Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért szül mostaná...

Szerintetek miért szül mostanában annyi fiatal lány? 18-25 közti korosztályt értem ez alatt elsősorban.

Figyelt kérdés

Ilyen helyen dolgozok és nap mint nap ezzel szembesülök.

Oké a végtelenségig se kell húzni, de ennek a korosztálynak a nagy része valamit még tanul vagy dolgozik(én esetemben pl mind a kettő egyszerre), hogy megalapozza az életét.


A 18 évesnek pl még érettségije sincs, mert kb idén májusban kéne vizsgáznia (születési dátumából saccoltam és nemzetiségis neve sincs).


Nem hinném, hogy több tucat 20 +/- pár évesnek meg lenne hozzá az anyagi háttere.


Van nekem is egy pár ismerősöm akik 23 évesek, mint én és évek óta(kb 6-7 éve) komoly kapcsolatuk van, de még váratnak a gyerek témával.

A másik csoportja az ismerőseimnek meg, hogy 21-22 évesen szültek, de az egyiknél apuka lelépett(gondolom megijedt a felelősségtől), azért szerencsére a nagyjánál egyben van a család.


Ha lenne is komoly kapcsolatom és relatív biztos háttér, akkor se vállalnék be egy gyereket, mert nem érzem, hogy itt lenne az ideje. Még gyereknek érzem magam 23 évesen az anya szerephez. Máséval elvagyok csak saját nem kéne a jelen helyzetben.


Emiatt van, hogy rosszul érzem magam, pedig tudom, hogy nekem most mással kell foglalkoznom.


Az olyan válaszoktól kíméljetek, hogy semmi közöm hozzá stb. Ez most nem az a kategóriás kérdés, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.


2016. jan. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el mikor érzi úgy, hogy felnőtt a feladatra.és tény,hogy a mai 16-18 évesek többsége nem szülőnek való.De tisztelet a kivételnek akik jó szülővé válnak.Van ismerősöm aki fiatalon szült és nagyon jó szülő lett.itt nem a kor, a felelősség a fontos.Szerintem az meg,hogy a mi pénzünkből tartják el ez lehet részben igaz mert nem dolgoztak egy percet sem, de nagyon sok idősebb ember is van aki a "mi" pénzünkből él.Személy szerint én nem ebből a szemszögből közelítem meg.24 éves vagyok kismama.és nagyon boldog ettől.Kedves kérdező egyáltalán nem baj ,hogy nem érzed ,hogy érett vagy az anya szerepre.Szerencse nem vagyunk egyformák :)
2016. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
60%
Mostanában?? A gyermekvállalás kitolódott. Nem ez a változás hanem az, hogy ezt egyesek korainak tartják. A 18 és a 25 éves kor között óriási különbség van! Én 25 évesen 4. éve dolgoztam. Hogy miért vállalnak sokan gyereket ebben a korban? Mert manapság is sokat állítják, hogy nem akarnak 30 felett szülni. Persze vannak borzasztóan felelőtlen esetek, amikor a 19 éves egy napot sem dolgotott, pár hónapja ismeri a párját akinek bizonytalan a munkahelye és babát vállalnak szülők nyakára. De sok olyan eset van amikor 22-24 évesen tud venni hiteles házat egy pár, mivel egy ideje dolgoznak és saját pénzből annyit amúgy is nagyon sokára tudnának összegyűjteni. Nyilván egy 19 éves nem dolgozott 2 évet még. De az a 7 év 18 és 25 között rengeteg.
2016. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
53%
10 - es válaszadó vagyok. Azt még kifelejtettem, hogy saját, hitelmentes családi házunk van. Ellenben van olyan közel 40 éves ismerősöm, aki most kezd gyereket vállalni, hogy kapjon támogatást lakásra. Most van valami ilyen dolog, amit ponosan nem is tudok, mert nem vesszük igénybe. Anélkül nem tudna sajátot venni, de szerintem még olyanja sem lesz, mint amilyen már most nekünk van. Szóval annyira, de aaannyira egyedi minden eset... Felesleges ilyen provokatív kérdéseket feltenni, mert szerintem tök egyértelmű 3 dolog: A szülések kicsúsznak manapság, 2: Vannak a felelőtlenek, akik a semmire szülnek, de ez kortól független, 3: Vannak, akiknek már fiatalon is megvan a hátterük. Ez teljesen egyértelmű.
2016. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a 25 éves dolgozik.. most csak vegyünk egy példát: 21 évesen szerez egy szakmát, akkor 25 éves korára van már 4 év tapasztalata.


De ott van mondjuk az ellen oldal. Lehet, hogy 25 évesen még iskolába jár(főiskola/egyetem- az orvosok pl ilyen tájt kapják meg a diplomájukat, ha nem csúsznak, de van olyan fiú ismerősöm, aki 25 éves és még mindig az iskolapadot koptatja. Ő műszaki menedzserire jár). És ez még csak 2 teljesen más irány.


Egyébként nem minden szakot lehet gyerek mellett csinálni. Ahova én járok ott volt egy 30 körüli nő pici babával és nem tudta a kettőt összeegyeztetni. Muszáj ott lenni minden konzultáción(hétfőtől péntekig havi egyszer), különben nem mehet vizsgázni se az ember.

