Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi miatt, pihen sokat 1...

Mi miatt, pihen sokat 1 kismama nagy pocakkal szülésig?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 20:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,minden válaszolót én mindig fel felé pontozom.Mindenkinek a zöld kéz megy,a piros soha.
2016. márc. 4. 16:49
 12/21 anonim ***** válasza:
37 km èn csak az utóbbi kèt hètben pihenek delután egy órát fekszem a láb dagadás ès nehèz lègzès miatt aludni nem tudok napközben takarìtok ,főzök sütök.próbálok minnèl többer mozogni,este tornázok fel órát is .Volt ideggyulladásom a 27 körül akkor 3 napot feküdtem .
2016. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki volt már terhes, esetleg többször, az tudja, hogy minden terhesség más, egyikkel lehet ugyanaz a kismama rendkívül fitt a szülés napjáig, másik jobban megviseli. Nem a legszebb elnevezés, de részben találó: terhesség. Én most a 38. hétben járok, mindent csinálok úgy, mint azelőtt, csak éppen nem kapok levegőt közben, vagy többször meg kell állnom, több apró lépésben végzem el a dolgom.


Rendkívüli mértékben elegem van a "terhesség nem betegség, hanem természetes állapot" típusú szövegekből, mert bár szóról szóra így igaz, ez nem jelenti azt, hogy ez a természetes állapot pontosan ugyanolyan, mint a nem terhesen megélt természetes állapotunk. Vannak változások a testünkben, pszichénkben, lelkünkben ilyenkor, és épp az a természetes, ha ezekkel együtt élünk, nem letagadjuk őket és szuperkismamit játszva nem veszünk róluk tudomást.


Most az a sikk, hogy terhesség alatt 4-6 kg-t hízik a kismama, a munkahelyéről megy szülni, a 6 hetes kontrollra pedig friss frizurával és manikűrrel érkezik. A másik véglet sem lenne jobb semmivel. De azzal se jöjjön senki, hogy ez az etalon.

2016. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt mondja a terhesség egy állapot nem betegség.De abba belese gondol senki hogy a terhesség sok betegséggel járhat.Nekem a terhességgel jött a magasvérnyomás és a toxémia.Nem volt jó és probléma mentes a terhességem folyamatosan orvoshoz kórházba jártam.Sokat szenvedtem.De megérte!!!!
2016. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom hogy van ezzel a többi kismama, iszonyat keveset alszok. Az éjszakáim abból állnak, hogy fuldoklok a savtól, bedugul az orrom, pisilni és inni járok, a nagy nyáltócsára felébredek(minden éjszaka horkolok mint egy üvöltő oroszlán és Balaton méretű tó van a párnámon), izzadok, emellett viszket a hasam, vagy nem találom azt a pozíciót ami kényelmes lenne az ágyban és azért szenvedek. Általában éjfélkor birok elaludni, mert párom addig TV-zik és az is zavar, utána én zavarom őt a horkolásommal. 3-kor automatikusan felébredek és nem birok visszaaludni, mint egy zombi járkálok fel és alá majd 4-kor visszaalszom. Durván 5-6 órákat alszom megszakításokkal. Nappal se birok aludni, mindig sikálok valamit, vásárolok, főzök, orvoshoz megyek. Ma pl eldugult a mosogatónk lefolyója, azt lefolyógörényeztem fél napig. Isteni volt lehajolni és guggolni folyamatosan fuldokoltam a savtól, a lábaimat egy rinocérosz is megirigyelhetné úgy bepüffedt utána. Ma délután -ritka pillanatok egyike- nem csináltam semmit! :) Nem tudom mi számít sok pihenésnek, de szerintem nem viszem túlzásba.
2016. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Na akkor azt képzeljétek, hogy én anno a 7. héttől tàppénzen voltam a munkakörömből kifolyólag, és kb a 18. hétig napi 20 igen HÚSZ óràt aludtam. Mint akit fejbevertek. Ezt kívànta a szervezetem. Utàna energikusabb lettem, és a túlhordàs miatti kötelező ctg- re lazàn gyalogoltam naponta 40 percet plussz 7 emeletet, előtte meg màsfél-2 óràs sétàkat tettünk minden nap. Az utolsó trimeszterben persze én sem aludtam jól, az màr a sehogysekènyelmes àllapot, ha az ember végre bealszik, rövid időn belül tutira felébreszti a felrobbanni készülő hugyhólyag. Egyébként pedig én sosem értettem h oké, persze, àldott àllapot, ez egyértelmű, nade magàt a " terhesség" kifejezèst sem véletlenül alkalmazzuk, miért olyan nagy baj ha egy anya vállalja h bizony nem minden fenékig tejfel ebben a 9 hónapban??
2016. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

A "terhes" szónak eredetileg semmi köze a "teher"-hez.


"A terhes szó a régi tereh szó átalakult változata (ezt nagyon kevesen tudják, azt hiszik, hogy a teher szóból származik). A tereh az jelentette: gyönyörűség. A terehes (ma: terhes) pedig azt, hogy: a gyönyör állapotában leledző nő. Arany János: Walesi bárdok c. közismert versében is felbukkan: "Vadat, halat, s mi jó falat/Szem-szájnak ingere,/Sürgő csoport, száz szolga hord,/Hogy nézni is tereh", tehát mindezt nézni nem megterhelő, hanem gyönyörűség. "

2016. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A tereh a teher régies formája. Mas nyelvekben is hívják terhesnek a terhes nőket, nem véletlenül. Mert akárhogy is nézzük, teher, bármennyire is gyönyörű az állapot.
2016. jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a tereh héber eredetű szó, és köze nincs a "teherhez".

Megnéztem a németet, mert azt tudom jól.

Ott valóban a "nehézkes"-re vezethető vissza a terhes (schwanger) szó, de az etimológiai szótár szerint bizonytalan ennek a szónak az eredeti jelentése...

2016. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
Egyfelől lehet orvosi előírás is, másrészt a magam példáját tudom hozni: kutya bajom se volt végig, viszont július végére vártam a fiam, az utolsó két hét kegyetlen volt. Eleve iszonyat nagy pocak, a derekam iszonyúan ki volt, mivel alapból nem vagyok egy nagy termet. Állandóan fel kellett kelnem pisilni éjjel, aztán nehezen találtam vissza a kényelmes pozícióba, szóval nem aludtam magam kockásra. Na meg épp akkor piszok meleg is volt, úgyhogy, ha tudtam, akkor tengericsillag pozícióban töltöttem az utolsó napokat.
2016. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!