Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresetre vállaltatok...

Milyen keresetre vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy x százezer forint kereset mellett nem mernek bevállalni gyereket, vagy nem mernek másodikat, stb.


Ezt a hozzászólást egyik kérdésnél olvastam, és ez verte ki nálam a biztosítékot: "Havi 5-600.000-ból egy két felnőttből és 1-2 kiskorú gyerekből élő család éppen hogy megél." Nos, nálunk az összkereset kb. 320.000 Ft, most várjuk az első babát, de ha a második jönne annak a vállalhatóságán sem gondolkoznék el. Diplomás vagyok, de egy kisvárosban élek, így a keresetem is alacsonyabb mint fővárosbeli sorstársaimnak, de ugyebár kisvárosban a kiadások is kisebbek. Saját lakásban élünk, hitelmentes és tartalékot is félre tudtunk tenni a felújítás mellett.


Ti mekkora keresetre mertetek gyereket vállalni? Ezt már csak kíváncsiságból kérdezem, mert tényleg érdekel, hogy ki mit gondol soknak vagy kevésnek.


2016. júl. 9. 22:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%
3 éve, amikor a fiam megfogant, én nettó 150 ezret kerestem, a férjem pedig olyan nettó 240 körül. Nem volt rossz bevétel, de volt /és azóta is megvan/ egy jó borsos lakáshitelünk, és a férjemnek egy 80 ezres hitele, amit a szüleinek vett fel a megismerkedésünk előtt. Azért mertünk belevágni, mert épp a diplomamunkámat írtam, és tudtam, hogyha lediplomázom, rögtön ugrik egy százassal a fizum. Úgyhogy mire megszületett a kisfiunk, már nettó 250-et hoztam haza. Azóta született egy kislànyunk is, a fizum meg emelkedett, most nettó 310-et keresek, a gyedextrával együtt 440 ezret kapok kézhez. A férjem vezetői beosztásba került, nettó 310 körül hoz haza. Így mertük vállalni ilyen kis korkülönbséggel a második babát. Egyébként így is terveztük, mindkét gyermekünk tervezett gyermek, hálás vagyok a sorsnak vagy az égieknek /vagy nem tudom, kinek/, hogy anyagilag is jól alakultak a dolgaink.
2016. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%
Szoktak lenni nagyon elrugaszkodott válaszok... én a múltkor azt olvastam, hogy 4gyerekes családnak minimum havi 1millió kell...hát, ennek a töredékéből kijövünk kényelmesen, félre is teszünk, pedig minden gyerek új ruhát kap, naponta eszik a kinder pinguit meg a jégkrémet, gyümölcslevet...még csak kinőtt ruhákat sem hordanak soha, a berendezésünk sem lehetne 'fullosabb'. Szerintem ezek az emberek nem tudnak takarékosak lenni, fogalmuk nincs, mennyi a reális ára egy ruhadarabnak vagy játéknak... én utálok olyasmiért fizetni, amit én is meg tudok csinálni, vagy háromszor annyit kiadni egy dologra, mert pontosan tudom, hogy hol kapom meg normális áron, és inkább megmozdulok, a maradékot meg bedobálom a gyerekek perselyébe..
2016. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem az osszkereset szamit szerintem, hanem az, hogy ado, lakashitel, auto hitel, telefon reszlet, es egyeb fix kiadas utan konkretan mennyi marad. Amit mar csak szamlakra, kajara, szorakozasra, stb kell beosztani. De meg itt is rengeteg elteres van, ami az igenyeket illeti. Es akkor arrol meg nem is beszeltunk, hogy az ember hol el. Nem csak az orszag egyes teruletein vannak elteresek, de szerintem meg az sem mindegy kiadasok szempontjabol, hogy az ember Budapesten belul hol el.
2016. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
Mi szerelemre vállaltunk gyereket.
2016. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
25%

Mi még csak most várjuk az elsőt, de nem fogunk 2 gyereknél többet vállalni. Egyébként sem szeretnénk harmadikat, de úgy gondoljuk, hogy 2 gyereket még biztosan tudunk úgy támogatni, hogy azon a színvonalon élhessenek, amin mi is éltünk, míg ők nem voltak.

Nettó 750E a bevételünk, a GYED ideje alatt ez 200E-vel kevesebb.

Szeretünk utazgatni, síelni, tengerpartra menni, túrázni. Nem szeretnénk azt, hogy gyerek mellett ne férjen bele esetleg egy síelés vagy nyaralás. Emellett engem is támogattak a szüleim az egyetem végéig (habár a testvéremmel ellentétben én dolgoztam a 2. évtől kezdve). Kaptunk mindketten egy kis garzont. Még gimi alatt külföldön egy nyár a nyelvtanulás miatt. Mi a párommal ugyanezt szeretnénk visszaadni. Meg szeretnénk adni a lehetőséget a tanulásra, utazásra. Ha lakást nem is tudunk majd venni nekik, de legalább segíthessünk nekik ebben.

