Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért szül mostaná...

Szerintetek miért szül mostanában annyi fiatal lány? 18-25 közti korosztályt értem ez alatt elsősorban.

Figyelt kérdés

Ilyen helyen dolgozok és nap mint nap ezzel szembesülök.

Oké a végtelenségig se kell húzni, de ennek a korosztálynak a nagy része valamit még tanul vagy dolgozik(én esetemben pl mind a kettő egyszerre), hogy megalapozza az életét.


A 18 évesnek pl még érettségije sincs, mert kb idén májusban kéne vizsgáznia (születési dátumából saccoltam és nemzetiségis neve sincs).


Nem hinném, hogy több tucat 20 +/- pár évesnek meg lenne hozzá az anyagi háttere.


Van nekem is egy pár ismerősöm akik 23 évesek, mint én és évek óta(kb 6-7 éve) komoly kapcsolatuk van, de még váratnak a gyerek témával.

A másik csoportja az ismerőseimnek meg, hogy 21-22 évesen szültek, de az egyiknél apuka lelépett(gondolom megijedt a felelősségtől), azért szerencsére a nagyjánál egyben van a család.


Ha lenne is komoly kapcsolatom és relatív biztos háttér, akkor se vállalnék be egy gyereket, mert nem érzem, hogy itt lenne az ideje. Még gyereknek érzem magam 23 évesen az anya szerephez. Máséval elvagyok csak saját nem kéne a jelen helyzetben.


Emiatt van, hogy rosszul érzem magam, pedig tudom, hogy nekem most mással kell foglalkoznom.


Az olyan válaszoktól kíméljetek, hogy semmi közöm hozzá stb. Ez most nem az a kategóriás kérdés, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.


2016. jan. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
egyébként pont az ilyen egyszeru szakmunkások orulnek és buszkék arra, ha a gyerek teherbe esik már 17-18 évesen..de gondold el, ha az apád anyád diplomás ember lenne elontené oket a szégyen, hogy a 18 éves lányuk ezt tudja felmutatni.. a két lábát.
2016. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
88%

23 évesen estem teherbe,24 évesen szültem.Tervezett baba, 7 éves kapcsolatba,mindkettőnknek állás,saját hitelmentes ház,autó,megtakarítás.

Nem mindenki csóró huszonévesen,és nem mindenki akar nagymama korba szülni!

Lehet lepontozni,de már nagyon kezd elegem lenni belőle,hogy a fiatal anyukákat lépten-nyomon leszólják.29 éves vagyok,a lányom óvódájában úgy néznek rám mint az ufóra,anyámra meg azt hiszik,hogy ő a gyerekem anyja.

Milyen elkorcsosult világban élünk már???

2016. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
93%

Fiamat 22 évesen szültem és a tesót most 24 évesen fogom.

Mindig arra vágytam hogy anyuka lehessek.

Érettségim van 2 szakmám egy csodálatos férjem! Mi kell ennél több?

Megtudunk élni rendesen :)

2016. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Azt nem értem egy tini és egy fiatal felnőtt között miért vagy egyenlőség jel.

Egy 18 éves általában 11.-12. osztályos,nincs érettségije otthon lakik stb.

20 év felett már vagy épp főiskolás,egyetemista,de lehet már dolgozik is,ha van komolya kapcsolata vágynak gyerekre miért ne? Azért mert nagy divat 35-40 évesen szülni??

Azért mert sok huszonéves félve a felelősségvállalástól,kényelmi szempontból,társadalmi elvárások hatására otthon él teljesen úgy mint mikor tini volt,nem azt jelenti,hogy felnőtt nőként nem lehetne már anya.

Mindenki másképp érik,a másik nem tudhatod kinek milyen az anyagi háttere,kívülről mindenki nagyon okos,az hogy valaki 30 nem jelenti,hogy fél milliót keres van hitelmentes háza kocsija minden csuda jó.

