Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért szül mostaná...

Szerintetek miért szül mostanában annyi fiatal lány? 18-25 közti korosztályt értem ez alatt elsősorban.

Figyelt kérdés

Ilyen helyen dolgozok és nap mint nap ezzel szembesülök.

Oké a végtelenségig se kell húzni, de ennek a korosztálynak a nagy része valamit még tanul vagy dolgozik(én esetemben pl mind a kettő egyszerre), hogy megalapozza az életét.


A 18 évesnek pl még érettségije sincs, mert kb idén májusban kéne vizsgáznia (születési dátumából saccoltam és nemzetiségis neve sincs).


Nem hinném, hogy több tucat 20 +/- pár évesnek meg lenne hozzá az anyagi háttere.


Van nekem is egy pár ismerősöm akik 23 évesek, mint én és évek óta(kb 6-7 éve) komoly kapcsolatuk van, de még váratnak a gyerek témával.

A másik csoportja az ismerőseimnek meg, hogy 21-22 évesen szültek, de az egyiknél apuka lelépett(gondolom megijedt a felelősségtől), azért szerencsére a nagyjánál egyben van a család.


Ha lenne is komoly kapcsolatom és relatív biztos háttér, akkor se vállalnék be egy gyereket, mert nem érzem, hogy itt lenne az ideje. Még gyereknek érzem magam 23 évesen az anya szerephez. Máséval elvagyok csak saját nem kéne a jelen helyzetben.


Emiatt van, hogy rosszul érzem magam, pedig tudom, hogy nekem most mással kell foglalkoznom.


Az olyan válaszoktól kíméljetek, hogy semmi közöm hozzá stb. Ez most nem az a kategóriás kérdés, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.


2016. jan. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
83%

19éves vagyok, és 31hetes várandós.

El lehet ítélni, DE a szakmám megvan, a páromnak biztos munkahelye van, és nem a nagyi meg anyuék tartanak el minket.

Igen is megbírunk állni a lábunkon!

Igaz, hiába van szakmám, az érettségit még leraktam volna szívesen, de jött a Kisfiam amit nem bánok, mert elkezdem szeptemberben az esti iskolát.

2016. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
18- as, ebben egyébként rohadtul igazad van. :) Nem is az iskolázottság, hanem az értelem, a szorgalom a fontos. Sokan el vannak tévedve ezzel kapcsolatban. A férjem pl. diplomás és jól keres, mert egy: Nem olyan szakra ment, ami semmire sem jó, kettő: Értelmes, fejlődni akar, képes is rá és nagyon szorgalmas. Ugyanilyen ismerősöm van diploma nélkül is. Ellenben ismerek olyan embert, akinek tök jó diplomája van - de tényleg, simán el tudna vele jó helyen helyezkedni - csak épp nem túl okos, az egyetemet is alig nyögte és a munkamorálja sem az igazi. Persze állandóan sír a szája hogy szar az élete. :) Szóval nem a diploma ám a világ... És még észt sem osztanak mellé. :) Ezerszer inkább egy jó OKJ + nyelvtudás. Amikor az ember a befizetetln csekkek meg a széteső használt bútorok mellett sír, akkor jön rá, hogy mennyit ér egy darab papír. Önmagában semmit.
2016. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
12%
21, a párod bir megállni a saját lábán..te meg állsz az o lábán..na valahogy igy. oszintén mit kezdenél egyedul, ha elhagyna..? még utcasepronek sem kellenél érettségi nélkul.
2016. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
76%

