Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresetre vállaltatok...

Milyen keresetre vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy x százezer forint kereset mellett nem mernek bevállalni gyereket, vagy nem mernek másodikat, stb.


Ezt a hozzászólást egyik kérdésnél olvastam, és ez verte ki nálam a biztosítékot: "Havi 5-600.000-ból egy két felnőttből és 1-2 kiskorú gyerekből élő család éppen hogy megél." Nos, nálunk az összkereset kb. 320.000 Ft, most várjuk az első babát, de ha a második jönne annak a vállalhatóságán sem gondolkoznék el. Diplomás vagyok, de egy kisvárosban élek, így a keresetem is alacsonyabb mint fővárosbeli sorstársaimnak, de ugyebár kisvárosban a kiadások is kisebbek. Saját lakásban élünk, hitelmentes és tartalékot is félre tudtunk tenni a felújítás mellett.


Ti mekkora keresetre mertetek gyereket vállalni? Ezt már csak kíváncsiságból kérdezem, mert tényleg érdekel, hogy ki mit gondol soknak vagy kevésnek.


2016. júl. 9. 22:39
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Más szakma, más fizetési sávok. Nem a diploma számít.
2016. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!