Manapság imádnak az emberek beleszólni ki mikor szülhet,már olyan kérdést is láttam,hogy tiltani kéne aki nagyon fiatalon szül,aki szegény stbstb.

Valakinek itt az ideje 20 évesen.

Tinikorban nem pártolom,sőt hülyeségnek tartom,mert nagyon fiatal még,általánosságban háztartást se vezetett vagy dolgozott még,de akadnak kivételek.

Mindenesetre az sem úgy működik,hogy aki 21 évesen szül szét megy a párjával aki 30 évesen Ő együtt marad a férjével,nem egy esetről hallottam,hogy 10 éve együtt voltak tervezték a gyereket a nő egyedül maradt.

A kor egy adat.

2016. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
95%
Ezért is szép ez az ország.... Szóljuk le a szakmunkásokat,alázzuk porig őket mert nekik/nekünk csak az van.de azért ne feledjük el,meg lehet nézni ,mennyivel emberségesebben bánunk MI lúzer szakmunkások egymással meg a gyerekeinkel.ha felnőnek mi nem pénzt adunk mekik hanem szeretetet.Mert képzeld kedves 30as hozzászóló a szakmunkás,kevesebb pénzből élőis tud szeretni és mindent megadni...
2016. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Jól van bacod szétrakod a lábad úgy könnyen meg tudsz keresni 2,5 milkát Svájcban :D Agyas...
2016. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

En 19 evesen mentem ferjhez, kulfoldre koltoztunk ,dolgozni kezdtunk de nem tervezetten terhes lettem az elso fiunkkal. Bevallom,osznten,hogy en eloszor nagyon orultem neki , a ferjem viszont nagyon boldog volt. Feltem az anyasagtol ,hogy meg nem allok keszen de miutan megszuletett es belejottem a babazasba rajottem,hogy ez az egyik legjobb dolog ami megtortenhetett velem ay eletben,hogy anyuka lettem :)

2 eves lett a kisfiunk mikor ismet elkezdtem dolgozni. 2 es fel mikor elhataroztuk,hogy johet a kisteso aki jott is azonnal.

Majdnem 2 eve ,hogy visszakoltoztunk Magyarorszagra es a ferjem mult ev elejen kozolte,hogy szeretne 3. gyereket. Kertem gondolkodasi idot mivel kozbe tanulni kezdtem es az volt a terv,hogy ha a kicsi fiunk 3 eves lesz ,dolgozni is megyek. Vegul igent mondtam mert nincs kedvem x ev mulva ujra kezdeni a pelenkazast, ejszakazast . 3 honap probalkozas utan teherbeestem, 7 hetesen kiderult,hogy ikrek.

27 evesen ez a 3. terhessegem. Lehet,hogy korai de nem erzem annak. A ferjem majdnem 10 evvel idosebb nalam, neki a mindene a csalad. A gimis eveim alatt is dolgoztam , nem voltam bulizos fajta , inkabb moziba, sportolni jartam a baratnoimmel es utazgattam.

Ugyhogy lathatod, lehet,hogy fiatalon kezdtem de en elott-kozbe-utana dolgoztam, nem segelybol eltunk sot volt,hogy meg mi tamogattuk mindkettonk szuleit is anyagilag.

Mondjuk mi mar 8 eves hazasok vagyunk , a ferjem egyelten napig sem volt munkanelkuli . Sajat csaladi hazunk van.

2016. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

32-es valaszolo:

Ne aggodj , nekem mindenhol szia-t koszonnek az emberek, a penztaros, a bankban a biztonsagi or , a kulcs keszitonel az etteremben, a piacon. A hugomnak bezzeg aki 10 evvel fiatalabb nalam jo napot-ot. `:D

A korhazban is mindig a tini ambulanciara akarnak elkuldeni. Multkor Apukam szulinapjara sort vettem , elkertek a szemelyimet.

Nem eleg,hogy 2 kisfiu szaladgal mellettem ,2 baba a hasamban meg 27 evesnek se nez senki es en is kapok olyan beszolasokat, megjegyzeseket,hogy csak na .