Egy no had eljen meg a parja laban, amikor terhes. A nonek olyankor az a dolga, hogy egeszsegben es biztonsagban kihordja a babat, ugy, hogy kozben ne gurizzen. A ferfinak meg az a dolga, hogy ezt a biztonsagot megteremtse a gyermekenek es a parjanak is. Utana a gyerek nevelese a fontos, hogy megfelelo utemben fejlodjon es tanuljon. Sajnos egy apa nem tudja megszoptatni a gyereket, ugyhogy osztonosen ez az anyara marad. Ezt az anya biztositja neki. ezek a dolgok millioszor fontosabbak, mint hazahozni 100-120ezer forintot (mondjuk, csak mondtam valamit). Az anya egy gyerek eleterol es jovoerol gondoskodik, ahogy az apa is, csak mas a feladatok, ez a normalis. Majd ha a gyermek eleg idos lesz, hogy ne legyen a nap 24 orajaban szuksege az anyukara, akkor az anyuka is elmegy dolgozni.

Nem tudom mi ez a hulye karrierista hozzaallas a dolgokhoz, egy no gondoskodjon a gyerekrol ameddig szukseg van ra, egy apa meg a csalad (nem csak anyagi)biztonsagarol.

2016. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem hülyeséget írtál 23-as.

Édesanyámnak 2szakmája van, érettségije nincs és megáll a lábán, édesapámmal együtt, aki szintén csak szakmával 600ezret keres Ausztriában. (hotelt építenek)

Szóval nagyon elvagy tévedve.

Nem terveztük a kisbabánkat, de így alakult, kötelessége eltartani, én mosok rá, főzök, mindent megcsinálok és ilyet soha, de soha nem hándráljuk fel.

Előbb a betonba köss. Jó éjt :)

2016. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
91%

Ja, még annyit hozzá tennék, hogy inkább büszkeséggel tölt el, hogy életet adok az én kishősömnek és nem be drogozva/berúgva fetrengek valahol az otthonom és a disco/kocsma hazavezető úton. Mert ugye most ez a "divat".

Szomorú, hogy Ennyire egy kalap alá vesznek mostanság Mindenkit. Elég nagy hiba.

De mindegy. Én nem érzem azt, hogy hibát követek el ezzel, hogy felnevelem a gyermekem becsületesen.

Minden jót, és szépet.

2016. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
56%

Nem olvastam végig a kommenteket, de elmondom az én véleményem.


23 éves vagyok és itt szuszog mellettem egy 12 hetes gyönyörű kislány. Nem tudatosan terveztük, de úgy voltunk vele, ha akar, jön, nem fogjuk sem sürgetni, sem megakadályozni. A tanulmányaimat rég abbahagytam Angliai munkavállalás miatt (ebbe tovább nem másznék bele, h miért, maradjon magánügy ☺) . Jelenleg Szlovákiában élek.


Egyáltalán nem bántam meg, nem szülők nyakára szültem. Sőt! Kifejezetten örülök, h fiatalon lettem anyuka. Láthatom felnőni a gyerekem. Sőt, ha 6-8-10év múlva szeretnénk még egy kistesót be merem vállalni. Azért 40-45 évesen már lehet nem vállalnék gyereket.

Mindig arra gondolok, hogy én ,,röpke" 43 éves leszek amikor a lányom 20 évesen már nő lesz és én ezt még megélhetem. És nem mindegy, hogy csak 20, vagy még 40 évesen is lesz még anyukája (meg apukája).

2016. jan. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
29%

mennyi becsúszott kölyök.

de meglepő.

2016. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Nem kölyök, Te idióta
2016. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
5%
25..gyerek vagy még... maradjunk ennyiben. Agyilag legalábbis biztosan. 600 ezret keres Ausztriában? és...képzeld én meg diplomával Svájcban 2.5 milliot havonta...érted?? én!! keresek annyit!! nem a párom...nem az apám. ja, és hát Magyarországon nagy pénz 600 ezer, de ha Ausztriában élnétek nem lenne sokra elég..nem lennél buszke a szakmunkás szuleidre. Remélem a gyerekeimbol nem lesz egy ilyesn ostoba, számito, kis tinip.csa..aki azt hiszi az a valami, hogy mos és foz..oh istenem..hát hol élsz te?
2016. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!