2016. jan. 12. 21:05
 15/41 anonim ***** válasza:
Lehet nem minden szakhoz lehet babát egyeztetni.De aki gyereket vállal az tudja,hogy mit szeretne.Aki komolyabb szakokra jár én tapasztalatom alapján nem az a tipus aki korán szül.persze itt is van kivétel.De tényleg a mai tapasztalat az,hogy inkább kitolódik a szülés .Én személy szerint ideálisnak tartom a 24-26 korosztályt.Nem azért mert 24 éves kismama vagyok,hanem mert mindenki más.Van akinek a karrier,van akinek család.
2016. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem hogy miért foglalkoztat ez téged ennyire. Sosem értettem egyébként azt, amikor valaki másokkal van elfoglalva. Most őszintén, nem mindegy hogy ki mit csinál az életével? Nekem jó az enyém úgy ahogy van, és nem is érdekel hogy más mit miért és hogyan csinál... Eszembe nem jutna ezen gondolkodni. :D
2016. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Savanyú a szőlő...
2016. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni de gondolom itt nincs sok olyan válaszoló aki anyukája 30-as éveiben született elsőszülöttként. Ugyanis 20-25 éve a nők 20 évesen szültek! És igen 3 szakmám van mégis jobban keresek mint egy pár diplomás, nyilván nem orvosokra gondoltam meg ügyvédekre. Van aki pizzát süt a diplomájával.. igaz nem ez volt a kérdés de túl van ez egy kicsit lihegve és általánosítva.
2016. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
81%

Nem hinném hogy fiatal lany lennék 23 évesen lassan 2 gyerekkel.

19 évesen házasodtam, nem azért mert jött a baba. (Rá 1 évre jött). Akkor is és most is tanulok, és fogok is sokáig mert szeretek tanulni. Egyébként vállalkozásunk van, ithon papírozok, veszem fel a megrendeléseket emailben. Tehát emellett hogy gyerekem van dolgozok. Nekem inkább az fura h a szüléseten 90÷ ban 30-35 év felettieket látok nem korombelieket.

Tudjátok 20 évvel ezelőtt az hogy valaki 20on évesen anya volt nem volt meghökkentő. Sőt.... az volt a normális.

Egyébként! Meg mindenki akkor szüljőn, amikor megtalálta azt az embert aki azt megérdemli, és lelkileg is készen áll a feladatra. Ez lehet 20 de lehet 35 évesen is. Nem kor fuggvénye.

2016. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Durva, hogy Magyarorszagon ez miert haboritja fel ennyire az embereket. Mar alapbol az is durva, hogy mas eletevel vannak nagyon sokan elfoglalva, de hogy meg haborognak is rajta, az kegyetlen...:D

En kulfoldon nottem fel, itt a pl nem az a durva, ha valaki 18 evesen szul. Amikor 15-16 eves voltam, akkor a sulimbol 11 csaj volt terhes. (16 eves korig lehetett odajarni). Egyik evfolyamtarsam 14 evesen esett teherbe, 15 evesen szult, es egyik tanar sem nezte le. Sot, egyik sulistarsunk sem nezett ra ugy, mint a veres rongyra. Megszulte, leerettsegizett, az egyik legjobb erettsegit irta, holott elotte nem volt jo tanulo egyaltalan, de terhesen osszeszedte magat, es nagyon jo erettsegit irt. Nem volt tervezett gyerek, de kiallt a vilag ele, es buszken vallalta, hogy o anyuka, es van egy kisfia, akit mindenkinel jobban szeret. Utana tovabbtanult, mondta is, hogy a semmibol nem tudja a joletet megteremteni a gyerekenek, ugyhogy tovabbtanul. Szuloi tamogatast kapott, persze, de ez nekem pl egy percig sem fajt. Az o dolguk volt, nem az enyem, es ezzel tisztaban voltam. En nem nelkuloztem semennyit azert, mert ot az anyukaja tamogatta, ugyhogy nem tudom, hogy miert lettem volna kiakadva.

Szerintem inkabb az szomoru, hogy Magyarorszagon mar szinte csak 25 ev felett mernek gyereket vallalni, mert addigra gyulik ossze annyi, hogy tudjanak plusz egy szemelyt etetni, ruhazni stb. De csak azert, mert Magyarorszagon igy mukodik nem jelenti azt, hogy ennek kell lennie a normanak! Ha valaki 20 evesen teherbeesik tartos parkapcsolat mellett, ahol a ferfi rendes fizetessel rendelkezik, es nem okoz gondot, ha esetleg meg egy valakire kolteni kell, akkor miert kell elitelni azt a 20 eves lanyt, hogy nem veteti el a gyereket? Van, aki a jelenben el, es nem arra gondol, hogy "jaj de meg nincs diplomam", "jaj de az atlag 25 ev felett szul". Nem mindenki akar lediplomazni vagy megvarni, hogy 25-30 eves legyen, mire kibujik a baba. Kulonben sosem tudhatjuk, hogy osszejon-e a diploma, lehet, hogy az egyetem utolso feleveben mar nem vagyunk kepesek tovabb csinalni, vagy pl azt sem tudhatjuk soha, hogy mikor csap el az auto. Mindenki eljen ugy, ahogy akar, es ez ne zavarjon se lnki mast, ameddig titeket nem befolyasol.

Egyebkent meg ez a hulyeseg, hogy "en fizettem az adot, hogy te kaphass segelyt".... Akkor is fizetned, ha nem szulne senki 17 evesen. Csak lehet, hogy nem egy tisztesseges anyuka kapna belole egy nagyon kicsi toredeket, hanem egy ingyenelo, aki nem akar dolgozni, mert lusta. Egy anyuka meg valoszinuleg elobb-utobb elmegy dolgozni (mivel segelyekbol nem lehet megelni hosszutavon, nyilvan), es akkor o is fizetni fogja az adot. Ilyen egy kozossegben elni, mindenki lead egy bizonyos osszeget, amibol pl utakat epitenek, mas embereket segitenek, stb...

2016. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!