Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresetre vállaltatok...

Milyen keresetre vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy x százezer forint kereset mellett nem mernek bevállalni gyereket, vagy nem mernek másodikat, stb.


Ezt a hozzászólást egyik kérdésnél olvastam, és ez verte ki nálam a biztosítékot: "Havi 5-600.000-ból egy két felnőttből és 1-2 kiskorú gyerekből élő család éppen hogy megél." Nos, nálunk az összkereset kb. 320.000 Ft, most várjuk az első babát, de ha a második jönne annak a vállalhatóságán sem gondolkoznék el. Diplomás vagyok, de egy kisvárosban élek, így a keresetem is alacsonyabb mint fővárosbeli sorstársaimnak, de ugyebár kisvárosban a kiadások is kisebbek. Saját lakásban élünk, hitelmentes és tartalékot is félre tudtunk tenni a felújítás mellett.


Ti mekkora keresetre mertetek gyereket vállalni? Ezt már csak kíváncsiságból kérdezem, mert tényleg érdekel, hogy ki mit gondol soknak vagy kevésnek.


2016. júl. 9. 22:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
54%
És számomra is megdöbbentő, hogy hogyan lehet 170ezerből gyereket nevelni. Már csak abból kiindulva, hogy mennyit költünk kajára.. És nem a kukában landol a fél hűtő.
2016. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, szerintem aki ilyen magas kereset mellett 1 gyereket sem vállalna be, az nem is igazán akar gyereket. A sokadik gyerek vállalása pedig igény kérdése. A külföldi nyelvtanulásom, amiért a mai napig nagyon hálás vagyok, hát nem két fillér volt..

Mi 2 gyereket szeretnénk, és harmadikat az életszínvonalunk/céljaink miatt sem vállalnánk, de ezt persze könnyű úgy mondani, hogy nem is igazán vágyunk 3. gyerekre. Aztán lehet, hogy ha majd mégis nagyon szeretnénk, akkor felülírjuk ezeket a dolgokat és bevállaljuk. Pontosan tudom, hogy fel lehet nevelni 3, sőt, akár 5 gyereket is ennyiből, a kérdés, hogy hogyan szeretnénk ezt megtenni.


Persze van egy minimum, aminél azt mondom, hogy tényleg nem vállalnék gyereket, vagy többedik gyereket, mert tudom, hogy hónapról hónapra élnénk, de ettől mi szerencsére elég messze állunk. Szerintem nem baj, ha az ember tisztában van a korlátaival. Bármikor történhet baj, de mi szeretnénk úgy nevelni a gyerekeinket, hogy ha az egyikünkkel lenne valami, akkor a másik egyedül is el tudja tartani a gyerekeket anélkül, hogy éjszakánként a számlabefizetésen gondolkozna.


Sokan nem tehetik meg, hogy így gondolkozzanak, különben soha nem vállalhatnának gyereket, de mivel mi megtehetjük, ezért valamilyen szinten felkészülünk a rosszabb esetekre is.

Aztán persze bízunk abban, hogy minden rendben lesz és boldogan élünk együtt 100 éves korunkig.

2016. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%

sokan túlzásba viszik az óvatoskodást a gyerekvállalás terén.

A másik meg hogy mindent meg akarnak adni a gyereknek, de itt főleg a tárgyi dolgok jelennek meg, ami valójában nem minden.

Mi is felnőttünk úgy a testvéreimmel, hogy nem volt minden bevásárláskor csokika, jégkrém, nem is hiányzott. Új ruhát, cipőt 10-12 éves korunkig nem kaptunk egyáltalán, annyi családtagtól, ismerőstől kaptunk mindig ruhákat, mi is mindig tovább adtuk. Mindig meg volt mindenünk, ha kellett, tudtunk sportolni menni, vagy különórára, pénzt is tettek félre nekünk a szüleink, hugomnak fizették a főiskolát is, mert csak fizetősre vették fel. Szóval az is számit, hogy átértekeli az ember, hogy mi az, amin szeretne spórolni, és mi az amire fontos félre tenni

2016. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Utolsó: azt hiszem megragadtad a lényeget a dolgok mögött :) Az, aki 1 millióból nem vállalna be harmadik gyereket, az valójában nem is vágyik rá. Ezzel semmi baj sincsen, mert mindenki annyi gyereket vállal, amennyit saját maga akar, például szerintem mi is kettőt fogunk, de akkor nem a pénzre és az anyagi keretre kell fogni a döntést. Vagyis pont ők ne arra fogják, mert kilóg a lóláb :)
2016. júl. 10. 10:52
 25/41 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek ment a kommentem.


Utolsó, veled meg egy véleményen vagyok :)

2016. júl. 10. 10:53
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok

Hónap végén nem várom reszketve a csp-t.Mindig van hónap végén is pénzünk.Az én gyerekeim is megkapnak mindent amit szeretnének.Az más kérdés,hogy nincsenek irreális vágyaik,mert nem úgy vannak nevelve,hogy jajj de szeretlek itt egy új okostelefon mert a régit már 1 hónapja használod...

Tudatosan kell vásárolni,nem kell szórni a pénzt.

2016. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez neveltetés kérdése is. Aki már gyerekkorában is hozzá volt szokva hogy a szülei sokat keresnek, utazgattak, mindent megkapott, márkás ruhákat stb., később iskolai évek alatt is mindent a feneke alá tettek az tényleg nem fog tudni 170 ezerből megélni (kivéve ha muszáj lenne ugye).

Én Zalából kerültem fel Budapestre, egy multihoz, és teljesen ledöbbentem hogy milyen fizuk vannak itt és hogy a kollégáim (akik mind budapestiek voltak) még ezt is keveslik és nem értették hogy pl. a pályakezdők, akiket kevesebb fizura vettek fel hogy tudnak kijönni nettó 150 ezres fizetésből...

Budapesten angol nyelvtudással, pénzügyi végzettséggel, több év tapasztalattal nettó 300 ezret simán meg lehet keresni multinál, és akkor még nem vezetői pozícióról beszéltünk. Vezetőként nettó 500-600 ezret. Én erről tudok beszámolni. Ehhez még cafeteria is jár. Ehhez persze sokat is kell dolgozni, nem 4-kor ér véget a munkaidő, hanem mondjuk 6-kor...


Nekünk kb nettó 500 ezer a havi bevételünk, két gyerekünk van, hitel nincs, és vígan kijövünk belőle, félre is tudunk rakni.

2016. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
49%

7es vagyok.

Mi is azthittük, h9gy 2-3 gyereket simán tudunk majd vállqlni aztán meg lett a fiunk és rájöttűnk ennyi pénzből még őt sem tudnánk segítség nélkül felnevelni így letettünk a tesóról.

2016. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Viszont attol h valakinek sok penze van, az nem az jelenti, h "muszaj" 3gyereket vállalnia. Nekunk sztem lenne anyagi hatter, de csak 2gyerekre vagyunk..

:)

Udv a mehesz.:)

2016. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
77%
Az első terhességnél én nem dolgoztam annyi ideig, hogy gyedet is kapjak, szóval csak gyes járt. Akkor a férjem kapott 100-150 ezret, változóan, de az 14 éve volt. Most már az 5. gyerek van tervben, és a férjem készhez kap 280-300 ezret, én pedig 100 ezret.
2016. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!