett volna a lebukás veszélye, ha bizonyos pénzeket feketén fizettek volna. Minden forint után fizettem adót, ami után kellett, és minden forintot leglálisan kaptam meg, mégis a minimálbér után kaptam a GYED-et.
2010. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"nem titok-48ezer ft a gyedem,sztem nem sok.ahhoz képest miket hallok,sajnos a bejelentettségem sosem volt nagy,így ha a családi pótlék is hozzá megy,jó ha megvan a 60ezer ft-vagy nincs,mert sokszor még azt sem éri el,tehát ez nem tudom kinek egy havi fizu,de nekem sosem volt ilyen kevés fizum.. "


Mivel azt írja a kérdező, hogy a bejelentettsége sose volt nagy és hogy sose volt ilyen kevés a fzetése, mint a 70% GYED+családi, ez számomra azt jelenti, hogy ennél jóval többet keresett, csak esetleg nem adózottan.

Ezért írtam, amit írtam.

2010. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Sajnos az én szakmám olyan amiben a tulajdonosok,bejelentenek valamennyivel kb 80-90ezerrel,de ebből is a járulékot ránk kényszerítik fizetni.Legutóbbi munka helyemen-20ezer ft-ot vontak le 86ezeres bejelentettség után.Ha többel szeretném még többet-ez így nem legális,de mindenhol ezt csinálják mióta behozták,hogy a min kétszeresét kellene kapjuk így inkább a munkavállalóra terhelik az össze sjáru0lékot.

És kedves egyik hozzá szóló,képzeld ez nem iskolázottság kérdése..ez munkáltató kérdése is.Igaz én csak egy technikus vagyok nem mérnök,de a férjem mérnök és bár a bejelentettje jó,a kéhez kapott fizujától nem vagyok hasra esve..de ő nem tudnaa

itthon maradni mert akkor ez sem lenne...tehát ez nem csak iskolázottság kérdése,hanem környezeti adottság kérdése is.sztem.Mivel nekem is nem egy szakmám van hanem 4 így nem nagyon szeretnék most rögtön tanulással kezdeni.

2010. márc. 22. 09:16
 36/37 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a férjem maradt itthon, mert nekem volt jobb munkahelyem.
2010. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"A kérdező problémájára meg szerintem az is megoldás lehet, ha egy akármi, bármi munkát talál, mindegy, hogy mit, csak adjanak munkáltatói igazolást. Azt már a próbaidő alatt kiadják, ezt beviheti a bölcsibe, és kész. Soha többet nem fogják kérni. Próbaidő alatt pedig bármilyen indoklás nélkül fel is mondhat. Ha ez lenne az ára, akkor én gyorsétterembe is beállnék dolgozni egy hétre (amúgy dolgoztam már gyorsétteremben), és már meg is van az igazolás. Utána már mehet is munkát keresni, és meg van oldva a gyerek felügyelete."


Erre nem reagáltál, pedig szerintem megoldaná azt a problémádat, hogy amíg a gyerek otthon van, addig nem tudsz munkát keresni, viszont ha nincs munkahelyed, akkor nem mehet bölcsibe.

2010. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!