Eloszor nagyon rosszul esett , most mar rohogok rajta. Probalj meg nem foglalkoyni veluk.


Amugy 6 evig eltunk kulfoldon ott erdekes, sosem szoltak be pedig parszor ott is hittek jatszoteren,hogy a babysitter vagyok de banto megjegyzest, lenezo tekintetet sosem lattam vagy hallottam.

2016. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

" A ferjem majdnem 10 evvel idosebb nalam, neki a mindene a csalad. "



Na pont ez a lényeg.Mindegy mikor szülsz,a lényeg az,hogy KINEK!

2016. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Azért ne essetek egymásnak. Elmesélek 2 történetet rólam/családomról, hogy én miért ellenzem ezt a nagyon fiatalkori gyerekszülős dolgot.


Édesanyám 19 és 21 évesen szült 25 évvel ezelőtt. Hozzáment az első szembejövő férfihoz, aki az apám. Anya elmondása szerint nagyon akart minket(nálam konkrétan az volt, hogy ha akkor nem jövök össze, akkor már nem is vállalt volna gyereket, mert 2 év korkülönbséget szeretett volna). Ennek az lett a vége, hogy apám 3 éves koromban elköltözött tőlünk, de 11 éves korom óta azt se tudjuk, hogy él-e még egyáltalán-azóta eltelt ugye vagy 12 év. Nagyon sokak szenvedtünk, mert anya látástól mikulásig dolgozott, hogy eltartsa a családot. Szerencsére nem kallódtunk el, relatív jó tanulók voltunk tesómmal, sose volt olyan gond, hogy ne lehetett volna minket egyedül hagyni, vagy bemenni szülőire, mert rosszak voltunk.

Na én ezt a hibát nem akarom elkövetni, hogy az első szembejövővel összeházasodni, gyereket szülni, azt otthagy mert ez neki nem tetszik. Akkor inkább sose vállalkozok családalapításra. Egyébként anya egy egyszerű munkás ember. Dolgozott mindenfélét. Területi képviselő már tizen éve és mellég takarítani jár. Érettségije nincs, mert 10 osztály után szakmát tanult. Apám meg egyébként sose fizetett gyerektartást.


A másik pedig, hogy miért inkább a karrier építésbe menekülök, az az, hogy volt 4 éve egy kapcsolatom, ahol a srác eléggé lehúzott. Azt mondta, hogy soha nem lesz belőlem semmi. Ez egy olyan törést okozott bennem, hogy igenis meg mutatom neki, hogy többre fogom vinni, mint ő. A viszonyok: ő érettségi után valami közgázt tanult, utána kb 2,5 évet dolgozott, majd elvégzett egy marketig msc-t, csak azért, hogy meglépjen a munkahelyéről és az msc után kb 2 évvel kezdett el dolgozni egy humánerőforrásos nem tudom milyen cégnél. Ő most olyan 31 éves és otthon lakik. Nem is akart elvállalni rangon aluli munkát, amíg együtt voltam vele. Kvázi a szülein élősködött(ez már kimeríti ennek a fogalmát nálam, hogy egy 27-28 évesnek derogál a munka)


Én érettségi után egy orvos asszisztensi okj-t végeztem el, és még a 22-őt nem töltöttem be, de már iskolapadból egyenesen dolgozni mentem. Azóta folyamatosan dolgozom és most munka mellett csinálom a sulit, ami nekem az álom egy pár éve. Ezen felül van még egy suli Msc-n amit elvégeznék, de azt még csak Angliában láttam, nem tudom még, hogy fogom megoldani. Egyébként ahol dolgozom, ott lakik az említett srác kb 20 perc tömegközlekedéssel, vagy még annyi se. Bármikor összefuthatok vele, és hogy őszinte legyek alig várom, hogy ezeket az orra alá dörgölhessem, hogy nélküle milyen sokra vittem.


Bocsi a regényért.

2016. jan. 14. 16:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!