Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresetre vállaltatok...

Milyen keresetre vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy x százezer forint kereset mellett nem mernek bevállalni gyereket, vagy nem mernek másodikat, stb.


Ezt a hozzászólást egyik kérdésnél olvastam, és ez verte ki nálam a biztosítékot: "Havi 5-600.000-ból egy két felnőttből és 1-2 kiskorú gyerekből élő család éppen hogy megél." Nos, nálunk az összkereset kb. 320.000 Ft, most várjuk az első babát, de ha a második jönne annak a vállalhatóságán sem gondolkoznék el. Diplomás vagyok, de egy kisvárosban élek, így a keresetem is alacsonyabb mint fővárosbeli sorstársaimnak, de ugyebár kisvárosban a kiadások is kisebbek. Saját lakásban élünk, hitelmentes és tartalékot is félre tudtunk tenni a felújítás mellett.


Ti mekkora keresetre mertetek gyereket vállalni? Ezt már csak kíváncsiságból kérdezem, mert tényleg érdekel, hogy ki mit gondol soknak vagy kevésnek.


2016. júl. 9. 22:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
75%
Azt azért hozzáteszem, hogy van egy másik lakásunk, amit kiadunk albérletbe, 130 ezer plusz havi jövedelem még erre.
2016. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
87%

Észak-keleti megye: Itt nem jellemzőek ezek a magas bérek, mint amiket itt sokan írtok.

Én: szociális területen dolgozom diplomával, a közalkalmazotti bértábla alapján kapom a fizetésem, a férjem: középfokú végzettséggel dolgozik, csak a "muszáj" bért kapja. Egyikünk se kap cafetériát, itt az a ritka, ha valaki kap.

Hitelmentes, 2 szobás lakásban lakunk a megyeszékhely egyik belvároshoz közeli részén. Nem a szülőktől kaptuk, kb. 70%-ban, mi spróltuk össze a pénzt, 30%-ot a szülők finanszíroztak.

Egyikünk se gazdag családban nevelkedett, hanem egy teljesen átlagosban.

Most várjuk a 2. babánkat.

Meggondoltan vásárolunk, amit lehet, előre tervezünk. Az egészség a legfontosabb, arra költünk.

Van megtakarításunk.

2016. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Nekunk netto 340 ezer korul van a bevetelunk, ebbol kiadas a 70 ezres hitel es a rezsi. Szoval marad kb. 220 ezer. Ebbol a hovegen megmaradtat felreteszem varatlan kiadasokra (kb. 40-50 ezer siman megmarad). Egy gyereket nevelunk, a masodikat is be mernenk vallalni, csak nem akar jonni. En ovoni vagyok, de a ferjem multit hagyott ott alapitvanyi allas miatt (a multinal ketszer ennyit keresett), hogy sokat velunk tudjon lenni. En ugye 6 es fel orat dolgozom, a ferjem ossze-vissza, szoval allandoan egyutt van a csalad. Ez nekunk fontosabb volt, mint a penz. Ebbol kifolyolag rengeteg programot tudunk szervzeni, ami ugy szokott kinezni, hogy havi egy nagyobb program (allatkert, elmenyfurdo, arboretum stb... a tobbi hetvegen -es sokszor hetkoznap is- Margit sziget, Janos hegy, Gellert hegy stb... egy csomo klassz program van ingyenesen a varosban, nem kell mindenert fizetni. Nagyobb ajandek a gyereknek csak karacsonykor es szulinapra van, inkabb koltunk az elmenyekre. Van kb. fel millio megtakaritasunk, es evente ketszer elmegyunk nyaralni (mind a ketto nyaron, egyszer Balaton vagy Horvatorszag es egyszer Velencei to 3-4 napra). En teljesen elhetonek gondolom. (Viszont igaz, hogy hetkoznap nem fozok, a ferjem eszik a varosban, ez kb. napi egy ezres, a gyerek eszik az oviban- ennek ugye van koltsege, valamint hetvegen is gyakran eszunk nagyszuloknel.)
2016. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

A 17-es válaszoló ihlette h megosszam a válaszom.

Diplomával keresek nettó 187ezret.1 fiam van.

Én ennyiből is el tudtam tartani magunkat. Autóval együtt. Amíg egyedül álló voltam.


(Csongrád megye)

2016. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Jó olvasni, hogy más diplomás is van, aki nem egetrengető összegeket keres. Alapfokú és mesteri diplomám is van, a fizetésem pedig a környéken jónak számít. A válaszokat olvasva itt azonban jócskán elgondolkoztam, hogy velem van-e a baj.
2016. júl. 10. 16:12
 36/41 anonim ***** válasza:
77%
Haljatok csodát igen is 170 nettóbol is meg lehet élni egy gyerekkel aki nem tud 300_400_500eft_ból az ne is vállaljon van házunk autónk saját keresetből lett meg és be is rendeztük(hozzáteszem mind a ketten külföldön dolgoztunk) jut még egyéb programokra is a keretről nem vagyunk gazdagok se olyanok akit apuci anyuci pénzel támogat ésbmégis boldogok vagyunk és meg van mindenünk aki pl:100eft alatti a nettója az soha ne vállaljon gyerek mert nem keres 500ezreket vagy mi?
2016. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

240/fő + a férjem fusi munkajabol havi 30- 80 ezer kozott....alberlet atlag 95. (Télen 120- nyaron 80) Nulla segitseg, nulla csaladi/anyagi tamogatas....8 év együtteles utan hazassag, januarban voltunk 9 éve együtt. ... Most vagyok a 11.hetben.


Ah az árok partjan laknek is az elsot 30 eves koromig szerettem volna. 28 vagyok.


Kövezzetek meg....

2016. júl. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
240/ 2fő. ....elirtam :D nagyon nem mindegy
2016. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Hú hú miket olvasok mikor a lányom született kb 150 E ,a teljes családra számlákra mindenre,most 5 éves jön a kistesó nem fogok sokat költeni ruhácskákat összeszedek használtasokból mindennap főzök így bébiételekt sem vásároltam csak alig pár alkalommal a többit mind én oldottam meg.Mi nem pazarlunk semmire .Pl etetőszék meg ilyesmi nekünk nem kellett .2 évesen már asztalnál ült és evett egyedül.ilyeneken sokat spóroltunk .Amúgy van egy vállalkozásunk amiből van bevétel azért de mi gyűjtünk ,majdani tanulmányokra ,és legalább egy lakásra a gyerekeknek majd.Kb 200000 e forintból kijövünk.3-an vagyunk és jön a pici.Ennyi a keret amit kőlthetünk ebben a számlák is benne vannak .
2016. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
37-es bocs de nem értem most akkor mennyi a keret?Köszi
2016. júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!