Nem éljük fel egyébként a fizetésünket, bőven tudunk félrerakni, de 3. gyereket nem vállalnánk.

Ráadásul nem csak általános megtakarításunk van, hanem 23 éves korunk óta rakunk félre nyugdíjra. Nekünk már valószínű nem lesz, magunknak kell gondoskodni róla. Hát mi ezzel is számolunk.


Az általános költésünket illetően pedig nem szállunk el. Nem veszünk 40ezerért kabátot és 20ezerért felsőt. Ugyanúgy vásárolunk, mint mikor diákok voltunk, csak most ha kell valami, akkor azonnal meg tudjuk venni és nem kell várni arra, hogy újra hónap eleje legyen.

A kaja az egyedüli, amiben sokat költünk. Kettőnkre kb. 120ezer. Munkában ebédelünk, és otthon vacsira főzünk.


Egyébként meg mint látható, minden csak igény kérdése. Nekünk erre van igényünk, mások meg nettó 250ezerből élnek 5-en..vagy még annyiból sem. Ezzel nem értek egyet, de mindenki a saját életét éli.


Én nem szeretnénk itt kérdezősködni arról, hogy mikor jön a csp.

2016. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
51%

Első gyereknél nem volt fix fizetés (akkor kezdtük a vállalkozásunkat). Nem fizettünk lakbért, hitelt, csak a rezsit, így végülis a fizetésből erre 30 körül ment el egy hónapban. Kocsink még akkor nem volt.

KB ekkor olyan 250 ezret keresett a férjem. Így is minden megvolt a gyereknek mire megszuletett. /sőt sok olyan is ami full feleslegesnek bizonyult. Nem éltünk nagy lábon, de mindenre volt amit szerettünk volna.

A második baba rá 3 évre jött, ekkor már nekem is volt 1 éve saját vállalkozásom, férjemnek is. Így lényegesen többet keresünk. 7-8 ezer forint. Szintén minden megvan a kistesonak de csak az ami fontos! Max márkásabb, de körültekintobben vásároltam neki így is a több pénzből. Én mondjuk a ruhákban nem engedek, nem sporolok és a minőségi (egészséges) ételeken, De cserében nem költünk egészségtelen kajákra. Ebből a pénzből sokat takarítunk meg, havi 50-50 a gyerekeknek és nekünk is havi 50 amihez ugye nem nyúlunk. Tehát olyan 500 körül marad ha leveszem a lakás utáni kiadásokat is. Plusz ott a kocsi ami havi olyan 30-40 ezer forintot visz el normális esetben.

Szeretnénk 3. Babát is, de többet nem vállalnék mert 3 gyereket is elég tisztességesen felnevelni. (nem az első időket nézem hanem ha felnonőnek és iskoláztazni kell őket. Ki tudja mik akarnak lenni, nem akarom azt hogy figyi de erre nincs pénzünk.

2016. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
14%
Havi 500-600 között van a bevételünk. 5 éves az egyszem fiunk. Nem jövünk kibelőle. Szüleim támogatnak.
2016. júl. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
58%
El vagyok hülve hogy itt írjátok hogy egy gyerekhez több száz ezer kell tán arany burokban él? A mi bevételünk 170e ft és vígan kijövünk belőle meg van mindenünk
2016. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
65%
Hát igen elocsúdva olvasom az írásomat hogy vannak akik ennyire jól keresnek ma magyarországon...nos mi a férjemmel max 270eft-ot keresünk van lakáshitelünk de most várjuk első babánkat.szerintem mindent meg lehet oldani nem kell a rongyrázás.mindenünk megvan a babának is lesz sőt lesz második is.a szeretet a fontos nem a drága cuccok!
2016. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
50%

Mint írtam, igény kérdése minden. És nálunk sincs rongyrázás, nem fognak megkapni mindent amit csak akarnak. Nem lesz legújabb ájfon, 4 évesen tablet, 100ezres ajándékok. A sok pénz arra kell, hogy legyen nyugdíjunk, tudjuk fizetni az egyetemi/külföldi tanulmányaikat, sportolásukat ha olyan, és el tudjunk menni nyaralni, telelni messzebbre is. A lakás vétel már csak egy nagyon jó plusz lenne.


Egyébként meg jó szakmát választottunk. Az én fizetésem egészen hátul van a sorban a barátaink között.

Ha úgy lenne, akkor 250-ből is még tudnánk élni egy gyerekkel.


#5

2016. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!